Akcje amerykańskie spadły w ciągu nocy, w strefie korekty, ponieważ wyższe ceny ropy pogłębiły obawy o inflację

kontrakty terminowe na akcje w USA W nocy sytuacja była mieszana, ale niestabilna, ponieważ indeks Dow Jones Industrial Average spadł w poniedziałek o prawie 800 punktów, zamykając się w wyniku korekty, ponieważ wyższe ceny ropy pogłębiły obawy o inflację i wzrost gospodarczy.

taśma ochrona ostatni oni się zmieniają zmieniają %
Ja: DJI Średnie Dow Jones 32817,38 -797,42 -2,37%
SP500 Standard & Poor’s 500 421.09.000 -127,78 -2,95%
I: COMP Indeks kompozytowy Nasdaq 12830,962178 -482,48 -3,62%

Wzrost cen ropy powyżej 130 dolarów za baryłkę w poniedziałek wynikał z możliwości zablokowania przez Stany Zjednoczone importu ropy z Rosji. Ceny ropy ustabilizowały się w dalszej części dnia i umiarkowanie wzrosły we wtorek we wtorek.

Trzecia runda rozmów pokojowych między Ukrainą a Rosją nie przyniosła znaczących rezultatów. Wysoki rangą ukraiński urzędnik powiedział, że poczyniono niewielkie, nieokreślone postępy w tworzeniu bezpiecznych korytarzy, aby umożliwić cywilom ucieczkę z walk.

Branża energetyczna znów się kołysze po komentarzu PSAKI „RED HERING” dotyczącym leasingu ropy i gazu

Jednak siły rosyjskie nadal ich bombardowały, ponieważ żywność, woda, ciepło i lekarstwa stawały się coraz rzadsze na Ukrainie.

Gwałtowny wzrost cen ropy i innych ważnych surowców wstrząsa światowymi rynkami, a sytuacja pozostaje niepewna, ponieważ inwestorzy szukają bezpiecznych schronień przed rozszerzającymi się sankcjami wobec Rosji.

Kontrakty terminowe na amerykańskie akcje były mieszane, ale niestabilne w nocy, ponieważ indeks Dow Jones Industrial Average spadł w poniedziałek o prawie 800 punktów, zamykając się w wyniku korekty, ponieważ wyższe ceny ropy pogłębiły obawy o inflację i wzrost gospodarczy. (Courtney Crowe/NYSE przez AP/Associated Press)

Analitycy spodziewają się, że wojna na Ukrainie będzie przez jakiś czas wysoko na porządku dziennym i twierdzą, że pełny wpływ konfliktu nie został jeszcze w pełni wzięty pod uwagę.

READ  PKB strefy euro za czwarty kwartał 2023 r

„Zakłócenia na rynkach energetycznych i możliwość zmiany paradygmatu geopolitycznego prowadzą do wysoce nieprzewidywalnego środowiska” – powiedział w komentarzu Stephen Innes z SBI Asset Management. Dodał jednak: „Musimy dojść do punktu, w którym cena akcji zacznie świecić na końcu tunelu”.

W poniedziałek na Wall Street indeks S&P 500 spadł o 122,78 pkt do 4 201,09. Dow Jones Industrial Average spadł o 2,4% do 32817,38.

Zaawansowany technologicznie Nasdaq Composite spadł o 3,6% do 12830,96 i jest teraz o 20,1% poniżej rekordu ustanowionego w listopadzie. Oznacza to, że indeks znajduje się na tym, co Wall Street nazywa rynkiem bessy. Indeks S&P 500 spadł o 12,4% od szczytu z początku stycznia.

Złoto – wskaźnik stresu na Wall Street – również wzrosło, ale nie tak bardzo, gdy ceny ropy osiągnęły szczyt. Cena złota na krótko osiągnęła 2 007,50 USD za uncję. We wtorek po południu było to 1 995,88 USD, co oznacza spadek o 0,1%.

OPEC spotyka się z kierownictwem USA na konferencji energetycznej Houston by Oil SkyRocket

W handlu elektronicznym na giełdzie New York Mercantile Exchange w obrocie elektronicznym ropa naftowa w USA wzrosła od 2,67 do 122,07 USD za baryłkę. W poniedziałek ustabilizował się na 119,40 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 3,2% po wcześniejszym osiągnięciu 130,50 USD. Ropa Brent, międzynarodowy standard cen, wzrosła o 3,75 USD do 126,96 USD za baryłkę. Ustabilizował się na poziomie 123,21 USD za baryłkę, co oznacza wzrost o 4,3%, po wcześniejszym przekroczeniu 139 USD.

Rosną obawy, że rosyjska inwazja na Ukrainę zakłóci i tak już ograniczone dostawy ropy. Rosja jest jednym z największych światowych producentów energii, a ceny ropy były wysokie już przed atakiem, ponieważ światowa gospodarka domaga się więcej paliwa po zamknięciu koronawirusa.

READ  Rozpoczyna się proces Sama Bankmana Frieda w sprawie oszustwa. Oto, co musisz wiedzieć

Zakaz importu rosyjskiej ropy i innych produktów energetycznych przez Stany Zjednoczone byłby dużym krokiem dla rządu USA, chociaż Biały Dom powiedział, że ma nadzieję na ograniczenie zakłóceń na rynkach ropy i podwyżki cen na dystrybutorze benzyny.

Doniesiono również, że urzędnicy amerykańscy mogą rozważyć złagodzenie sankcji wobec Wenezueli. Mogłoby to uwolnić więcej ropy naftowej i złagodzić obawy o mniejsze dostawy z Rosji. (Courtney Crowe/NYSE przez AP)

Doniesiono również, że urzędnicy amerykańscy mogą rozważyć złagodzenie sankcji wobec Wenezueli. Mogłoby to uwolnić więcej ropy naftowej i złagodzić obawy o mniejsze dostawy z Rosji.

Przeciętny galon kosztuje już średnio 4 065 USD w całym kraju po przekroczeniu w niedzielę bariery 4 USD po raz pierwszy od 2008 roku. Miesiąc temu średni galon wynosił 3 441 USD, według AAA.

Wojna wywiera dodatkową presję na banki centralne na całym świecie, a amerykańska Rezerwa Federalna podniosła stopy procentowe jeszcze w tym miesiącu po raz pierwszy od 2018 r. Wyższe stopy spowalniają gospodarkę, co mamy nadzieję, pomoże powstrzymać wysoką inflację. Ale jeśli Fed zbyt szybko podniesie stopy procentowe, grozi to pchnięciem gospodarki w recesję.

„Ich reakcja na geopolitykę jest naprawdę niezmierzona, więc jest wokół tego niepewność” – powiedział Samir Samana, starszy analityk rynku globalnego w Wells Fargo Investment Institute.

Bank Światowy przygotowuje pakiet ratunkowy dla Ukrainy w wysokości 725 mln USD

Oprócz sankcji, które rządy nałożyły na Rosję za inwazję na Ukrainę, firmy nakładają również własne. Lista firm opuszczających Rosję powiększyła się o Mastercard, Visa i American Express, a także Netflix.

Na Wall Street akcje Bed Bath & Beyond wzrosły o 34,2% do 21,71 USD po tym, jak miliarder Ryan Cohen przejął prawie 10% akcji firmy i zalecił duże zmiany. Cohen jest współzałożycielem Chewy i zgromadził niektóre z następujących kultów po tym, jak wziął udział w GameStop, walczącej serii gier wideo, która ostatecznie mianowała go prezesem zarządu.

READ  Rosnące rentowności stawiają S&P 500 na drodze do największej miesięcznej straty w 2023 r., gdy inwestorzy przygotowują się na przemówienie prezesa Fed Paula Jacksona Hole'a.

Tymczasem akcje w Azji spadły we wtorek.

Benchmarki w Tokio, Sydney, Hongkongu, Seulu i Szanghaju spadły po 3% spadku indeksu S&P 500.

Japoński Nikkei 225 spadł o 1,7% w handlu popołudniowym, do 24 783,70. Australijski S&P/ASX 200 spadł o 0,8% do 6980,30. Koreański indeks Kospi spadł o 0,8 procent do 2631,49. Hang Seng z Hongkongu stracił 0,5% do 20 956,39, podczas gdy Shanghai Composite spadł o 1,2% do 3 333,49.

Rentowności obligacji skarbowych wzrosły, a 10-letni zysk wzrósł do 1,78% z 1,72% pod koniec piątku.

Zabierz swoją firmę FOX w biegu, klikając tutaj

W handlu walutami dolar amerykański wzrósł do 115,48 jena japońskiego z 115,32 jena. Cena euro wyniosła 1,0865 USD, w porównaniu z 1,0853 USD.

___

Współpracowali ze sobą pisarz biznesowy AP Business, Stan Choi i Alex Vega.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *