Akcje Azji i Pacyfiku wzrosły, gdy inflacja w Tokio osiągnęła najwyższy poziom od 42 lat

Akcje Adani spadały drugi dzień z rzędu

Akcje spółek z Grupy Adani odnotowały duże straty podczas drugiej sesji z rzędu w Indiach po krótkiej sprzedaży. Hindenburg ogłosił swoją krótką pozycję W spółkach Grupy na początku tego tygodnia.

Chociaż Adani zaprzeczył roszczeniom w dwóch oddzielnych oświadczeniach, grupa „ocenia odpowiednie przepisy prawa amerykańskiego i indyjskiego dotyczące działań naprawczych i karnych przeciwko badaniom Heidenberga” – powiedział w oświadczeniu Jatin Jalundwala, szef Adani Group Legal.

Akcje notowane w Bombaju Firma Adani W piątkowej sesji giełdowej w Indiach spadł o ponad 5%. Transmisja Adaniego spadł o 16,8% Adani Zielona Energia 14,9% i Moc Adaniego 8,4% utracone. Port AdaniKurs akcji również spadł o 8,4%.

Hindenberg podwoił swoje początkowe stanowisko, podkreślając, że Adani nie odpowiedział na żadne z pytań postawionych w ich roszczeniach.

„W pełni podtrzymujemy nasze oświadczenie i uważamy, że wszelkie działania prawne podjęte przeciwko nam są bezpodstawne” – napisano.

– Jihye Lee

Inflacja w Tokio jest powyżej celu Banku Japonii

Ceny konsumpcyjne w stolicy Japonii Tokio wzrosły w styczniu o 4,3%, więcej niż oczekiwali ekonomiści.

Odczyt przekroczył cel Banku Japonii wynoszący 2% inflacji ósmy miesiąc z rzędu po wzroście o 2,1% w czerwcu 2022 r.

Japoński jen umocnił się o 0,3% po publikacji danych i ostatnio był notowany na poziomie 129,82 w stosunku do dolara amerykańskiego.

CNBC Pro: Tylko te 6 globalnych funduszy ETF odnotowuje zyski każdego roku w ciągu ostatnich pięciu lat.

Zgodnie z nową analizą tylko sześć globalnych ETF-ów akcyjnych konsekwentnie odnotowało roczne zyski w ciągu ostatnich pięciu lat. CNBC Pro.

Spośród 7000 akcyjnych funduszy ETF będących w obrocie na całym świecie, są to jedyne fundusze:

  • styczeń Brak ujemnych zwrotów w roku między 1 grudnia 2018 a 31 grudnia 2022;
  • I jak dotąd pozostań na pozytywnym terytorium w tym roku.

Abonenci CNBC Pro mogą zobaczyć tutaj, w które fundusze ETF inwestują.

– Ganesh Rao

Ceny domów w Singapurze spadły w ostatnim kwartale 2022 r

Indeks cen producentów w Australii wzrósł o 5,8% w stosunku do ubiegłego roku

Indeks cen producentów w Australii wzrósł o 5,8% w ujęciu rocznym w ostatnim kwartale 2022 r. Australijskie Biuro Statystyczne pokazał.

Odczyt był nieco niższy niż odczyt z poprzedniego kwartału na poziomie 6,4%, co jest sygnałem, że inflacja w kraju może się zmniejszyć.

W ujęciu kwartalnym indeks wzrósł o 0,7% i był wolniejszy niż 1,9% w poprzednim okresie.

The dolar australijski Azja umocniła się nieznacznie podczas porannej sesji i ostatnio była notowana na poziomie 0,7123 w stosunku do USD.

– Jihye Lee

PKB, inne dane z czwartego kwartału pokazują, że wyzwania gospodarcze „zaczynają stawać się jasne”, mówi ekonomista

Czwartkowe dane o PKB uzupełniają szerszy obraz wzrostu gospodarczego w czwartym kwartale, według Curta Longa, głównego ekonomisty National Association of Federally-Usured Credit Unions. Wskazuje to na poprawiające się perspektywy gospodarcze dla niego.

„Ogólna perspektywa wzrostu gospodarczego w czwartym kwartale jest pozytywna. Znaczna część tego wzrostu koncentruje się w strukturze zapasów, które raczej nie będą rosły w tym samym tempie w 2023 r.” – powiedział Long. „Jednak odporne wydatki konsumpcyjne, niższe wnioski o bezrobocie i niższa inflacja zaczęły usuwać niektóre z chmur, które gromadziły się nad gospodarką kilka miesięcy temu”.

– Alexa Haringa

CNBC Pro: Kupić napiwek? Akcje Top Morningstar Strategist 3 są notowane z dużymi dyskontami

Silne zamówienia Tesli i słabe marże są sprzeczne z analitykami z Wall Street

Analitycy z Wall Street są podzieleni Tesli Po ostatnich kwartalnych wynikach firmy zajmującej się samochodami elektrycznymi.

Tesla zgłosił pobicie na obu Zarobki i zarobki w czwartym kwartale i potwierdziły obawy inwestorów o słaby wzrost w spółce po niedawnej rundzie obniżek cen. Chociaż ruch ten spowodował spadek cen używanych Tesli, wsparł również popyt na pojazdy.

„Jak dotąd w styczniu widzieliśmy najsilniejsze zamówienia, jakie kiedykolwiek widzieliśmy w naszej historii. Obecnie obserwujemy zamówienia o dwukrotnie wyższym tempie produkcji” – powiedział Musk podczas rozmowy telefonicznej z analitykami.

Dla Marka Delaneya z Goldman Sachs jest to „najważniejsza rzecz od czasu rozmowy”.

„Co ważne, Tesla skomentowała, że ​​od czasu obniżenia cen odnotowała najsilniejsze zamówienia w swojej historii, z zamówieniami realizowanymi z 2X produkcją. Uważamy, że ten poziom zamówień nie zostanie utrzymany w świetle słabego otoczenia makroekonomicznego. , Firma jest dobrze śledząc nasze szacunkowe dostawy na 1,8 miliona”. Poleciłbym – napisał Delaney.

Inni analitycy byli jednak bardziej pesymistycznie nastawieni do perspektyw giełdowych, twierdząc, że marże brutto pojazdów Tesli były najniższymi wartościami w ciągu ostatnich pięciu kwartałów, co oznacza kłopoty w przyszłości.

Toni Sacconaghi z AllianceBernstein powtórzył swoją słabą ocenę Tesli, mówiąc, że ostatnie wyniki i zarobki producenta samochodów „mieć coś dla byków i niedźwiedzi” i że jest „rozdarty” w firmie. Podczas gdy silne zamówienia są obiecujące, marże brutto na auto są zbyt słabe, aby je zauważyć, powiedział analityk.

„Pomimo znacznego podwyższenia naszej prognozy dotyczącej magazynowania energii, nasz EPS na rok obrotowy spada do 3,54 USD z 3,80 USD przy niższych marżach. I chociaż nikt (w tym Tesla) nie wie, czym jest elastyczność popytu, uważamy, że nie jest pewne, czy rosnący popyt będzie trwały, szczególnie w Chinach, do końca roku. Uważamy, że konieczne będą dalsze obniżki cen” – napisał Sacconaghi.

READ  Premier Japonii mówi, że Korea Północna wystrzeliła podejrzewany pocisk balistyczny

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać całą historię Tutaj.

-Sara Min

CNBC Pro: Morgan Stanley ma „prosty” podręcznik technologiczny, wymienia DSMC i inne jako akcje do kupienia teraz

Może nadejść recesja, a sektor półprzewodników – powszechnie postrzegany jako cykliczny i niestabilny – może być bezpieczną przystanią dla inwestorów.

Morgan Stanley twierdzi, że akcje chipów historycznie radziły sobie dobrze podczas poprzednich recesji. Bank nazwał swoje najlepsze azjatyckie akcje żetonów – zyskując 40%.

Subskrybenci Pro mogą Przeczytaj więcej tutaj.

– Javiera Onga

PKB USA wzrósł w czwartym kwartale nieco bardziej niż oczekiwano

Gospodarka USA rozwijała się w tempie 2,9% rocznie W czwartym kwartale nieznacznie przebił szacunki Dow Jones na poziomie 2,8%. Raport Departamentu Handlu pojawia się nawet wtedy, gdy inflacja pozostaje stłumiona, a Rezerwa Federalna nadal podnosi stopy procentowe.

Wydatki konsumpcyjne wzrosły w tym okresie o 2,1%, nieznacznie spadając z 2,3% w poprzednim okresie, ale nadal są dodatnie.

– Jeffa Coxa

Bitcoin zmierza do najlepszego miesiąca 2020 roku

Pomimo cofnięcia się Bitcoina w ciągu ostatnich dwóch dni, kryptowaluta jest w najlepszym miesiącu od 2020 roku. Niektórzy inwestorzy postrzegają ceny kryptowalut jako wiodący wskaźnik apetytu inwestorów na ryzyko.

Jak dotąd w tym miesiącu i roku Bitcoin wzrósł o prawie 40% i jest gotowy do odnotowania najlepszego miesięcznego wyniku od grudnia 2020 r., kiedy to zyskał 49,47% w ciągu miesiąca.

Tymczasem S&P 500 wzrósł w tym miesiącu o około 5%.

– Tanaya Machil

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *