Adwokaci strzelca Parkland Nikolas Cruz płaczą podczas rozprawy skazującej

Komentarz

Ostatnią rzeczą, jaką Fred Guttenberg powiedział swojej 14-letniej córce, było to, że nadszedł czas, aby wyjechała, a ona się spóźni. Kilka godzin po tym, jak w walentynkowy poranek 2018 r. zabrała dwoje dzieci do szkoły, napastnik otworzył ogień w Parkland na Florydzie. Liceum – Morderstwo 17 osóbŁącznie z Jaime Gutenbergiem.

Kiedy skazany Nikolas Cruz został skazany we wtorek, głos Guttenberga załamał się, gdy mówił o przyszłości, którą wyobrażał sobie dla Jamiego. Ale nie tylko łzy padały w sądzie — członkowie obrońców Cruza również płakali, jak pokazują nagrania wideo.

„Nie pamiętam, żebym kiedykolwiek mówił Jaime, jak bardzo ją kochałem tego dnia. Nie wiedziałem, że przegapię okazję, by to powtarzać w kółko” – powiedziała Powieść Obrońcy Publicznego Gutenberga Najeed Bashiman, poklepując ją po oczach. papierowa chusteczka. Dwóch innych członków zespołu Cruza rozpłakało się podczas zeznań we wtorek.

Ławnicy słyszeli od ofiar masakry, nauczycieli, ocalałych i rodzin od czasu rozpoczęcia procesu 18 lipca. Uczniowie widzieli filmy uczniów uciekających o życie i słyszeli krzyki i głośne dźwięki, które tego dnia wypełniały powietrze – wszystko po to, by zdecydować, czy Cruz, który przyznał się do winy w październiku, powinien zostać skazany na karę śmierci lub dożywocie bez możliwości zwolnienia warunkowego.

Prokuratorzy orzekający o karze śmierci oparli się na siedmiu argumentach Czynniki obciążające Działania Cruz zostały określone w prawie stanowym, w tym, że były „szczególnie okrutne, ohydne lub okropne”.

„Te działania, w których zginęło 14 dzieci, dyrektor sportowy, trener i nauczyciel, a my tu dzisiaj jesteśmy – były zimne, wyrachowane, manipulacyjne i śmiertelne” – powiedział Michael Chadz, adwokat stanu Broward County.

Na Florydzie wyrok śmierci wymaga jednomyślnej rekomendacji ławy przysięgłych. Gdyby został skazany na śmierć, Cruz, obecnie 23-letni, byłby jedną z najmłodszych osób, które otrzymały wyrok w ostatnich dziesięcioleciach.

READ  Hochல்ll wybrał Antonio Delgado na nowego gubernatora-porucznika

Obrońcy Cruza – który zaproponował przyznanie się do winy w zamian za dożywocie – namalowali wcześniej obraz niespokojnego młodego mężczyzny, który wykazywał oznaki wyrzutów sumienia po zmaganiach z problemami ze zdrowiem psychicznym i trudnym dzieciństwem. Jednak 18 lipca ogłosili, że nie wydadzą oświadczenia wstępnego, dopóki nie nadejdzie czas na przedstawienie ich sprawy w kolejnych tygodniach.

Cztery lata po masakrze w szkole w Parkland rodzice ofiar protestują i rozpaczają

W międzyczasie jednak postępowanie zostało wypełnione zeznaniami rodziców, którzy wyrażali złamane serce za złamanym sercem, wzbudzając emocje nawet u tych, którzy starają się uratować życie Cruza.

James E. z Uniwersytetu Arizona. Keith Swisher, profesor etyki prawniczej w Rogers College of Law, powiedział, że prawnicy rzadko płaczą na sali sądowej – zwłaszcza „w oparciu o to, co powiedziała druga strona”.

Ponieważ jest to „niesamowicie głośna, gorąca i dziwna sprawa”, jest mało prawdopodobne, aby miała negatywny wpływ na prokuratorów, powiedział. Dodał, że może to skłonić Cruza do poszukiwania nowych porad.

„W typowej sprawie sądowej… jeśli prawnik klienta płacze z powodu dowodów lub argumentów strony przeciwnej, klient może czuć się zdradzony, być może wysyłając niewłaściwy sygnał do sędziego lub ławy przysięgłych” – powiedział Swisher. „Jeśli płacz lub inne widoczne sygnały wpływają na ławę przysięgłych przeciwko pozwanemu, oskarżony może mieć podstawę do odwołania”.

We wtorek Thomas i Jenna Hoyer opisali, jak Strata Ich 15-letni syn, Luke – pieszczotliwie nazywany przez matkę „Szczęśliwym Misiem” – „jest pięcioosobową jednostką rodzinną, która stara się dopasować do świata, który zawsze był ustawiony na liczby parzyste” – powiedział Thomas Hoyer. .

Łukasz jest „niesamowitym dzieckiem”. Rankiem 14 lutego obudził się z Skittlesem i kartką od matki. Jego ojciec, w drodze do pracy, krzyknął z dołu „miłego dnia”, nie patrząc w twarz Luke’a – „w swobodnej wymianie zdań, kiedy myślisz, że jesteście razem od zawsze”, powiedział Hoyer, „a potem my nie.”

READ  Rankingi rekrutacyjne do futbolu uniwersyteckiego: Texas A&M blokuje się Nie. 1 klasa wszechczasów w Dniu Podpisu Narodowego 2022

Podczas oświadczenia Hoyers o wpływie na ofiarę, obrońcy publiczni Bachmann i Tamara Curtis nie mogli powstrzymać łez. Naczelna Obrończyni Publiczna, Melissa McNeil, oczyściła ją z zarzutów. Cruz siedział beznamiętnie.

Niedługo potem sędzia Elizabeth Scherer wezwała na 10-minutową przerwę.

Gdy członkowie sądu wstali i zaczęli sprzątać pomieszczenie, zobaczyli pogniecione chusteczki na stole, na którym siedział zespół obrony – zostaną one ponownie użyte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.