Wyniki NASCAR Cup Series w Pocono: Denny Hamlin, Chase Elliott wygrywają po dyskwalifikacji Kyle’a Buscha

W szokującym rozwoju, NASCAR ogłosił ogłoszenie w niedzielę wieczorem Chase Elliott został ogłoszony zwycięzcą M&M’s Fan Appreciation 400 na torze Pocono Raceway po tym, jak samochody Denny’ego Hamlina i Kyle’a Buscha nie przeszły kontroli technicznej po wyścigu.

Po tym, jak Hamlin zajął drugie miejsce z Kyle’em Buschem za nim w niedzielnym wyścigu, oba bolidy Joe Gibbs Racing nie przeszły kontroli po wyścigu, w wyniku czego obaj kierowcy zostali zdyskwalifikowani z niedzielnego wyścigu. W rezultacie Elliott – który przekroczył linię mety jako trzeci – został ogłoszony zwycięzcą zgodnie z regulaminem NASCAR.

Zwycięstwo oznaczało czwarte miejsce Elliotta w sezonie 2022 i 17. w karierze. Po raz pierwszy od czasu, gdy NASCAR wznowił praktykę odbierania zwycięstw samochodom uznanym za nielegalne w 2019 roku, zwycięzca wyścigu Cup Series został zdyskwalifikowany za niepowodzenie kontroli po wyścigu.

10. #3 – Austin Dillon

Według NASCAR Hamlin jeździł nie. 11 prowadzonym przez Toyotę i Buscha nr. Zarówno 18, jak i Toyota stawiają na aerodynamikę z przodu. W komentarzach do mediów.

„Naprawdę nie ma powodu, aby mieć coś tam, gdzie nie powinno być. Zasadniczo sprowadza się to do DQ” – powiedział Moran.

Według NASCAR zespoły Hamlina i Buscha będą miały okazję odwołać się od kary w poniedziałek po południu, 25 lipca. Oba samochody zostaną przewiezione do Centrum Badawczo-Rozwojowego NASCAR w Concord w Karolinie Północnej w celu dalszej kontroli.

Po raz pierwszy od 62 lat kierowca NASCAR wygrał wyścig NASCAR Cup Series za niepowodzenie kontroli technicznej po wyścigu. W kwietniu 1960 roku na torze Wilson Speedway Emanuel Chervakis został zdyskwalifikowany. Mieć bardzo duży zbiornik paliwaNASCAR doprowadził do zwycięstwa przyznanego Joe Weatherly.

READ  Źródła – Buccaneers zgadzają się na 3-letni kontrakt z Baker Mayfield za 100 milionów dolarów

Po raz pierwszy zdyskwalifikowano też dwóch najlepszych finiszerów wyścigu Z wyścigu w West Palm Beach w grudniu 1955 r., Weatherly i zdobywca drugiego miejsca Jim Reid zostali zdyskwalifikowani z finałów odpowiednio za nielegalne wałki rozrządu i nielegalne zawory. Herb Thomas, który zajął trzecie miejsce, został nagrodzony.

Oto powtórka z niedzielnego wyścigu napisana zaraz za flagą w szachownicę. Niektóre szczegóły zostały zmienione, aby odzwierciedlić oficjalne wyniki końcowe:

Hamlin kontra Chastain, część III

Po krótkim postoju, który pozwolił Rossowi Chastainowi objąć prowadzenie nad Kyle Busch w cyklu postojów z zieloną flagą, Hamlin zajął drugie miejsce i próbował dogonić Chastaina, gdy wypadek Ryana Blaneya spowodował ostrzeżenie na 23 okrążenia przed końcem. iść Podczas kolejnego restartu Chastain i Hamlin stali ramię w ramię i właśnie wtedy sprawy stały się naprawdę interesujące.

W niekorzystnej sytuacji na dole toru w pierwszym zakręcie Hamlin wymusił wyjście z zakrętu, opierając się o drzwi Chastaina, gdy obaj wychodzili z zakrętu ramię w ramię, aby uzyskać prowadzenie. Agresywny ruch Hamlina poprowadził Sustaina szeroko i w górę toru wyścigowego, gdzie uderzył w zewnętrzną ścianę, a następnie wpadł na ścieżkę Kevina Harvicka, który obrócił się wokół Chaston i wpadł na wewnętrzną ścianę.

Cała optyka sugerowała, że ​​akcja Hamlina odpłaciła się Chastainowi za dwa incydenty w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w Gateway i Atlancie. Na swoim koncie Hamlin dał jasno do zrozumienia, że ​​będzie trzymał się sposobu, w jaki ścigał się z Chastainem i innymi.

„To znaczy, co chciałeś, żebym zrobił? Czego się ode mnie spodziewałeś?”, zapytał retorycznie Hamlin w wywiadzie po wyścigu. „Złapaliśmy go i opuścił tor wyścigowy… będziemy się ścigać ostro, dopóki nie zdobędziemy szacunku od tych gości.

„Nie tylko to – byliśmy wysadzani cztery razy w ciągu ostatnich 10 miesięcy, dwa razy, gdy byliśmy w czołówce. Jestem na końcu”.

