Akcje amerykańskie spadły po tym, jak Putin poinformował o postępach w rozmowach na Ukrainie

Akcje spółek technologicznych przedłużyły w piątek spadki, ciągnąc szersze indeksy w kierunku tygodniowych strat, rządzonych zmiennością i zwiększonymi obawami o inflację.

Akcje poszybowały w górę, gdy kupcy kupili po rosyjskim prezydencie Władimir Putin Podczas rozmów z Ukrainą powiedział w komentarzach telewizyjnych, że doszło do pozytywnych wydarzeń podobnych do tych z siłami rosyjskimi. Nadal atakuje ukraińskie miasta. Po południu wzrosły straty na giełdzie, indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite były mocno czerwone, a indeks Dow Jones Industrial Average na krótko stał się ujemny, ponieważ inwestorzy rozważyli ryzyko utrzymywania akcji przez weekend.

„Widzisz zdanie

Władimir Putin

A rynki na to reagują. Wszyscy są na krawędzi ”- powiedział Joseph Amato, dyrektor ds. inwestycji w akcje Newberger Berman Group LLC. Powiedział, że rynek jest gotowy do ożywienia, jeśli kryzys się złagodzi, podczas gdy rynki będą bardziej niestabilne, a ceny będą niższe, jeśli kryzys się pogorszy.

Indeks Blue-Chip Dow Jones Industrial Average wzrósł o 90 punktów, czyli 0,3%, w handlu popołudniowym. S&P 500 spadł o około 0,2%, a Nasdaq Composite o 0,9%, ponieważ akcje spółek technologicznych wydłużały swój tygodniowy spadek.

Wszystkie trzy indeksy są zniżkowe, a Dow Industries spadł w ciągu tygodnia o 1%, co oznacza piątą z rzędu stratę tygodniową. S&P 500 i Nasdaq Composite tracą odpowiednio 1,8% i 2,2% tygodniowo, zmniejszając czwartą stratę tygodniową dla obu indeksów w ciągu ostatnich pięciu tygodni.

Duże wahania są obecnie powszechne dla głównych indeksów giełdowych, ale nawet w ramach tych poziomów niektórzy inwestorzy i handlowcy twierdzą, że skoki i spadki w tym tygodniu były poważne. W poniedziałek rosnące ceny ropy spadły na akcje, a indeks S&P 500 osiągnął najgorszy dzień w roku. Dwa dni później indeks benchmarkowy wzrósł o 2,6%, co jest największym wzrostem od 2020 roku.

Przyszły tydzień może przynieść jeszcze większe napięcie. Rezerwa Federalna ma spotkać się w przyszły wtorek i środę w celu głosowania Czy podnieść podstawową stopę procentową I jak dużo. Kontrakty terminowe na fundusze federalne wykorzystywane przez traderów do obstawiania zmian stóp procentowych, wykazują 96% prawdopodobieństwo wzrostu tłumu o 0,25 punktu procentowego. Miesiąc temu kontrakty terminowe na fundusze federalne wykazały 50% prawdopodobieństwo podwyżki stóp o 0,50%.

READ  Jankesi wygrywają ALDS Game 5 pokonując Guardians, za Nestorem Cortezem Jr., mierzą się z Astrosem

Inwestorzy i handlowcy twierdzą, że są przygotowani na dodatkowe sankcje nałożone na Rosję przez Zachód. Prezydent Biden powiedział w piątek, że Stany Zjednoczone dołączą do kluczowych sojuszników i poruszą UE Anulowanie stałych stosunków handlowych Z Rosją.

Powiedział, że jedną z jego największych obaw było to, jak kryzys w Europie spowolni globalny wzrost gospodarczy i ograniczy inflację. Amado powiedział U szczytu kilkudziesięciu lat. Dane o indeksie cen towarów i usług konsumpcyjnych w czwartek w Stanach Zjednoczonych pokazały, że inflacja była silnie napędzana w zeszłym miesiącu. Wzrost cen energii. Dane za marzec, kiedy ceny ropy były wysokie, nie zostały przeliczone.

Najgorsze wyniki w tym tygodniu: firmy technologiczne. Ciężki technologicznie Nasdaq Composite wszedł w poniedziałek na rynek bessy, spadając o 20% od ostatniego wzrostu. Handlowcy twierdzą, że rosnąca inflacja wywiera presję na akcje spółek technologicznych.

Akcje

Identyfikator dokumentu

Spadł o 22% po tym, jak producent oprogramowania opublikował bardziej miękkie wytyczne niż oczekiwano.

Wyrocznia

Akcje wzrosły o 3,6% po zgłoszeniu, że zyski z działalności w chmurze wzrosły o 24% w porównaniu z poprzednim rokiem.

„Oczekiwania dotyczące wzrostu przychodów dramatycznie spadają, podczas gdy inflacja jest wszechobecna, co oznacza, że ​​akcje spółek technologicznych, które są zależne od dużego wzrostu przychodów, mocno ucierpiały” – powiedział Dan Morgan, starszy menedżer portfela w Synovus Trust Co. .

Firmy energetyczne są w tym tygodniu samotne, jedyny sektor w indeksie S&P 500, który jest na dobrej drodze do pozytywnego zakończenia tygodnia, z rosnącymi cenami ropy. W piątek kontrakty terminowe na ropę Brent, międzynarodowy standard ropy naftowej, panie. Po umocnieniu po wypowiedziach Putina, wzrósł o 2,4% do 108,56 USD. Pomimo niepowodzenia w ostatnich dniach, ceny ropy zbliżają się do najwyższego poziomu od lat. Na początku tego tygodnia Zjednoczone Emiraty Arabskie zapowiedziały, że popchną Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową. Aby przepompować więcej olejuPomaga rozwiać obawy związane z kryzysem dostaw.

READ  Zespół USA przetrwał trudny test z Czarnogóry na Pucharze Świata FIBA

Zmienność skłoniła inwestorów do restrukturyzacji swoich portfeli. W ostatnich tygodniach inwestorzy wchodzili i wychodzili z bezpiecznych schronień, ponieważ doniesienia prasowe o konflikcie szybko się zmieniały. Na przykład indeks dolara amerykańskiego ICE mierzy dolara względem koszyka innych walut, panie. Stracił 0,1% po komentarzach Putina.

Ceny towarów są obecnie gorące. Ale cena, jaką inwestorzy płacą na otwartym rynku za produkty takie jak kawa, miedź czy kukurydza, ma niewiele wspólnego z ceną, jaką płacą klienci w sklepie. Diane Roboin z WSJ wyjaśnia. Opis: Adele Morgan

Tymczasem benchmarkowa rentowność 10-letnich obligacji skarbowych również wzrosła, wzrastając z 2,008% w czwartek do 2,015% w piątek. Rentowności rosną, gdy ceny obligacji spadają.

W Europie pankontynentalny Stoxx Europe 600 dodał 0,9%, zyskując 2,2% tygodniowo. Niemiecki indeks DAX wzrósł w ciągu tygodnia o 1,4%, zamykając się na poziomie 4,1%

Giełda w Rosji zamknęła się w piątek. W handlu morskim rubel wzrósł do poziomu około 114 rubli za dolara w stosunku do dolara. Ocena Cena rubla Rosja stała się twardsza, odkąd wprowadziła środki mające na celu ograniczenie sprzedaży waluty Zachodnie banki zbojkotowały rosyjskie aktywa.

Światowe giełdy zanotowały w tym tygodniu gwałtowne wzrosty.


Zdjęcie:

Allie Joseph / Associated Press

W Azji giełdy zwyżkowały, a japoński Nikkei 225 spadł o około 2,1%, podczas gdy indeks Hongkongu spadł o 1,6%, zamykając się na najniższym poziomie od lipca 2016 r. Natomiast joint w Szanghaju dodał 0,4%. Wszystkie trzy indeksy spadały co tydzień.

Przyszło po Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Tymczasowo nazwany Pięć chińskich spółek notowanych w Nowym Jorku w czwartek, w tym Yum China Holdings i Pekin, nie mogło zostać skontrolowanych przez amerykańskie organy regulacyjne. Spowodowało to gwałtowną wyprzedaż chińskich akcji notowanych w USA, a indeks Nasdaq Golden Dragon China spadł o 10%.

– Aleksander Osibowicz przyczynił się do powstania tego artykułu.

Napisz do Caitlin McCabe na [email protected] i Corrie Driebusch na [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *