Luka Doncic z Dallas Mavericks popełnił w tym sezonie 16. faul techniczny i zostanie zawieszony

Dallas – gwiazda Mavericks Luka Doncic Zostanie zawieszony na ostatni mecz w niedzielnym sezonie zasadniczym, chyba że biuro NBA unieważni faul techniczny, który został zgłoszony mu po pierwszej kwarcie piątkowego zwycięstwa 128-78 nad Portland Trail Blazers.

Był to 16. faul techniczny Doncica w tym sezonie, który spowodował automatyczne zawieszenie na jeden mecz. Doncic miał w tym sezonie innego technika, który został odwołany po rutynowym przeglądzie przeprowadzonym przez biuro ligi. Niedzielny mecz z San Antonio Spurs może zadecydować o tym, czy Mavs zdobędą trzecie czy czwarte rozstawienie w Konferencji Zachodniej. Dallas (51-30) jest w połowie za trzecim w kolejności Golden State Warriors (51-29) i jest właścicielem dogrywki. Warriors mieli jeszcze mecze w San Antonio i Nowym Orleanie.

„Jeśli o mnie chodzi, myślę, że powinno to zostać w 100% anulowane, ponieważ w ogóle nie było techniczne” – powiedział Doncic, który został powołany za 17 fauli technicznych w zeszłym sezonie, ale uniknął zawieszenia, ponieważ dwa zostały zdyskwalifikowane. Bez ostrzeżenia, nic. Po prostu zapytałem go: „Jak to nie jest telefon?”. „Mam nadzieję, że tak będzie [rescinded]Więc mogę zagrać w niedzielę”.

Doncic był zdenerwowany, że faul nie został orzeczony na jego własnej połowie pod koniec pierwszej kwarty, kiedy Mavs mieli 36-13 przed Blazerami. Doncic został osłabiony od tyłu przez Portland Eliasz Hughes w sztuce i błagał o skazanie Toma Washingtona na plecach.

Po wstaniu Doncic przeszedł przez kort, aby porozmawiać z szefem załogi Tonym Brothers, pomimo napastnika z Dallas Dorian Finney Smith Spróbuj go zablokować. Bracia zadzwonili potem do Doncica na techniczne sekundy.

„Pod koniec kwarty oddał strzał i poczuł się, jakby został sfaulowany” – powiedzieli bracia w raporcie z rajdu po meczu. „Zaczął narzekać do obu urzędników. Kiedy szedłem w kierunku stołu, 15 stóp na boisku nadal narzekał, więc poprosił technika”.

READ  Brandon Aiyuk z drużyny 49ers wybrany ofensywnym graczem roku NFC w pierwszym tygodniu – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Kiedy braciom zapytano, czy użyto wulgaryzmów, odpowiedział, że „nie było”.

„Nie wiem, dlaczego uczciwie zdobyłem tę technologię”, powiedział Doncic, który zdobył 39 punktów, 11 zbiórek i siedem asyst, zanim przegrał w ostatniej kwarcie meczu. Zapytałem go: jak to nie jest złe? Właśnie dał mi technikę. Więc tak naprawdę nie wiem, skąd mam tam technologię. „

The Maffes zdobyli przewagę na własnym boisku w pierwszej rundzie, wygrywając. Trener Dallas, Jason Kidd, powiedział, że wątpi, by liga unieważniła porządek techniczny, ale odrzucił obawy związane z nieobecnością Doncica w niedzielnym meczu, a trzecie rozstawienie może być zagrożone.

– Tak właśnie jest. To koniec – powiedział Kidd. „Będziemy przygotowywać się do San Antonio. Jeśli potrafi grać, gra. Jeśli nie może, idzie do play-offów. To nic wielkiego”.

Bracia znokautowali Kidda w przegranej Dallas Road z Washington Wizards 1 kwietnia, wzywając Kidda do dwóch szybkich technik.

– Tony zwolnił mnie jako zawodnika, a teraz zwolnił mnie jako trenera – powiedział Kidd, który nie został odesłany w tym sezonie. „Powiedziałem mu: czyja to piłka?” I, niestety, wziął to do siebie i mnie wyrzucił. zdarza się „.