Adam Wainwright niechętnie przechodzi na emeryturę

Ulica. Louis – W ślad za sobotą Przegrywając kończącą sezon serię Wild CardKiedy w klubie kardynałów wciąż płynęły łzy, weteran melonik Adam Wainwright Nie był jeszcze gotowy do myślenia o nieuniknionym.

Jak by to było, gdyby nigdy nie promował łapacza Molina biegnie wielokrotnie? Jest jeszcze to: Czy Wainwright dołączy do legendy Cardinals? Albert Pujols A Molina na emeryturze I nigdy więcej nie wyrzucisz jednej z jego charakterystycznych podkręconych piłek 12-6?

„Czy myślałeś o tym? Cóż, wszyscy mnie o to pytają” – powiedział niesamowicie Wainwright. „Zobaczymy, co się stanie. Musimy bardzo szybko wiedzieć, czy coś się stanie. Jeśli nie, to był dobry bieg i dziękuję, St. Louis.”

41-letniemu Wainwrightowi można wybaczyć, że nie był całkowicie chętny do rozważenia tak wielkiej decyzji, biorąc pod uwagę, że zakładał, że kardynałowie wciąż mieli dużo czasu w swoim sezonie. Po roku, w którym on i Molina ustanowili rekord NL/AL w karierze rozpoczętej przez pobicie, Pujols wykonał duży skok w 700 biegach do domu, a Cardinals wygrali swój pierwszy wyścig NL Central od trzech lat, Wainwright całkowicie uznał St. Louis miał w zanadrzu magiczną dogrywkę.

To by się stało, gdyby nie wydarzyły się całkowicie Stopiony w rozpadzie dziewiątej rundy Od porażki 6:3 z Phillies w piątkowym meczu 1. A kiedy Aaron Nola całkowicie uciszył rakiety Cardinals w sobotnim przegranym 2:0 meczu, St.

Wainwright, który nie ujawnił jeszcze, czy planuje wrócić w 2023 roku, przyznał, że był dość zaskoczony zakończeniem sezonu raczej narzekaniem niż kolejnym magicznym momentem. Powrót w 2022 był łatwy po przejściu 17-7 z 3,05 ERA w poprzednim sezonie; Ten scenariusz sprawia jednak, że rozmowa jest trudniejsza.

Wainwright wygrywał przez całą swoją 18-letnią karierę, zdobywając 195 zwycięstw, cztery najlepsze pięć głosów w NL Cy Young Award i ring World Series w 2006 roku. Odniósł kontuzję podczas sezonu 2011 Cardinal World Championship. Wśród aktywnych strzelców Wainwright zajmuje pierwsze miejsce w pełnych meczach (28); 5 miejsce w wygranych (195), trafieniach (2147) i startach jakościowych (242); I ósmy w erze (3,38).

Myles Mikulas, przegrany w sobotnim drugim meczu, powiedział, że już zaczyna wywierać presję na Wainwrighta, aby wrócił, podkreślając: „Już mu powiedziałem: 'Do zobaczenia na wiosnę’. Mam nadzieję, że nie jako trener. , ponieważ jest niezastąpionym człowiekiem jak Yadi i Albert. Ty jesteś. Wiesz, jeśli przyjdzie mu do głowy, będzie gotowy w 100%. Mam nadzieję, że tego dokona, ponieważ naprawdę przyda mi się kolejny rok Waino.

Ostatni sezon był trochę anomalią, ponieważ Wainwright o długości 6 stóp i 7 cali walczył tak ciężko na swoim odcinku, że nie miał szansy zagrać w serii Wild Card przeciwko zaawansowanym Phillies. Powiedział, że ta zniewaga będzie miała wpływ na jego decyzję, czy przejść przez ten sezon w taki czy inny sposób.

„Cóż, nigdy nie wiadomo”, powiedział Wainwright, zapytany, czy byłby podekscytowany przejściem 11-12 i pokonaniem go w play-offach. „Powiem ci to: nie lubię nie pokazywać ciągu przecinków. Możesz więc wziąć to na jeden z dwóch sposobów – możesz wziąć to, ponieważ był to dobry bieg lub możesz to potraktować jako motywację do niech to się nie powtórzy.”

Wainwright mówił wcześniej w sezonie o tym, jak jeden z jego bohaterów z dzieciństwa dorastający w Georgii, John Smoltz, „nigdy nie wyglądał dobrze” ubrany jak Cardinals, po tym, jak miotacz Hall of Fame spędził większość swojej kariery z Braves. Dodał, że nie widział siebie w stroju innej drużyny – prawdopodobnie dlatego Wainwright był nadal w pełnym stroju godzinę po zakończeniu sobotniej porażki.

READ  Wyniki Canelo vs GGG 3: dolna karta na żywo i aktualizacje z głównych wydarzeń

To, czego Wainwright również nie mógł sobie wyobrazić, to promowanie innego łapacza niż Molina, który w sobotę zakończył swoją 19-letnią karierę z Cardinalem nokautem w finale. Już najbardziej dochodowy akumulator w historii MLB (213 zwycięstw), Wainwright i Molina połączyli siły, aby ustanowić rekord wytrzymałościowy NL/AL (328 startów) pod koniec sezonu. Ich 2155 rund zajęło pierwsze miejsce w historii kardynałów i czwarte w historii. Tylko 412 1/3 rund Wainwrighta zostało oddanych łowcy innemu niż odlatujący Molina.

Czy więc Wainwright przetrwałby bez gracza i bliskiego przyjaciela, który był jego osobistym kłusownikiem przez większość ostatnich 18 sezonów?

„Gdyby tak się stało”, powiedział bez ogródek, „nigdy by nie było tak samo”. „Ale jeśli tak się nie stanie, będę miał największego łapacza, który polował na mnie wszech czasów”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.