Akcje zaczynają się we wrześniu, gdy rynki wstrzymują się od obaw o inflację

Akcje amerykańskie spadły w czwartek, pierwszego dnia września, ponieważ handlowcy nadal obawiali się możliwości wyższych stóp Rezerwy Federalnej.

Średnia przemysłowa Dow Jones spadła o 134 punkty, czyli 0,4%. S&P 500 i Nasdaq Composite spadły odpowiednio o 1% i 2,1%.

Wszystkie główne średnie są na dobrej drodze, aby zakończyć tydzień niżej. Dow ma wynieść prawie 3% spadek, podczas gdy S&P i Nasdaq będą w tempie spadków odpowiednio 3,5% i 4,5%.

Gdy pojawiły się ruchy Rentowności 2-letnich amerykańskich obligacji skarbowych wzrósł do 3,516%, najwyższego poziomu od listopada 2007 r.; W pewnym momencie Czwartek.

Akcje Nvidii również przyczyniły się do strat, spadając o ponad 8% po tym, jak powiedział producent chipów Rząd USA ogranicza część sprzedaży w Chinach.

Cotygodniowe roszczenia bezrobotnych w USA Spadł do 232 000 w tygodniu kończącym się 27 sierpnia. To było słabsze niż oczekiwał Dow Jones i ankietowani ekonomiści. Był to spadek z poprzedniego okresu i najniższy od 25 czerwca.

Główne średnie odpadają przez cztery kolejne dni strat. W środę, ostatni dzień sierpnia, Dow spadł o prawie 0,9%. S&P 500 stracił około 0,8%, a Nasdaq Composite spadł o około 0,6%.

Dow zamknął miesiąc spadkiem o 4,1%, podczas gdy S&P i Nasdaq odnotowały straty odpowiednio 4,2% i 4,6%.

Po rozważeniu ostatnich gołębich komentarzy urzędników banku centralnego, którzy nie wykazują oznak złagodzenia podwyżek stóp procentowych, inwestorzy zastanawiają się, czy we wrześniu, historycznie złym dla rynków miesiącu, akcje osiągną czerwcowe minima.

„Jeśli wrócimy do dołka, myślę, że stanie się to we wrześniu”, powiedziała w środę Liz Young z SoFi w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. Jednak „aby to zrobić, myślę, że coś musiałoby być znacznie gorsze niż było 16 czerwca”, kiedy akcje spadają, takie jak korekty zysków, które są gorsze niż spodziewają się inwestorzy.

READ  Trump będzie wyceniał akcje według wybranej przez siebie liczby, zeznaje Michael Cohen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *