23:00 w Kijowie. Oto najnowsze wydarzenia związane z inwazją Rosji na Ukrainę

Prezydent Joe Biden przemawiał w Białym Domu w czwartek. (Patrick Semansky / AB)

W czwartek prezydent USA Joe Biden powiedział, że istnieją oznaki, że prezydent Rosji Władimir Putin izoluje i karze niektórych swoich doradców, ale Stany Zjednoczone nie mają mocnych dowodów, aby to potwierdzić.

MJ z CNN Kiedy Lee zapytał prezydenta, jak bardzo rosyjski prezydent był wprowadzany w błąd przez swoich doradców, Biden odpowiedział:

„To pytanie otwarte. Jest wiele spekulacji, ale wydaje się, że – nie jestem pewien – wydaje się, że się odizolował i istnieją pewne oznaki, że zwolnił niektórych ze swoich doradców lub umieścił ich pod areszt domowy.”

„Ale w tej chwili nie chcę przykładać do tego zbyt dużej wagi, ponieważ nie mamy tak twardych dowodów” – dodał.

Urzędnicy rządu USA wyrazili w tym tygodniu zaufanie do oceny wywiadu, która wskazuje, że Putin jest wprowadzany w błąd przez doradców wojskowych co do sukcesu rosyjskiego wojska podczas ponad miesięcznej wojny.

Biden zauważył również, że był „sceptyczny”, że Putin wycofa wszystkie swoje wojska ze stolicy Ukrainy, Kijowa.

„Jak dotąd nie ma wyraźnych dowodów na to, że wycofuje on wszystkie swoje wojska z Kijowa” – powiedział Biden. „Istnieją również dowody na to, że wzmacnia on swoje siły w rejonie Donbasu. W zależności od twojego poglądu na Putina, jestem trochę sceptyczny”.

Dodał: „Nie znam odpowiedzi, ale na razie wydaje się, że wcale nie ciągnie – wycofuje swoje siły z okolic Kijowa i rusza na południe.

Jednak Biden powiedział, że istnieją dowody na to, że Putin „wzmocnił” swoje siły w regionie Donbasu na Ukrainie.

Co mówi Moskwa: Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek przed wystąpieniem Bidena, że ​​Rosja obawia się, że Stany Zjednoczone nie rozumieją procesu decyzyjnego Moskwy.

Odrzucając w środę komentarze ze Stanów Zjednoczonych, że Putin był wprowadzany w błąd przez swoich doradców, Kreml żałował, że jego styl pracy nie jest jasny dla Waszyngtonu i że takie „nieporozumienie” miałoby „bardzo złe konsekwencje dla nieumyślnych decyzji”. , Według TASS.

READ  Ciężarna Rihanna zamyka laktator na kolację z A $ AP Rocky w Nowym Jorku

Zahra Ullah z CNN zgłosiła ten post.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.