5 i Oh My: Kansas przetrwa późny strach, pokonuje stan Iowa 14-11

Bezpośrednio po sobotnim zwycięstwie Kansas 14-11 nad Iowa State, trudno było od razu powiedzieć, jakie emocje towarzyszyły graczom zalewającym boisko.

Było mnóstwo radości – i mnóstwo ulgi.

„To tylko szlifierka do zwycięstwa”, powiedział młodszy skrzydłowy Luke Grimm. „Dobrze być po dobrej stronie”.

W meczu, który miał różnego rodzaju dziwne konsekwencje, niektóre duże, a niektóre małe, próba rzutu na bramkę z 37 jardów Cyclones z 32 sekundami przed końcem, dała Jayhawkom ich pierwszy start 5:0 od 13 lat.

Ta wygrana oznacza nie tylko, że prawdopodobnie wrócą do krajowych rankingów po raz pierwszy w październiku 2019 roku. To niewiarygodne, że dzieli ich tylko jedno zwycięstwo od kwalifikacji do pucharu.

– Nie wiem, czy ten zespół mógł kiedykolwiek zrobić coś takiego rok temu, poradzić sobie z tymi wszystkimi rzeczami – powiedział trener Lance Leibold. „Aby znaleźć sposób i to zrobić, myślę, że to mówi inną rzecz o tym zespole”.

Rzeczy, które Kansas musiał przezwyciężyć, obejmowały mizerny występ w ofensywie, utratę drugiego zawodnika drużyny czerwonej, Daniela Hishy Jr., późną kontuzję i serię rzutów karnych, aby uciec Davidowi Boothowi z nieskazitelnym rekordem na stadionie Kansas Memorial Stadium.

Po raz pierwszy w tym sezonie Kansas miało 213 jardów, w tym 112 na ziemi, ale nadal nie jechało. Popełnił również siedem rzutów karnych na 56 jardów i zamienił nietypowe trzy z 10 prób z trzecim spadkiem.

Młodszy rozgrywający Jalon Daniels wykonał tylko siedem z 14 podań na 93 jardy i rzucił się tylko osiem razy na dziewięć jardów przeciwko obronie stanu Iowa, która dała tylko 14,5 punktu, łącznie 266 jardów i 75,8 jardów na mecz.

W rzeczywistości Kansas zyskał zaledwie 43 jardy i trzy pierwsze upadki w drugiej połowie, kiedy Daniels wykonał tylko dwa z czterech podań.

READ  Ukraina twierdzi, że rosyjska obrona przeciwrakietowa została zniszczona na Krymie, trafiono 2 okręty wojenne | Wiadomości o wojnie rosyjsko-ukraińskiej

Tu właśnie pojawia się bezpieczeństwo. Jednostka ofensywna, która rok temu pozwoliła Hurricanom na 59 punktów, utrzymała je na dystansie 313 jardów, w tym 26 na ziemi, a trzecia przegrała 5 za 18. Dzielił pięć worków między czterech graczy i miał osiem odbiorów za przegraną.

Co najważniejsze, utrzymał stan Iowa w trzech z czterech ostatnich podjazdów, z których dwa zakończyły się niepowodzeniem, i był w stanie powstrzymać przeciwnika w zwycięskiej serii, która zakończyła się, gdy pierwszoroczniak Jace Gilbert nie wykorzystał próby remisu. lewy

„Przez cały mecz głosiłem obronie, że ten mecz przyjdzie do nas” – powiedział młodszy obrońca Rich Miller. „Nie ma zbyt wielu gier, w których musimy po prostu zrobić krok naprzód i wykonać ostatnią grę lub cokolwiek, i powiedziałem im, bądźcie na to gotowi. Cokolwiek się stanie, musimy być gotowi. musieliśmy zrobić, zrobiliśmy, co mogliśmy i wyszliśmy na szczyt.”

Hisha opuścił grę w czwartej kwarcie z kontuzją prawej nogi i został przewieziony karetką do szpitala. Walczył o dodatkowe jardy w grze sekunda i 14, gdy zostało 9:20, kiedy został pokonany przez pięciu graczy Iowa State i upadł.

Zdobył pierwsze przyłożenie w grze na dystansie 4 jardów do strefy końcowej z 11:30 przed końcem drugiej kwarty.

Drugi rozgrywający ze stanu Iowa Hunter Deckers, który zdobył 30 z 48 na 287 jardów i przyłożenie, został przechwycony na miejscu trzecim i dwunastym przez drugiego obrońcę Kobe Bryanta, który wślizgnął się, by przejąć piłkę, którą pokonał Xavier Hutchinson. 't. Wiedział, co się do niego zbliża.

Ta strata, odzyskana na 19-metrowej linii Iowa State, dała Jayhawkom prowadzenie 14-0 po tym, jak Daniels wbiegł na 2 jardy do strefy końcowej z 5:25 przed przerwą.

Ale sytuacja zmieniła się szybko podczas następnego przejazdu, gdy Hurricane zmierzyły się z trzecią i ósemką z własnej linii 27 jardów. Kara za przeszkadzanie przy podawaniu na Bryanta dała im nową próbę, a po kolejnej akcji, Deckers i starszy skrzydłowy w czerwonej koszulce Dimitri Stanley połączyli się, by otrzymać 53 jardowe przyjęcie w dół odcinka, które przeniosło Iowa State do linii 5 jardów w Kansas. .

READ  Rosyjski atak rakietowy na Ukrainę zabija jednego w Kijowie

Potrzebując jeszcze trzech zagrań dla Cyclones, aby przezwyciężyć falstart i dostać się do strefy końcowej, Deckers połączyło się z juniorem w czerwonej koszulce Eastonem Deanem w celu uzyskania przyłożenia z 9 jardów na środku. Ujęcie dodatkowego punktu było jednak za dużo i starszy rozgrywający czerwonych koszulek Blake Clark wszedł do strefy końcowej, aby wymienić dwa punkty i zmniejszyć prowadzenie Kansas na 14-8.

Bramka Gilberta z 35 jardów z 5:27 pozostała w trzeciej kwarcie, jedna gra po Kenny Logan Jr.

Wyglądało na to, że Bryant miał kolejne przechwycenie na linii 3 jardów w Kansas na 12 minut do gry, ale przegląd nie zapewnił piłki, zanim Bryant uderzył o ziemię.

Następnie, w obliczu czwartego i 1 z linii 20 jardów w Kansas, Cyclones zwrócili się do Gilberta, dając im szansę na dogrywkę. W sobotę wszedł do sobotniego meczu 14 na 15 z dodatkowymi punktami i 5 z 5 na rzuty z pola, ale wcześniej nie trafiał do rzutów karnych z 38 i 45 jardów z prawego słupka.

Jego próba zakończyła się niepowodzeniem, a Jayhawki przetrwali, aby wejść do walki w przyszłym tygodniu z TCU (4:0) niepokonani.

„Aby dalej naciskać na to i obronę, ufając jej, że zamierzają ich zamknąć – i tak zrobili” – powiedział Grimm. „Zrezygnowanie z 11 punktów jest zbyt dobre”.

Jak zdobyli punkty?

2. kwartał

11:30 – Daniel Hisha Jr. bieg na 4 jardy. Jacob Porcilla kopie.

Jayhawks byli pierwszą drużyną, która zdobyła bramkę, przejeżdżając 79 metrów w siedmiu meczach na 3:59 przed zdobyciem pierwszych punktów dnia. Podczas jazdy, zapasowy QB Jason Beane dudnił 30 jardów, aby ustawić ukończenie podania, wywołanie interferencji podczas podania na Iowa State i TD od Jalona Danielsa do Devina Neala. (KU 7, ISU 0).

5:25 – bieg Jalona Danielsa na 2 jardy. Porcilla kopnięcie. Obrońca KU Kobe Bryant’a przechwycił poprzednią jazdę, co dało Jayhawks krótkie pole, a KU wbiło go w strefę końcową w czterech grach. Jazda poszła 19 jardów na 2:31 w lewo, a Daniels skompletował podanie na 10 jardów do Quentina Skinnera, aby stworzyć okazję do zdobycia pierwszego gola. (KU 14, ISU 0).

READ  Fox Dominion rozstrzyga sprawę o zniesławienie za 787,5 miliona dolarów, unika procesu

2:51 – Przyjęcie 9 jardów Easton Dean od Huntera Deckersa. 2-punktowa konwersja Blake’a Clarka. Po przegranej z dwoma punktami za pierwszym razem, Cyclones udali się na sześciokrotną, 75-jardową jazdę z wynikiem 2:34 przed końcem. Napęd zawierał wywołanie interferencji podania na Bryanta z KU i podanie 53 jardów od Deckersa do Dimitri Stanleya, aby ustawić przyłożenie. (KU 14, ISU 8).

trzeci kwartał

5:27 – rzut z pola z 35 jardów przez Jace’a Gilberta. Po tym, jak Iowa State trzymał Jayhawks podczas otwarcia drugiej połowy, goście przemaszerowali 62 jardy w 12 grach, aby zapewnić KU prowadzenie z gola z gry. Stan Iowa prawie miał więcej na boisku, ale Kenny Logan Jr. z KU na dużym odbiorniku Xavier Hutchinson wypuścił piłkę w strefie końcowej i zapobiegł przyłożeniu. (KU 14, ISU 11).