Akcje zamknęły się w czwartek na minusie, a Dow i S&P 500 odnotowały straty trzeci dzień

Akcje spadły w czwartek, ponieważ inwestorzy byli coraz bardziej zaniepokojeni, że Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe pomimo oznak spowolnienia inflacji.

Dow Jones Industrial Average stracił 252,40 punktów, czyli 0,76%, do 33 044,56, co oznacza trzeci dzień z rzędu, rezygnując z zysków z noworocznego rajdu. Indeks 30 akcji spadł teraz o 0,31% w 2023 r.

Tymczasem S&P 500 spadł o 0,76% do 3898,85, a Nasdaq Composite spadł o 0,96%, kończąc sesję na poziomie 10852,27. Oba wskaźniki pozostają dodatnie w tym roku.

Wszystkie główne średnie są w tempie przez pierwszy ujemny tydzień od trzech. Dow Jones spadł o 3,67% i jest na dobrej drodze do opublikowania najgorszego tygodniowego wyniku od września. S&P i Nasdaq straciły ponad 2% tygodniowo.

„Po tym, jak rynek praktycznie wyprzedził krótkoterminowe oszacowanie wartości godziwej SPX w ciągu dnia [4,014 both Tuesday and Wednesday] Akcje spadały i zachowywały się tak, jakby potrzebowały przerwy, powiedział Christopher Harvey, szef strategii kapitałowej w Wells Fargo Securities. „Czynniki napędzające gwałtowny wzrost od początku roku (skróty, ryzykowne oferty, niższe zwroty) wydają się osiągać swoje granice w krótkim okresie. To prawdopodobnie spowoduje, że rynek będzie handlował z jednej strony na drugą w krótkim czasie termin.”

Akcje przedłużyły swój spadek w czwartek po tym, jak pierwsze wnioski o zasiłek dla bezrobotnych spadły do ​​najniższego poziomu od września — poinformowało Ministerstwo Pracywskazując inwestorom, że rynek pracy jest odporny na spowolnienie gospodarcze.

„Pomimo wszystkich zwolnień po pandemii, rynek pracy jest wciąż gorący” – powiedział Ed Moya, starszy analityk rynku w firmie Oanda zajmującej się danymi walutowymi i handlowymi. „Rynek pracy musi się załamać, aby Fed mógł wygodnie utrzymać stopy procentowe”.

Liczba roszczeń wyniosła 190 000 wyrównanych sezonowo w tygodniu zakończonym 14 stycznia, co oznacza spadek o 15 000 w porównaniu z poprzednim okresem. Ekonomiści ankietowani przez Dow Jones szukali 215 tys.

READ  Dow Jones i Nasdaq przełamują główne poziomy, gdy Apple ślizga się, a Tesla kończy nurkowanie; Co teraz robisz

Inwestorzy przeanalizowali inne najnowsze dane gospodarcze i oświadczenia Rezerwy Federalnej w poszukiwaniu wskazówek, w jaki sposób stopy procentowe mogą wzrosnąć. Ale chociaż najnowsze dane wskazują na spadek inflacji, dyrektor generalny JPMorgan Chase, Jamie Dimon, uważa, że ​​stopy przekroczą 5 proc.

„Myślę, że jest tam dużo inflacji bazowej i nie znika ona tak szybko”, powiedział Dimon programowi „Squawk Box” CNBC ze Światowego Forum Ekonomicznego w Davos w Szwajcarii.

Gdzie indziej inwestorzy śledzą kluczowe raporty kwartalne, aby sprawdzić, czy nastąpił spadek zysków. Netflix poda zarobki po dzwonku.

Lea la cobertura del mercado de hoy en español aquí.

Korekta: Wstępna liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych spadła do najniższego poziomu od września. Wcześniejsza wersja tej historii zawierała błędny miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *