Lamar Jackson rzuca wyzwanie kolegom z drużyny w przerwie, a następnie prowadzi Ravens do pokonania Teksasu

BALTIMORE — Mówili każdemu, kto chciał słuchać, że to inny zespół, że wyciągnął wnioski z poprzednich porażek w play-offach i „jest uwiązany” do zdobycia Super Bowl. Potem przez pierwsze 30 minut meczu w zimne sobotnie popołudnie w Baltimore wyglądali jak Ravens z niedawnej przeszłości w fazie play-off.

Ich atak był zdezorientowany i przytłoczony błyskawicą. Ich domniemany rozgrywający MVP, Lamar Jackson, był sfrustrowany. Ich specjalne zespoły poddały się Przyłożenie powrotne puntu zmieniające grę. Houston Texans mogli być Los Angeles Chargers z 2018 r., Tennessee Titans z 2019 r. lub Buffalo Bills z 2020 r. To ten sam film, inny wróg.

Jednak największa różnica pomiędzy tym Ravens a poprzednimi edycjami ujawniła się za zamkniętymi drzwiami, w „nerwowej” szatni. To właśnie tam utyły Jackson, który według kolegów z drużyny wyrósł na czołowego bohatera Baltimore, powiedział, że pokój jest wystarczający. Nie spadli w ten sposób.

„Teraz coś w nim jest” – powiedział Nelson Aglor, skrzydłowy Ravens, który w drugiej kwarcie złapał podanie z wysokości 3 jardów. „To było w nim przez cały rok, ale teraz naprawdę coś w nim jest i ja się z tym zgadzam. Jestem z tym.

Nikt nie chciał ujawnić, co Jackson powiedział w przerwie, gdy wynik był remisowy i nastąpiły trzy kolejne trzy auty. To nic nowego, twierdzili niektórzy ofensywni liniowi. Byli już doskonale świadomi pasji Jacksona do sukcesu. Jackson przyznał jednak, że to on przedstawił główny temat przemówienia w przerwie meczu, co nie było typowe.

„Dużo przeklinałem w przerwie” – przyznał Jackson.

Tłum liczący 71 018 osób przeszedł od mrówek do wiwatów, gdy w drugiej połowie Ravens wyszli na boisko i wypędzili Teksańczyków z boiska. Dominując w ofensywie i defensywie, Ravens zebrali się na stadionie M&T Bank 28 stycznia, zdobywając ostatnie 24 punkty w meczu, wygrywając 34-10 i zapewniając sobie miejsce w mistrzostwach AFC.

Głębiej

Ravens kontratakowali Teksańczycy w drugiej połowie kontratakowali Lamara Jacksona

Ravens zagrają ze zwycięzcą niedzielnego meczu pomiędzy Kansas City Chiefs i Bills. Będzie to pierwszy raz w historii drużyny Ravens jako gospodarz meczu o mistrzostwo AFC i pierwszy mecz o tytuł AFC w Baltimore od czasu, gdy Colts gościł Raiders w styczniu 1971 roku.

READ  Top 7 gości „Carpool Karaoke” Jamesa Gordona

„To pierwszy krok” – powiedział trener Ravens John Harbaugh, którego drużyna nie walczyła o tytuł konferencji od czasu zwycięstwa w Super Bowl XLVII po sezonie zasadniczym w 2012 roku. „Przed nami kolejny krok”.

Po meczu Harbaugh i kilku jego asystentów trenerów wykonywało ruchy taneczne w szatni. Atmosfera jest zupełnie inna niż poza sezonem, kiedy Jackson podkręcił tempo w ataku, który prowadzi.

„Jestem (zdenerwowany)” – powiedział Jackson. „Nie mieliśmy wyboru – atak jako jednostka. Nie zdobywaliśmy punktów. Cóż, strzeliliśmy raz. Nasza obrona gasła, ale nie reagowaliśmy. Musieliśmy więc podjąć decyzję w przerwie Jak powiedział trener: „Wyjmij szybko piłkę i pozwól obronie grać fair” i to właśnie zrobiliśmy.

W drugiej połowie Jackson trzykrotnie z rzędu zdobywał punkty, zdobywając piątki Podanie z 15 jardów do Isaiaha Likely'ego Między 15 a Przyłożenie z 8 jardów Biegnie obok rozgrywającego. To był typowy Jackson, podejmujący szybkie decyzje, zmuszający Teksańczyków do szanowania każdej części ofensywnego arsenału Baltimore – łącznie z nogami – i nie zmuszający do niczego.

Po swoim ostatnim przyłożeniu, które dało Ravens trzy przyłożenia na 6:20 przed końcem meczu, Jackson pobiegł prosto przez tunel. Spotkanie zakończyło się łaskawie dla Teksańczyków, którzy w pośpiechu oddali 229 jardów, z czego 134 w drugiej połowie.

Jackson został pierwszym graczem w historii NFL, który w jednym meczu uzyskał ponad 100 jardów podań, ponad 100 jardów w pośpiechu, ponad 100 współczynników podań oraz dwa przyłożenia podań i dwa szybkie wyniki.

„To zasługa Lamara” – powiedział trener Teksasu DiMeco Ryans. „Zagrał tak wiele świetnych zagrań. Dlatego jest MVP.

Pierwsze przyłożenie Ravens w drugiej połowie wyniosło 55 jardów w sześciu zagraniach i trwało niecałe trzy minuty. Drugi to 12-odcinkowy przejazd na odległość 93 jardów, który trwał ponad siedem minut. Trzeci składał się z 11 zagrań, przebycia 78 jardów i pochłonięcia kolejnych siedmiu minut.

Zespół Ravens rozegrał swój najlepszy mecz w 2023 roku, kontrolując piłkę i linię ataku, dając jednocześnie Jacksonowi niezliczone możliwości w grach typu bieg i podanie. To obrona Mike'a McDonalda nie ułatwiła debiutantowi, fenomenalnemu rozgrywającemu Teksańczyków, CJ Stroudowi.

READ  Aborcja w Arizonie: wchodzi w życie 15-tygodniowa ustawa; Sąd Apelacyjny orzeka, że ​​zakaz lekarzy z 1864 r. nie może być obciążony

Stroud, który rozwalił ekstrawagancką obronę Cleveland Browns w rundzie z dziką kartą, wykonał zaledwie 19 z 33 podań na 175 jardów i nie miał przyłożeń. Houston zgromadził w sumie zaledwie 213 jardów i nie zdobył żadnych punktów w ataku – jedyne przyłożenie Stevena Simsa było jego jedynym przyłożeniem po rzucie z gry w końcówce pierwszej kwarty. W dwóch meczach przeciwko Ravens w tym sezonie Teksańczycy, z rozgrywającym, który zdobędzie tytuł Ofensywnego Debiutanta Roku i koordynatorem ofensywy (Bobbym Sloviciem), który przechodzi rozmowy kwalifikacyjne z głównym trenerem, nie zaprezentowali żadnego ofensywnego akcentu.

Być może najbardziej imponującą rzeczą w defensywie Baltimore było to, że zdominowali mecz, nie zdobywając ani jednego punktu ani worka.

„Obrona była tak dobra, jak tylko mogła” – powiedział Harbaugh.

Harbaugh i sztab trenerski Ravens desperacko potrzebowali tego zwycięstwa. Brutalnością byłoby zmarnować kolejne doskonałe ziarno. Kolejna porażka w rundzie ligowej ze znaczącym faworytem gospodarzy rozpaliłaby na nowo całą dotychczasową krytykę Harbaugha i niedawnego występu zespołu w play-offach, podobnie jak porażka u siebie z Tytanami po sezonie zasadniczym 2019. Decyzja Harbaugha o umieszczeniu kilku kluczowych graczy, takich jak Jackson, w 18. tygodniu z zespołem, który już zapewnił sobie miejsce na pierwszym miejscu, byłaby nieprzemyślanym chwytem reklamowym.

