Akcje spadają w stronę ropy, rentowność osiągnie poziom w 2024 r

Wedbush we wtorek obniżył ratingi akcji pięciu spółek zajmujących się budownictwem mieszkaniowym, powołując się na zmiany klimatyczne w tym, co nazwał bardziej „normalnym” rokiem pod względem trendów mieszkaniowych w 2019 r.

Firma obniżyła ocenę wszystkich pięciu akcji z neutralnej do gorszej, obniżając cenę docelową Century Communities (CCS) do 82 dolarów z 92 dolarów, LGI Homes (LGIH) do 74 dolarów z 88 dolarów i Meritage Homes Corp. (MTH) do 148 dolarów ze 155 dolarów. Ceny docelowe akcji DR Hortona (DHI) i Lennara (LEN) pozostają niezmienione.

„Żaden rok w budownictwie mieszkaniowym nie przebiega według dokładnego harmonogramu, w którym popyt rośnie wiosną, po czym następuje typowy sezonowo spadek popytu w lecie” – napisał analityk Wedbush Jay McCannless.

„Jednak rok 2024 jest bardziej „normalnym” rokiem dla branży budownictwa mieszkaniowego niż 2019. W rezultacie uważamy, że w przypadku tych spółek latem może nastąpić normalny sezonowy spadek cen akcji, szczególnie po sezonowych notowaniach. Okno zamyka się na przełomie kwietnia i maja .”

W szczególności spółka pozostawiła szacunki zysków na niezmienionym poziomie dla wszystkich pięciu akcji.

Niedźwiedzia tendencja pojawia się, gdy od początku roku akcje spółek innych niż Lennar osiągają gorsze wyniki od funduszu iShares US Home Construction ETF (ITB).

„Jeśli koszty nabycia gruntów i zagospodarowania przestrzennego będą nadal rosły, a ceny drewna będą rosły, uważamy, że te słabe wyniki mogą się pogorszyć” – napisał McCanless.

Wysokie, długie stopy procentowe i brak mieszkań pozwoliły deweloperom skupić uwagę na segmencie niższego szczebla – kupującym na poziomie podstawowym. Konstruktorzy zaoferowali obniżki cen i zachęty. Strategia ta jednak negatywnie wpłynęła na marżę brutto.

McCanless spodziewa się, że ten sam scenariusz rozegra się w drugim kwartale tego roku, ponieważ oprocentowanie kredytów hipotecznych utrzymuje się w pobliżu najwyższych poziomów w cyklu. Kredyt 30-letni o stałym oprocentowaniu spadł do 6,79% z 6,87% tydzień temu. Według Freddiego Maca.

READ  QB Justin przestaje ścigać Bears: „Daj mi znać, jeśli zostanę sprzedany” [or] ... zostawać'

Wielu ekonomistów domowych uważa, że ​​oprocentowanie kredytów hipotecznych spadnie w dalszej części roku, gdy Rezerwa Federalna obniży stopy procentowe. McCannless nie uważa jednak, że to posunięcie będzie mechaniczne.

„Uważamy, że jest to nadal konsensus rynkowy, ale my zajmujemy odmienne stanowisko, ponieważ inicjatorzy kredytów hipotecznych (banki i podmioty niebędące bankami) nie chcą ponosić ryzyka przedpłaty bez otrzymania rekompensaty za to ryzyko” – zauważył. .

McCannless zauważa również, że różnica między 30-letnim kredytem hipotecznym a 10-letnim kredytem skarbowym jest dziś „sztucznie szeroka”, aby uwzględnić ryzyko refinansowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *