Wyniki NASCAR Cup Series w Pocono: Denny Hamlin, Chase Elliott wygrywają po dyskwalifikacji Kyle’a Buscha

W szokującym rozwoju, NASCAR ogłosił ogłoszenie w niedzielę wieczorem Chase Elliott został ogłoszony zwycięzcą M&M’s Fan Appreciation 400 na torze Pocono Raceway po tym, jak samochody Denny’ego Hamlina i Kyle’a Buscha nie przeszły kontroli technicznej po wyścigu.

Po tym, jak Hamlin zajął drugie miejsce z Kyle’em Buschem za nim w niedzielnym wyścigu, oba bolidy Joe Gibbs Racing nie przeszły kontroli po wyścigu, w wyniku czego obaj kierowcy zostali zdyskwalifikowani z niedzielnego wyścigu. W rezultacie Elliott – który przekroczył linię mety jako trzeci – został ogłoszony zwycięzcą zgodnie z regulaminem NASCAR.

Zwycięstwo oznaczało czwarte miejsce Elliotta w sezonie 2022 i 17. w karierze. Po raz pierwszy od czasu, gdy NASCAR wznowił praktykę odbierania zwycięstw samochodom uznanym za nielegalne w 2019 roku, zwycięzca wyścigu Cup Series został zdyskwalifikowany za niepowodzenie kontroli po wyścigu.

10. #3 – Austin Dillon

Według NASCAR Hamlin jeździł nie. 11 prowadzonym przez Toyotę i Buscha nr. Zarówno 18, jak i Toyota stawiają na aerodynamikę z przodu. W komentarzach do mediów.

„Naprawdę nie ma powodu, aby mieć coś tam, gdzie nie powinno być. Zasadniczo sprowadza się to do DQ” – powiedział Moran.

Według NASCAR zespoły Hamlina i Buscha będą miały okazję odwołać się od kary w poniedziałek po południu, 25 lipca. Oba samochody zostaną przewiezione do Centrum Badawczo-Rozwojowego NASCAR w Concord w Karolinie Północnej w celu dalszej kontroli.

Po raz pierwszy od 62 lat kierowca NASCAR wygrał wyścig NASCAR Cup Series za niepowodzenie kontroli technicznej po wyścigu. W kwietniu 1960 roku na torze Wilson Speedway Emanuel Chervakis został zdyskwalifikowany. Mieć bardzo duży zbiornik paliwaNASCAR doprowadził do zwycięstwa przyznanego Joe Weatherly.

READ  Nadszedł krytyczny czas na rozmowy Credit Suisse, ponieważ UPS poszukuje szwajcarskich gwarancji

Po raz pierwszy zdyskwalifikowano też dwóch najlepszych finiszerów wyścigu Z wyścigu w West Palm Beach w grudniu 1955 r., Weatherly i zdobywca drugiego miejsca Jim Reid zostali zdyskwalifikowani z finałów odpowiednio za nielegalne wałki rozrządu i nielegalne zawory. Herb Thomas, który zajął trzecie miejsce, został nagrodzony.

Oto powtórka z niedzielnego wyścigu napisana zaraz za flagą w szachownicę. Niektóre szczegóły zostały zmienione, aby odzwierciedlić oficjalne wyniki końcowe:

Hamlin kontra Chastain, część III

Po krótkim postoju, który pozwolił Rossowi Chastainowi objąć prowadzenie nad Kyle Busch w cyklu postojów z zieloną flagą, Hamlin zajął drugie miejsce i próbował dogonić Chastaina, gdy wypadek Ryana Blaneya spowodował ostrzeżenie na 23 okrążenia przed końcem. iść Podczas kolejnego restartu Chastain i Hamlin stali ramię w ramię i właśnie wtedy sprawy stały się naprawdę interesujące.

W niekorzystnej sytuacji na dole toru w pierwszym zakręcie Hamlin wymusił wyjście z zakrętu, opierając się o drzwi Chastaina, gdy obaj wychodzili z zakrętu ramię w ramię, aby uzyskać prowadzenie. Agresywny ruch Hamlina poprowadził Sustaina szeroko i w górę toru wyścigowego, gdzie uderzył w zewnętrzną ścianę, a następnie wpadł na ścieżkę Kevina Harvicka, który obrócił się wokół Chaston i wpadł na wewnętrzną ścianę.

Cała optyka sugerowała, że ​​akcja Hamlina odpłaciła się Chastainowi za dwa incydenty w ciągu ostatnich dwóch miesięcy w Gateway i Atlancie. Na swoim koncie Hamlin dał jasno do zrozumienia, że ​​będzie trzymał się sposobu, w jaki ścigał się z Chastainem i innymi.

„To znaczy, co chciałeś, żebym zrobił? Czego się ode mnie spodziewałeś?”, zapytał retorycznie Hamlin w wywiadzie po wyścigu. „Złapaliśmy go i opuścił tor wyścigowy… będziemy się ścigać ostro, dopóki nie zdobędziemy szacunku od tych gości.

„Nie tylko to – byliśmy wysadzani cztery razy w ciągu ostatnich 10 miesięcy, dwa razy, gdy byliśmy w czołówce. Jestem na końcu”.

Chociaż Hamlin nie odpowiedział bezpośrednio, czy wynik został rozstrzygnięty między nim a Chastainem, Chastain przyjął to tak, jak jest, przyznając, że Hamlin jest mu coś winien.

READ  Majowy raport cen konsumpcyjnych: bezpośrednie ogłoszenia

„Myślę, że to coś, co jest mi należne od kilku miesięcy” – powiedział Chastain NBC Sports. „…Jestem ci winien jeszcze kilka miesięcy.”

Niestety, ruch Hamlina na Chastain spowodował dodatkowe szkody dla kierowcy, który próbował przejść do play-off. Kontakt Harvicka z Chastainem sprawił, że Harvick spadł z czwartego na 29. miejsce. W rezultacie Harvick ma teraz 83 punkty za Martinem Truexem Jr., jeśli chodzi o ostatnie miejsce w play-offach na pięć wyścigów przed końcem.

Ty za pomoc

W dniu Hamlina przeszedł całą drogę w górę, a potem z powrotem, jego zespół wyścigowy 23XI miał wiele wzlotów i upadków do pokonania. Kurt Busch został dopuszczony do wyścigu przez NASCAR w niedzielę rano po wypadku w kwalifikacjach w sobotę, który pozostawił u niego objawy przypominające wstrząśnienie mózgu. Oznacza to, że Ty Gibbs – gwiazda NASCAR Xfinity Series i wnuk Joe Gibbsa – został wybrany, aby zastąpić Buscha i zadebiutować w Cup Series za kierownicą nr 45.

Gibbs spędził większość wyścigu blokując okrążenia w swoim pierwszym przejeździe za kierownicą samochodu pucharowego, ale był w stanie sprawić, że zdobyte doświadczenie liczyło się w wyniku. Gibbs znalazł się w pierwszej piętnastce pod koniec wyścigu i udało mu się ukończyć porządną 16. pozycję.

Nie wiadomo, czy usługi zastępcze Gibbsa będą nadal potrzebne. Oświadczenie Busha wydane w niedzielę Zasugerował, że zamierza wrócić na wyścig w przyszłym tygodniu w Indianapolis.

Podsumowanie wyników wyścigu

• Zajmując trzecie miejsce, Daniel Suarez zajął piąte miejsce w pierwszej piątce, wyznaczając nową karierę dla pięciu najlepszych graczy w sezonie. Poprzedni najlepszy wynik Suareza w 2019 roku to cztery do pięciu gier.
  • Chociaż piąte miejsce to niewiele dla kierowcy kalibru Kyle’a Larsona, jego finisz był niezwykły w pierwszym wyścigu lidera zespołu Cliffa Danielsa, który wrócił z cztero-wyścigowego zawieszenia za utratę koła w Sonoma. Z Danielsem z powrotem w boksie, Larson prowadził po raz pierwszy od Sonomy, jadąc na boisku przez 18 okrążeń, zanim zajął miejsce w pierwszej dziesiątce.
  • Michael McDowell i Front Row Motorsports nadal pokazują, jak daleko zaszli. Z szóstym finiszem McDowell kontynuował swoją passę w pierwszej dziesiątce w swojej karierze, a teraz ma osiem w tym roku – ponad dwukrotnie więcej niż strzelił w 2020 roku. Wreszcie wysoki na długo podróżnik, który cieszy się trwałym sukcesem.
  • Jak szybko zmienia się narracja: Bubba Wallace biegł w pierwszej piątce, prowadził wiele okrążeń po raz pierwszy od Talladegi w kwietniu, zajął ósme miejsce i zdobył pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce w swojej karierze pucharowej. Czwarte miejsce w top 10 Wallace’a to więcej niż jego suma w 2021 roku, a jeden z nich będzie pasował do jego rekordu kariery w 2020 roku.
  • Potrzebuje kilku przejazdów do pierwszej dziesiątki: Eric Jones uratował swój weekend po dużej karze punktowej i utracie lidera zespołu z powodu naruszenia technicznego, prowadząc 11 okrążeń i zajmując dziewiąte miejsce. Austin Dillon zajął 10. miejsce, swoje pierwsze miejsce w pierwszej dziesiątce od czasu Darlington w maju.
  • Alex Bowman wrócił na tor na 11. miejscu, robiąc serię dwóch wyścigów DNF z powodu awarii.
  • Harrison Burton nadal pojawia się w tej części naszej recenzji. Po zastosowaniu alternatywnej strategii na początku wyścigu, Burton prowadził kilka okrążeń czwarty tydzień z rzędu. Następnie zajął 23. miejsce, najlepiej finiszując po wczesnej katastrofie, która zrujnowała wyścig Austina Cindy.
READ  Trump ponosi ogromne straty sądowe za próbę utrzymania w tajemnicy swoich ksiąg podatkowych

Następny wyścig

Seria NASCAR Cup trafi na klocki w przyszły weekend, gdy jadą na kultowy Indianapolis Motor Speedway na drugi wyścig po wewnętrznej drodze toru. Verizon 200 w Brickyard odbędzie się w następną niedzielę o 14:30 czasu wschodniego.