Ravens słabo rozpoczęli mecz, przynajmniej w ataku. Jednak w drugiej połowie wyglądali na świeższą i bardziej dominującą drużynę. Korekta w przerwie, wprowadzona przez koordynatora ataku Todda Monkena w pierwszej połowie po tym, jak jego rozgrywający wielokrotnie uderzał w ataki, była dużą różnicą w meczu.

Na początku trzeciej kwarty Monken był bardziej agresywny. Dał Jacksonowi więcej opcji w grze z szybkimi podaniami i nie martwił się o rozgrywanie fragmentów. W drugiej połowie Baltimore odpowiedziało na atak Houston. Według NFL NextGen Stats Jackson miał 13 z 18 trafień w starciu z dodatkowym napastnikiem, który rzucił 120 jardów i dwa przyłożenia. Jego współczynnik szybkości błyskawicznej wynoszący 75% był najwyższym w karierze.

„Pokonali nas w pierwszej połowie atakami błyskawicznymi, miękkimi atakami i zerami” – powiedział Jackson. „Robią, co do nich należy, ale obejrzeliśmy dużo filmów. Byliśmy gotowi; popełniliśmy kilka błędów w obronie podczas ataku i wyprowadzaniu piłki we właściwym momencie. W drugiej połowie czułem, że zrobiliśmy to, co musieliśmy Do.

READ  Wydatki na meta osłabiają akcje Facebooka, ale tutaj są akcje chipów, które mogą się opłacić

Jackson również potrzebował tego zwycięstwa. Główny wątek gry dotyczył jego bilansu 1-3 w fazie play-off i siedmiu strat jako starter w tych czterech meczach. Czy możesz sobie wyobrazić, jaka byłaby reakcja, gdyby Stroud pokonał Jacksona? Z pewnością byłoby to tylko deklaracją w stosunku do wszystkich rozmów toczących się w ciągu ostatnich kilku tygodni na temat rozwoju Jacksona i jego mantry „zamkniętego w sobie”.

Zamiast tego stało się coś odwrotnego. Jackson powiedział swoją rolę w przerwie i rzucił wyzwanie swoim kolegom z drużyny.

„Słucham przesłania, a nie słów” – powiedział lewy napastnik Ronnie Stanley. „Wiem, co próbuje powiedzieć. Jest zawodnikiem wymagającym rywalizacji, ma serce na rękawie. Mówi wiele rzeczy. Wiem, co próbuje osiągnąć. Wiemy, czego chce, a jest to po prostu zwycięstwo.

Potem, w drugiej połowie, Jackson przejął inicjatywę. W jednej z decydujących akcji meczu Ravens zdobyli czwartą i 1 bramkę przy 49. Na dwie minuty przed końcem trzeciej kwarty prowadzili 17:10. Jackson sfałszował podanie do Gusa Edwardsa i przebiegł bootleg na odległość 14 jardów. Pięć partii później połączył się z Likely w celu uzyskania przyłożenia.

„Jego osobowość to Baltimore Ravens” – powiedział Aglor. „Podchodzi do tego we właściwy sposób: poprzez przykład. Ale kiedy przychodzi czas na przemówienie, też się to mówi. Potem wykonuje.… Nie mówi, nie mówi, nie rozmawia, nie wychodzi, nie robi niczego. Mówi to, co trzeba powiedzieć i wychodzi i czyni to.”

Kiedy wszystko się skończyło, Jackson był już gotowy do wyjścia. A Kruki, jak to zwykle bywa, poszły w jego ślady.

„Musimy skończyć” – powiedział Jackson. „To wciąż play-offy. Jeszcze nie doszliśmy do tańca, ale nie mogę się doczekać przyszłego tygodnia, jeśli mam być z tobą szczery. Nigdy nie myślałem o Super Bowl, dopóki nie przeszliśmy do rzeczy.

(Zdjęcie: Patrick Smith/Getty Images)