Akcje w Azji wzrosły, zyski zostały ograniczone przez obawy Chin

SINGAPUR, 20 lipca (Reuters) – Akcje azjatyckie rosły w czwartek, gdy inwestorzy odczytywali zyski spółek przed posiedzeniem banku centralnego w przyszłym tygodniu, a rozczarowujące wyniki Netflix i Tesli spowodowały spadek kontraktów terminowych w USA.

Wzrosty azjatyckich akcji zostały ograniczone przez słabsze akcje chińskie, ponieważ rządowe zobowiązanie do wspierania prywatnej gospodarki nie przyciągnęło inwestorów, a akcje technologiczne (.MIAPJIT00NUS) spadły, ciągnąc w dół szerszy rynek.

W międzyczasie chiński juan wzrósł po tym, jak władze dokonały przeglądu zasad finansowania transgranicznego, a duże banki państwowe sprzedawały dolary w ruchach, które według analityków miały na celu wzmocnienie waluty.

Kontrakty terminowe na Eurostoxx 50 spadły o 0,16%, kontrakty terminowe na niemiecki DAX spadły o 0,11%, a kontrakty terminowe na FTSE spadły o 0,13%, ponieważ kontrakty futures wskazywały, że europejskie giełdy miały niższe otwarcie.

Najszerszy indeks akcji MSCI w regionie Azji i Pacyfiku poza Japonią (.MIAPJ0000PUS) wzrósł o 0,23%, prawie na pewno przerywając swoją trzydniową passę spadków. Japoński Nikkei (.N225) spadł o 1,1%.

Funt szterling był ostatni na poziomie 1,2944 USD, co oznacza wzrost o 0,05% w ciągu dnia, po spadku o 0,7% w środę po tym, jak dane pokazały ochłodzenie inflacji w Wielkiej Brytanii, ponieważ rynki ograniczyły oczekiwania na bardziej agresywne podwyżki stóp przez Bank Anglii.

„Nie jest jasne, czy BoE w końcu zyska na atrakcyjności dzięki podwyżkom stóp procentowych” – powiedział Tabas Strickland, szef ekonomii rynkowej w National Australia Bank w Sydney.

Strickland ostrzegł, że decydenci polityczni nadal martwią się wyższym wzrostem płac, co może utrzymać presję inflacyjną na wysokim poziomie.

Bank Anglii zbiera się w pierwszym tygodniu sierpnia, ale wcześniej uwagę inwestorów przyciągną spotkania banków centralnych w Japonii, Europie i USA.

Handlowcy i analitycy oczekują, że Europejski Bank Centralny podniesie swoją stopę referencyjną o 25 punktów bazowych w przyszłym tygodniu, ale to, co nastąpi później, jest dyskusyjne po niedawnym gołębim tonie przyjętym przez decydentów banku centralnego.

READ  Ceny ropy rosną po niespodziewanych cięciach OPEC, analitycy ostrzegają przed 100 dolarami za baryłkę

Gubernator Banku Japonii, Kazuo Uede, powiedział w tym tygodniu, że cel inflacyjny banku centralnego na poziomie 2% jest wciąż daleko od stabilności i trwałości, tłumiąc spekulacje na temat jastrzębiej zmiany polityki w przyszłym tygodniu.

Rynki wydają się bardziej pewne kolejnych kroków Rezerwy Federalnej, a inwestorzy spodziewają się podwyżki o 25 punktów bazowych, ale niewiele później.

Akcje w Chinach znalazły się pod presją, ponieważ słabsze dane gospodarcze wpłynęły na nastroje w ostatnich tygodniach, a inwestorzy czekali na znaczący bodziec, który zapoczątkuje słabnące ożywienie kraju po pandemii.

Dalip Singh, główny ekonomista globalny w PGIM Fixed Income, powiedział, że obecne ożywienie w Chinach nie przypomina żadnego innego, ponieważ opiera się na wzroście kierowanym przez konsumentów po latach napędzanych długiem inwestycji w nieruchomości i infrastrukturę.

„Jednak wydaje się, że konsumenci już tracą impet. I jak dotąd nie ma dowodów na to, że spadek cen nieruchomości osiągnął najniższy poziom… spodziewamy się, że bodźce fiskalne skupią się na samorządach”.

W czwartek indeks Shanghai Composite (.SSEC) spadł o 0,33%, podczas gdy indeks Hang Seng (.HSI) w Hongkongu zyskał 0,26%.

Na Tajwanie, największy na świecie producent chipów TSMC (2330.TW) odnotował 23,3% spadek zysku netto w drugim kwartale, ponieważ globalne problemy gospodarcze osłabiły popyt.

Amerykańskie kontrakty terminowe spadły w handlu azjatyckim, przy czym kontrakty terminowe E-mini na S&P 500 spadły o 0,15%, a kontrakty terminowe Nasdaq spadły o 0,44% po zarobkach giganta streamingowego Netflix i producenta pojazdów elektrycznych Tesli.

Netflix (NFLX.O) rozczarował Wall Street w środę, nie spełniając szacunków analityków, podczas gdy Tesla (TSLA.O) podała kwartalne sumy dotyczące samochodów zgodnie z szacunkami Wall Street, choć było to dalekie od prawdy. Rok temu.

Na rynku walutowym złagodzenie przez bank centralny zasad finansowania transgranicznego ułatwiło krajowym firmom pozyskiwanie funduszy z rynków zagranicznych i zmniejszyło presję na deprecjację juana.

READ  Dyskusje w Iowa: Republikańscy rywale do ostatniej chwili starają się odciąć Trumpowi prowadzenie

Dolar australijski wzrósł o 0,86% do 0,683 USD po mocnych danych o zatrudnieniu w kraju.

W przypadku towarów, kontrakty futures na pszenicę w Chicago wzrosły o 1,4%, osiągając najwyższy poziom od trzech tygodni w związku z rosnącymi oczekiwaniami, że atak na ukraińskie porty po wycofaniu się Rosji z umowy eksportowej na Morzu Czarnym będzie miał długoterminowy wpływ na globalne dostawy.

Raport Ankur Banerjee w Singapurze; Montaż przez Sama Holmesa

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *