5 notatek z Heat Closing Game 6 zwycięstwa nad 76ers

Relacja Jimmy’ego Butlera i Joela Embiida pozostała silna od czasu ich rozstania z kolegami z drużyny, mimo że Heat nadal rozwija się bardziej niż Sixers.

Heat-76ers: pełny zasięg

Filadelfia – Być może runda bańki nie była przypadkiem.

Miami Heat powrócą do finałów Konferencji Wschodniej, gdzie zmierzą się z broniącym tytułu Milwaukee Bucks (który prowadzi ich serię 3-2) lub z Boston Celtics. W czwartek The Heat wyeliminował Philadelphia 76ers w Game 6 of Konferencja Wschodnia z serii półfinałowejPrzekształcenie jednopunktowego meczu w wygodne zwycięstwo po 19-4 inningach na rozpoczęcie trzeciej kwarty.

Oto kilka notatek, postaci i film z zwycięstwo 99-90 Co umieściło Heata w finale konferencji po raz dziewiąty w 34 sezonach franczyzy:

1. Wielka gra Jimmy

Ofensywna gra Jimmy’ego Butlera ma dla niektórych krytyczną wadę. Spośród 217 graczy, którzy w sezonie zasadniczym wykonali co najmniej 200 rzutów do kosza poza boisko, tylko Jalen Suggs (32,9%) i Anthony Davis (34,5%) mieli mniej skuteczne rzuty z pola w tych rzutach niż gwiazda Heat (36,9%). ).

Ale skok Butlera nie był taki zły po sezonie i nie musiał wiele robić na zewnątrz, aby uzyskać wysoką średnią passy. 27,5 punktu w serii. Po strzeleniu 5 za 16 w grze 1, zdobył średnio 30 punktów za 54% strzałów w ciągu ostatnich pięciu gier, ograniczając do 32 punktów w 13 za 29 w grze 6.

Butler zdobył szereg punktów, w tym w Pick-and-Roll:

To był pokaz (w znanej sali gimnastycznej), w którym jego obecni i byli koledzy z drużyny chwalili zdolność Butlera do występowania w dużych meczach.

„Nie wiedziałem, jak dobry był Jimmy, dopóki tu nie przyjechałem” PJ Tucker powiedział. „Myślałem, że jest dobrym graczem. Nie sądziłem, że jest aż tak dobry. Pomyślałem:„ On ”.

„Pokazuje mi więcej, niż mogłem sobie wyobrazić… Jego serce, jak nigdy nie boi się chwili. A to samo w sobie jest talentem, ponieważ grałem z naprawdę dobrymi facetami, ale kiedy przechodzą te wielkie chwile są nieśmiałe i tak naprawdę tego nie chcą. A on chce każdej części. Z każdej chwili. W ogóle się nie boi. I to on ustala. [fearlessness] Do wielu różnych graczy w naszym zespole. To naprawdę dodaje im pewności siebie w dziwny sposób, ale tak jest”.

READ  Ashleigh Barty przechodzi na emeryturę: numer jeden na świecie ogłasza jej odejście z profesjonalnego tenisa

„Wciąż nie wiem, jak pozwoliliśmy mu odejść”, powiedział Joel Embiid o Butler. „Chciałbym móc wdać się z nim w bójkę”.


2. Minimalne umowy, maksymalne abonamenty

Jedna osoba nie wygrywa passy. I podczas gdy Heat sprowadziła zeszłego lata Kyle’a Lowry’ego, aby pomóc Butlerowi na polu obrony, weteran zagrał zaledwie 56 minut (w większości nieskutecznych) w dwóch porażkach Miami, mając do czynienia z kontuzją ścięgna podkolanowego, która może nadal ograniczać jego przewagę. (Dobra wiadomość w tym względzie? Ponieważ Dallas zmusza drużynę do gry 7 z Phoenix, pierwszy mecz finałów Konferencji Wschodniej odbędzie się dopiero we wtorek.)

Bam Adebayo był świetny w defensywie, szczególnie jeśli chodzi o utrzymanie Embiida w tyle. Tucker był podobnie zdecydowany w swojej obronie i szybkim ataku. Ale wracając do początku tego sezonu, jasne jest, że te dwie osoby (i Butler) mają być głównymi współtwórcami.

Max Strus staje się niespodzianką z Miami, prowadząc w playoffach NBA 2022 plus minus.

Max Strauss i Gabe Vincent? niewiele.

Obaj panowie byli w zeszłym sezonie na dwukierunkowym kontrakcie. Obaj mają w tym sezonie minimalne oferty i żaden z nich nie ma gwarancji pieniędzy na przyszły rok. Ale każdy z nich wystartował we wszystkich czterech zwycięstwach Heat w serii.

Strus, począwszy od końca marca, Zdobył 39 punktów i 21 zbiórek W ostatnich dwóch meczach punktacja jest zakończona Pierwsze dwa dublety swojej kariery.

Możesz sprowadzić wolnych agentów za wysoką cenę (jak kamerdyner), aby cię poprowadzić, ale umiejętność rozwijania graczy takich jak Strus i Vincent jest naprawdę tym, co odróżnia najlepsze franczyzy ligowe od innych.

„Oni są wszystkim, czym zajmuje się organizacja Miami Heat” – powiedział Butler o Straussie i Vincente. „Grają ciężko. Nie są co najmniej samolubni. A przede wszystkim chcą po prostu wygrać.”


3. Ledwo utwardzony

do trzeci raz W serii The Heat utrzymywał Sixers pod jednym punktem za posiadanie piłki. Embiid grał w bólu, a ciepło broniło go, nie mógł złapać piłki nigdzie w pobliżu kosza.

Sixers mają kolejną gwiazdę, ale James Harden nie mógł tego nadrobić, zdobywając zaledwie 11 punktów w czwartkowej serii rzutów 4 na 9. Philly stracił tylko jeden punkt w pierwszej połowie, aw drugiej Harden był zdrowy, zdobywając 0 za 2 i dodając cztery asysty i trzy straty.

READ  2022 Masters Leaderboard: relacje na żywo, wynik Tigera Woodsa, wyniki golfa dzisiaj w rundzie 3 w Augusta National

Po tym, jak Sixers wpadli do dwucyfrowego dołka, Shake Milton nieco spóźnił się w trzeciej kwarcie. I w tym momencie Harden wydawał się szczęśliwy, że uległ człowiekowi, którego ledwo grał na początku serii.

— Poradziliśmy sobie z naszym atakiem — powiedział Harden. „Piłka nigdy do mnie nie wróciła.”

Sezon Sixers kończy się frustracją i pytaniami po kolejnym wczesnym wyjściu.

Upał faktycznie przeciął podłogę Hardenowi przez większość tej serii, pokazując mu tłum, gdy był odizolowany lub poza ekranem. W niektórych przypadkach grał właściwie. Ale w grze 6 jest to prawdopodobnie zbyt negatywne dla faceta, który zarabia 44 miliony dolarów.

Tak więc kolejny sezon zbliża się do końca z Hardenem, aby udowodnić, że podobnie jak Butler, może być duży w wielkich grach. I, co dziwne, Harden, mający za sobą sezon swojej drużyny, został pokonany przez faceta – PJ Tuckera – który stał w kącie i patrzył, jak drybluje rakietami.


4. Nowy PJ Tucker

Tucker, z ostatnia pozycja W lidze pod względem wskaźnika wykorzystania przez trzy kolejne sezony (2018-19 do 20-21) nie żałuje swojej ofensywnej roli w Houston.

Powiedział: „To było naprawdę proste, nikt nie mógł tego strzec i była to jedna z najlepszych zbrodni w historii. Że było tak zimno”.

Ale w swoim pierwszym sezonie w Miami pokazał, że potrafi więcej ofensować. Nie zrobił tego po prostu Podwój szybkość nagrywania Od zeszłego sezonu również strzelił wysoka kariera Jako reprezentant pomaga strzelić 10,7% bramek z boiska swoich kolegów z drużyny, gdy jest na boisku.

Niekoniecznie było to częścią planu, kiedy przybył Tucker. Ale kiedy zespół The Heat potrzebował go do rozszerzenia swojej roli, znaleźli coś.

Trener ciepła Eric Spoelstra powiedział przed meczem szóstym: „To, co staramy się zrobić bardziej niż cokolwiek, to po prostu otworzyć się na graczy i potencjał, a nie powstrzymać tego. Szczerze mówiąc, mieliśmy wiele kontuzji, szczególnie w W grudniu i styczniu musieliśmy zrobić grę.

READ  Pięciogwiazdkowy DL Lebbeus LT Overton podpisuje kontrakt z Texas A&M w historycznej kategorii rekrutacyjnej 2022 r.

„On naprawdę był w stanie utrzymać nas realistycznie na nogach i byliśmy w stanie podjąć spójną akcję, która naprawdę pomogła naszym kręglarzom i naszym częściom, i tak dalej, co ma sens. Jeśli jesteś naprawdę bardzo inteligentnym graczem defensywnym zazwyczaj możesz dodać więcej do swojej strony obraźliwie”.

„Po prostu dostałem swobodę grania” – dodał Tucker. „Uwielbiam otwierać facetów. Uwielbiam robić maksymalne strzały wcześnie, zmuszaj go do odejścia. I to jest część mojej roli w tym zespole, aby móc to zrobić. „

Tucker miał tylko jedną asystę w czwartek, ale jak już wspomniano, wyprzedził Harden 12-11, z jednym wiadrem Houston Tuckerem odchodzącym z dostawy i dryblującym ze Straussem:

Rolka PJ Tucker

Teraz Tucker mógł zmierzyć się z drużyną, która zdobyła mistrzostwo niecałe 10 miesięcy temu.

„Los, prawda?” Tucker powiedział o tej możliwości. – Tak to nazywają? To jak przeznaczenie.

5. Sixers poszli na ryby

Ta seria mogłaby potoczyć się inaczej, gdyby Embiid nie opuścił dwóch pierwszych gier lub Pozostała czwórka była w 100% zdrowa. I nie ma wstydu (a przynajmniej nie wstydu, jak uważają media społecznościowe) bycia jednym z czterech najlepszych zespołów na twojej konferencji.

Ale kiedy masz faceta, który zajął drugie miejsce w głosowaniu MVP, a następnie wymienisz go na drugiego najlepiej opłacanego gracza w lidze, wszyscy jesteście w turnieju. Sixers nie osiągnęli tego celu i nadal musieli dotrzeć do finału konferencji w pięciu wyjazdach do play-off z Embiid.

– Pod koniec tego meczu doszedłem do wniosku, że nie byliśmy wystarczająco dobrzy, by pokonać Miami – powiedział trener Sixers, Doc Rivers.

Miała to być dwuletnia trasa z Hardenem i Embiidem, ale ten pierwszy nie skorzystał z opcji gracza, gdy został sprzedany z Brooklynu. Nadal może na nim trenować przed 30 czerwca, ale jeśli tego nie zrobi, robi się ciekawie, bo na pewno nie wyglądał na zawodnika, który powinien dostać kolejny max kontrakt.

Zapytany o opcję kontraktu Harden powiedział: „Będę tutaj”, nie precyzując, w jaki sposób wróci do Philly.

czekać na dalsze informacje

* * *

John Schuhmann jest starszym analitykiem statystycznym w NBA.com. Możesz wysłać do niego e-mail tutaj, szukaj Zarchiwizuj to tutaj I Śledź go na Twitterze.

Opinie wyrażone na tej stronie niekoniecznie odzwierciedlają opinie National Basketball Association, jego klubów lub Turner Broadcasting.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.