Chociaż Hamlin nie odpowiedział bezpośrednio, czy wynik został rozstrzygnięty między nim a Chastainem, Chastain przyjął to tak, jak jest, przyznając, że Hamlin jest mu coś winien.

READ  Witryny Mistrzostw Świata 2026 FIFA zostały udostępnione w 16 miastach w Kanadzie, Meksyku i Stanach Zjednoczonych

„Myślę, że to coś, co jest mi należne od kilku miesięcy” – powiedział Chastain NBC Sports. „…Jestem ci winien jeszcze kilka miesięcy.”

Niestety, ruch Hamlina na Chastain spowodował dodatkowe szkody dla kierowcy, który próbował przejść do play-off. Kontakt Harvicka z Chastainem sprawił, że Harvick spadł z czwartego na 29. miejsce. W rezultacie Harvick ma teraz 83 punkty za Martinem Truexem Jr., jeśli chodzi o ostatnie miejsce w play-offach na pięć wyścigów przed końcem.

Ty za pomoc

W dniu Hamlina przeszedł całą drogę w górę, a potem z powrotem, jego zespół wyścigowy 23XI miał wiele wzlotów i upadków do pokonania. Kurt Busch został dopuszczony do wyścigu przez NASCAR w niedzielę rano po wypadku w kwalifikacjach w sobotę, który pozostawił u niego objawy przypominające wstrząśnienie mózgu. Oznacza to, że Ty Gibbs – gwiazda NASCAR Xfinity Series i wnuk Joe Gibbsa – został wybrany, aby zastąpić Buscha i zadebiutować w Cup Series za kierownicą nr 45.

Gibbs spędził większość wyścigu blokując okrążenia w swoim pierwszym przejeździe za kierownicą samochodu pucharowego, ale był w stanie sprawić, że zdobyte doświadczenie liczyło się w wyniku. Gibbs znalazł się w pierwszej piętnastce pod koniec wyścigu i udało mu się ukończyć porządną 16. pozycję.

Nie wiadomo, czy usługi zastępcze Gibbsa będą nadal potrzebne. Oświadczenie Busha wydane w niedzielę Zasugerował, że zamierza wrócić na wyścig w przyszłym tygodniu w Indianapolis.

Podsumowanie wyników wyścigu

• Zajmując trzecie miejsce, Daniel Suarez zajął piąte miejsce w pierwszej piątce, wyznaczając nową karierę dla pięciu najlepszych graczy w sezonie. Poprzedni najlepszy wynik Suareza w 2019 roku to cztery do pięciu gier.
  • Chociaż piąte miejsce to niewiele dla kierowcy kalibru Kyle’a Larsona, jego finisz był niezwykły w pierwszym wyścigu lidera zespołu Cliffa Danielsa, który wrócił z cztero-wyścigowego zawieszenia za utratę koła w Sonoma. Z Danielsem z powrotem w boksie, Larson prowadził po raz pierwszy od Sonomy, jadąc na boisku przez 18 okrążeń, zanim zajął miejsce w pierwszej dziesiątce.
  • Michael McDowell i Front Row Motorsports nadal pokazują, jak daleko zaszli. Z szóstym finiszem McDowell kontynuował swoją passę w pierwszej dziesiątce w swojej karierze, a teraz ma osiem w tym roku – ponad dwukrotnie więcej niż strzelił w 2020 roku. Wreszcie wysoki na długo podróżnik, który cieszy się trwałym sukcesem.
  • Jak szybko zmienia się narracja: Bubba Wallace biegł w pierwszej piątce, prowadził wiele okrążeń po raz pierwszy od Talladegi w kwietniu, zajął ósme miejsce i zdobył pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce w swojej karierze pucharowej. Czwarte miejsce w top 10 Wallace’a to więcej niż jego suma w 2021 roku, a jeden z nich będzie pasował do jego rekordu kariery w 2020 roku.
  • Potrzebuje kilku przejazdów do pierwszej dziesiątki: Eric Jones uratował swój weekend po dużej karze punktowej i utracie lidera zespołu z powodu naruszenia technicznego, prowadząc 11 okrążeń i zajmując dziewiąte miejsce. Austin Dillon zajął 10. miejsce, swoje pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce od czasu Darlington w maju.
  • Alex Bowman wrócił na tor na 11. miejscu, robiąc serię dwóch wyścigów DNF z powodu awarii.
  • Harrison Burton nadal pojawia się w tej części naszej recenzji. Po zastosowaniu alternatywnej strategii na początku wyścigu, Burton prowadził kilka okrążeń czwarty tydzień z rzędu. Następnie zajął 23. miejsce, najlepiej finiszując po wczesnej katastrofie, która zrujnowała wyścig Austina Cindy.
READ  Seahawks nazwali Geno Smith starterem

Następny wyścig

Seria NASCAR Cup trafi na klocki w przyszły weekend, gdy jadą na kultowy Indianapolis Motor Speedway na drugi wyścig po wewnętrznej drodze toru. Verizon 200 w Brickyard odbędzie się w następną niedzielę o 14:30 czasu wschodniego.