Aaron Hicks jest wyznaczony do przydziału

CINCINNATI – Nigdy nie jest łatwo zwolnić swojego najdłużej grającego zawodnika. Ale Yankees czuli, że muszą odejść od zapolowego Aarona Hicksa.

„Trudna decyzja, którą czuliśmy, że musimy podjąć” – powiedział menedżer Aaron Boone.

33-letni Hicks został wyznaczony do pracy w sobotę przed meczem Yankees z the Reds. Był na ósmym roku w Jankesach i rąbał .188/.263/.261 jednym home runem i pięcioma RBI w 76 występach na płycie. Najlepszy sezon Hicksa na Bronksie miał miejsce w 2018 roku, kiedy trafił 248 z 27 home runami i 79 RBI w 137 meczach.

Od sezonu 2019-21 Hicks był ograniczony różnymi kontuzjami i w zeszłym roku osiągnął 216 z ośmioma home runami i 40 RBI. Hicks znalazł się w posezonowym składzie Yankees w 2022 roku, ale doznał kontuzji kolana na koniec sezonu w American League Series.

Hicksowi nadal pozostały ponad dwa lata siedmioletniego przedłużenia o wartości 70 milionów dolarów, które podpisał przed sezonem 2019. Yankees będą mieli siedem dni na wymianę Hicksa, zanim udzielą mu nieodwołalnych zwolnień. Zarabiał w tym roku 10,8 miliona dolarów i miał jeszcze dwa lata kontraktu wartego 9,8 miliona dolarów z opcją drużynową w 2026 roku za 12,5 miliona dolarów z wykupem w wysokości 1 miliona dolarów.

– Dużo się mówiło – powiedział Boone. „To oczywiście trudne [move]. Kiedy udało nam się schwytać Grega Allena — miał warunek zewnętrzny — musieliśmy podjąć decyzję. To była trudna rola dla Aarona.

„To jest coś, co Greg wypełniał przez wiele lat w swojej karierze. Grał naprawdę dobrze w tym roku. Ma podobny zestaw umiejętności, jakie widzieliśmy w całej jego karierze. Grał tę rolę wcześniej i grał ją dobrze. „

232 przez część sześciu głównych sezonów ligowych i spędził część sezonu 2021 z Yankees, trafiając .270 z 0,417 procentem bazowym w 15 meczach. Miał przybyć do Cincinnati przed meczem w sobotę.

Bon Hicks został poinformowany o decyzji przed sobotnimi zawodami.

„trudny [conversation]— powiedział Bonn. „Ponad pięć lat z mojego punktu widzenia z kimś. Najwyraźniej mnie poprzedził. To rodzina. Z tymi facetami przechodzisz przez wszystko. Oczywiście z Aaronem miał kilka wzlotów i upadków. Miał dla nas kilka dobrych sezonów. momenty.” Decydujący to my. W ciągu ostatnich kilku lat miał pewne zmagania i kontuzje. Niełatwa rozmowa.

Boone powiedział, że Hicks przyjął tę wiadomość jak zawodowiec.

Boone powiedział: „Cicho”. „Może jakiś poziom zrozumienia. Nie jestem pewien, czy widział, że to nadchodzi, czy nie spodziewał się tego. Jestem pewien, że on i ja spotkamy się w trasie. Dzisiejsza rozmowa była raczej bezpośrednia i ponura. To była trudna rola dla jego.”

„Na koniec dnia życzę Aaronowi wszystkiego najlepszego. Myślę, że w pewnym sensie pokonał gniew tłumu i przeszedł przez to. Zobaczymy, co będzie dalej z nim”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *