2022 Tour Championship Leaderboard, zwycięzca: Rory McIlroy wygrywa 18 milionów dolarów, trzeci FedEx Cup

Nie można dyskutować o przyszłości PGA Tour w tym sezonie bez nazwiska Rory’ego McIlroya na ustach. Podczas niedzielnych mistrzostw Tour 2022 McIlroy przypomniał sobie, że jest integralną częścią teraźniejszości. Pomimo przewagi 10 strzałów w East Lake Golf Club, McIlroy (-21) w niedzielę pokonał numer 1 na świecie Scotty’ego Schefflera i został pierwszym trzykrotnym zwycięzcą finałowego turnieju fazy pucharowej FedEx Cup. Historia Pucharu FedEx i nagroda za pierwsze miejsce w wysokości 18 milionów dolarów, która towarzyszy trofeum.

W przeciwieństwie do niektórych turniejów, w których wpakował się w dziurę, z którą musiał się zmagać – co z pewnością zrobił, kopiąc turniej potrójnym czwartkiem – McIlroy był w rozmowie od samego początku w East Lake, umieszczając 67s. W kolejnych rundach do gry otwierającej. Jednak dopiero jego trzecia runda dziewiąta na początku niedzieli sprawiła, że ​​stał się prawdziwym pretendentem, ponieważ Rory zdobył 63 karty na trzech z ostatnich sześciu dołków i zdobył miejsce u boku Schefflera w ostatniej parze. 54-dołkowy lider pomimo deficytu sześciu uderzeń.

„Byłem w ostatniej grupie trzy z ostatnich pięciu lat”, powiedział McIlroy. „Nie dałem sobie dzisiaj zbyt dużej szansy. Sześć przegrana, pomyślałem, że będzie bardzo trudno to nadrobić. Ale [between] „Moja dobra gra i Scotty nie są tak dobre, to gra w piłkę, która przechodzi w tylną dziewiątkę”.

Czwarta runda McIlroya rozpoczęła się od bogeya, ale był nawet z Schefflerem po tym, jak Teksańczyk umieścił na jego karcie wyników trzy bogey w pierwszych sześciu dołkach. Wyścig oficjalnie rozpoczął się, gdy McIlroy przerobił pięć birdie na swoich pierwszych 12 dołkach i oba były w dobrym stylu. Kolejny bogey na 14. miejscu umieścił McIlroya za Schefflerem, ale Rory natychmiast odpowiedział oszałamiającym, 31-stopowym ptaszkiem na 15. miejscu, który wprawił tłum w szał i umieścił go z powrotem na szczycie tabeli liderów.

To był szesnasty par-4, w którym McIlroy prawie się rozpadł. Siedząc w uczciwym bunkrze po drugim strzale, jego trzeci strzał przeleciał prawie 30 jardów na green. Jednak późniejszy chip Rory’ego przewrócił się na maszt, Scheffler nie trafił na 9 stóp par putta, a McIlroy objął prowadzenie i został pierwszym golfistą, który w tym tygodniu zajął pierwsze miejsce od Schefflera.

READ  Nominowany przez Trumpa zrezygnował po walce z demokratycznymi regulatorami bankowymi

Z uderzeniem wchodzącym w par 18, McIlroy znalazł bunkier, za którym Scheffler podszedł do niego z trybuny. Kiedy Scheffler posłał swój trzeci strzał z bunkra na green, dało to McIlroyowi możliwość gry konserwatywnej pomiędzy greenem a dwoma puttami o koronę FedEx Cup.

„Czuję, że Scotty zasługuje na połowę tego dzisiaj”, powiedział McIlroy po tym, jak po raz pierwszy został przedstawiony jako mistrz. „Miał niewiarygodny sezon. Czuję się źle… ale jest złym konkurentem. Jest jeszcze lepszy. To zaszczyt i przywilej walczyć z nim dzisiaj”.

Scheffler, czterokrotny zwycięzca PGA Tour w tym sezonie i prawie przez cały rok światowej klasy golfista, zajął drugie miejsce z Sungjae Im; Każdy z nich zabrał do domu 5,75 miliona dolarów, dzieląc nagrody za drugie i trzecie miejsce.

McIlroy później odniósł się do „bitwy o Gruzję” między dwoma tytanami gry, gdy Scheffler pokonał McIlroya podczas Augusta National Masters 2022 w kwietniu. Kiedy odbicia poszły w ślady 26-latka podczas pierwszych głównych mistrzostw w tym roku (i przez większość roku), w niedzielę bogowie golfa zabrali mężczyznę z Irlandii Północnej do zwycięstwa, sezon odpokutowany. Cztery miejsca w pierwszej dziesiątce na głównych mistrzostwach, w tym łamacz serc (w Open Championship w St Andrews) i jedno, które opuściło McIlroya.

„To straszna rzecz [to win the Tour Championship]”, powiedział McIlroy. „Wierzę w golfa. Szczególnie wierzę w tę trasę. Mam zaufanie do graczy w tej trasie. To najwspanialsze miejsce na świecie do gry w golfa, bez żadnych wyjątków, a grałem na całym świecie.

„To dla mnie niesamowicie dumny moment, ale musi to być również niesamowicie dumny moment dla PGA Tour. W tym roku mieli ciężkie chwile, ale my przez to przechodzimy. — dwóch najlepszych graczy na świecie walczących łeb w łeb o największą nagrodę w PGA Tour — — Mam nadzieję, że wszystkim w domu się podobało.

