Nashville SC 2:2 Inter Miami (7 marca 2024) Analiza meczu

Luis Suarez strzelił gola w doliczonym czasie gry, a Lionel Messi wkrótce po przerwie i pomógł Inter Miami zremisować z Nashville 2:2 w czwartkowy wieczór w Pucharze Mistrzów CONCACAF.

Obie drużyny spotkają się w środę wieczorem w Miami w rewanżu meczu 1/8 finału na własnym boisku, gdzie Miami ma zdecydowaną przewagę dzięki zasadzie bramek na wyjeździe.

– Transmisja na ESPN+: LaLiga, Bundesliga, więcej (USA)

Suarez wyrównał, zdobywając bramkę w piątej minucie doliczonego czasu gry, głową po dośrodkowaniu swojego byłego kolegi z Barcelony, Sergio Busquetsa. Messi wyprowadził Inter Miami na prowadzenie swoim pierwszym golem w CONCACAF w 52. minucie.

Jacob Schavelborg strzelił gola w czwartej minucie, a następnie ponownie w 47. minucie po przerwie i dał Nashville prowadzenie 2:0. Gospodarze myśleli, że prowadzą 3:1, gdy w 83. minucie Shaq Moore zdobył bramkę, jednak bramka nie została uznana ze względu na spalonego.

Wszystkie oczy były zwrócone na Messiego.

Kiedy w zeszłym tygodniu zaplanowano mecz, ceny biletów zdawały się rosnąć, podobnie jak podczas pierwszej wizyty Messiego w Nashville w sierpniu zeszłego roku podczas finału Pucharu Ligi. Bilety były nadal dostępne w czwartek, chociaż w Giudice Park powszechne były różowe koszulki Messiego. Fani wielokrotnie skandowali imię ośmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki.

Messi strzelił gola w regulaminowym czasie, a podczas ostatniego meczu tych drużyn wykorzystał pierwszy strzał z rzutów karnych. W czwartkowy wieczór musiał wykazać się nieco większą cierpliwością.

Piłkarze Interu Miami cieszą się po strzeleniu gola w końcówce meczu przeciwko Nashville w Pucharze Mistrzów CONCACAF.

W 13. minucie zmarnował okazję, próbując podkręcić piłkę w lewą krawędź bramki ze środka pola karnego lewym kopnięciem, które przeszło obok bramki, a potem zdawał się zadawać sobie pytanie, jak to się stało, że nie zdobył bramki. Bramkarz Nashville Joe Willis zablokował strzał Messiego prawą nogą w 37. minucie ze szczytu pola karnego.

Rzut karny dał Messiemu szansę tuż przed przerwą w doliczonym czasie gry, ale jego rzut wolny trafił w ścianę Nashville. Julien Gressel próbował dogonić piłkę i położyć na niej prawą stopę, ale pod koniec połowy Willis stłumił strzał.

READ  New York Yankees kupują mniejszościowy pakiet akcji AC Milan

Schavelburg wyprowadził Nashville na prowadzenie natychmiast po rozpoczęciu, strzelając gola nad Drake'em Callenderem po podaniu Moore'a i umieszczając piłkę pod poprzeczką, po czym padł na kolana i świętował wczesne prowadzenie. Schafelburg strzelił gola z lewej strony po podaniu Seana Davisa i wyszedł na prowadzenie 2:0.

Nie trwało to długo, bo Messi w końcu zrobił to, czego wszyscy oczekiwali.

Suarez znalazł swojego byłego kolegę z Barcelony, Messiego, tuż za polem karnym i w 52. minucie lewą nogą przecisnął piłkę pomiędzy wyciągniętymi prawymi palcami Willisa i wbił ją w lewy słupek, doprowadzając Miami do stanu 2:1.

Messi miał lekkiego przestraszenia w końcówce regulaminowego czasu gry, kiedy obrońca Nashville Lucas McNaughton nadepnął mu na lewą łydkę. Jeden z trenerów sprawdził, co się dzieje z Messim, który pozostał na boisku.

Przed meczem Nashville ogłosiło przedłużenie kontraktu z niemieckim pomocnikiem Hanim Mokhtarem, aby zatrzymać w klubie Gracza Roku MLS 2022 i zdobywcę Złotego Buta do 2026 roku. Nashville ma również opcję na 2027 rok dla dwukrotnego All-Stara, który jest czołowym strzelcem klubu. Lider wszechczasów pod względem bramek, asyst i punktów.

Callendar zablokował strzał Mokhtara, który w 23. minucie odbił się od słupka.

W tej historii wykorzystano informacje z Associated Press.