READ  Sąd Najwyższy odrzuca apelację producenta rundy w sprawie roszczeń dotyczących raka

McIlroy w Atlancie, stając się twarzą PGA Tour, prowadząc walkę z nowicjuszem LIV Golf Series i wciąż będąc w stanie występować na najwyższym poziomie na największej scenie, smak zwycięstwa był zbyt słodki dla McIlroya w Atlancie.

W ciągu tygodnia, który rozpoczął się od McIlroya i Tigera Woodsa, którzy próbowali zabezpieczyć przyszłość gry poza polem golfowym, występ McIlroya na linach po raz kolejny udowodnił, że PGA Tour nie może się odbudować.

Oto zestawienie pozostałych tabel liderów turnieju 2022 Tour Championship w East Lake Golf Club.

T2. Scottie Scheffler, Sungjae Im (-20): Gwiazdy zrównały się z Schefflerem, aby przejąć historię w East Lake. Zaczynając tydzień z przewagą dwóch uderzeń, zwiększając go do siedmiu i wchodząc do rundy finałowej z sześcioma uderzeniami, Scheffler pozwolił, by Puchar FedEx prześlizgnął mu się przez palce. Po rozegraniu ostatnich sześciu dołków w grze 4 under, aby zakończyć trzecią rundę w niedzielny poranek, wydawało się nieuniknione, że ten tydzień będzie kontynuowany jak jego wiosna, kiedy zdobył cztery zwycięstwa.

Z wygraną Scheffler miałby najbogatszy sezon w historii PGA Tour i dołączyłby do Tigera Woodsa, Jasona Day, Jordana Spietha i Justina Thomasa dopiero w piątym sezonie z pięcioma zwycięstwami w ostatniej dekadzie. Przypieczętowałby to, co było skandaliczną kampanią. Pomimo różnicy w wysokości 12,25 miliona dolarów między nagrodą za pierwsze miejsce a kwotą T2 Schefflera, Scheffler znajdzie pocieszenie w zaskakująco dobrym sezonie. Zostanie ogłoszony Twoim Graczem Roku w PGA Tour i będzie numerem 1 na świecie, ale niestety, czasami nawet najlepszy upadek, gdy światła są zbyt jasne.

Adoptowany syn Atlanty, zajmowałem się jego sprawami jak zwykle, a w niedzielę Dziewiąta robił wszystko, co w jego mocy, by dojść do siebie po wielkim błędzie na jego plecach. Kilka razy strzelił na prowadzenie, ale to double bogey na 14 par 4 ostatecznie wyeliminowało jego nazwisko z rywalizacji o FedEx Cup. Z tylko jednym zwycięstwem w tym sezonie, konsekwencja Im w końcu przyniosła dywidendę w postaci wspólnego czeku za drugie miejsce. Wszedł do postsezonu z drugimi miejscami z rzędu. Łatwo zapomnieć, że mam 24 lata i można śmiało powiedzieć, że sezon w stylu Schefflera nie jest dla niego na horyzoncie, ponieważ ma nadzieję doprowadzić Międzynarodówki do poważnego niepokoju podczas wrześniowego Presidents Cup.

READ  Pete Davidson i Kim Kay wzięli udział w kolacji reporterów w Białym Domu

4. Xander Schauffele (-18 lat): East Lake Savant był jednym z trzech graczy, którzy dostali prowadzenie podczas Tour Championship, ale Schaffel natychmiast powrócił. Bez sobotniego opóźnienia deszczowego moglibyśmy dyskutować o innej historii, ale w końcu jego koniec weekendu nie dobiegł końca. Schaffel, jeden z czterech graczy, którzy nie złamali par w trzeciej rundzie, nie był w stanie nadążyć za rywalem w playoffach Schefflerem i ostatecznie resztą stawki.

T5. Max Homa, Justin Thomas (-17 lat): Zdobywając pierwszy mecz w kampanii 2021-22, Homa zakończyła swój sezon w imponujący sposób. Grając swoje ostatnie 56 dołków w wieku 18 lat, Homa zdołała wspiąć się na siódmą ósmą z głębokości w tabeli liderów. Pewny siebie King powinien kontynuować tę ścieżkę w przyszłym roku, dodając dwa zwycięstwa, miejsce w pierwszej piątce w Tour Championship i (więcej) porażkę Ameryki w Presidents Cup w Quail Hollow – miejscu jego pierwszego PGA Tour zwycięstwo – do jego wznowienia gry.

T7. Patrick Cantlay, wrzesień Straka (-16): Wszystkie tytuły FedEx Cup dla Cantlay w tym tygodniu są Graczami Roku PGA Tour. Zajmując drugie miejsce na 8. miejscu w ciągu tygodnia, Kalifornia zajęła poczesne miejsce na pierwszej stronie tabeli liderów. Contley był jednym z liderów pod względem obu wskaźników, ale nietypowo znalazł się poza pierwszą 25 pod względem uderzeń zdobytych wśród 29 graczy. Był statystycznie lepszy niż w poprzednim sezonie, ale pomimo tego osiągnięcia sprzęt 30-latka z Zurich Classic i BMW Championship wydaje się nieco lekki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.