Akcjonariusze Boeinga zatwierdzają wynagrodzenie dyrektora generalnego w związku z dochodzeniem w sprawie firmy i możliwym oskarżeniem

W piątek akcjonariusze Boeinga zatwierdzili wynagrodzenie dyrektora generalnego Davida Calhouna w wysokości 32,8 mln dolarów i wysłuchali wyjaśnień przywódców, co się stało. Producent samolotów z problemami Firma poprawia jakość i bezpieczeństwo swoich samolotów po tym, jak w styczniu eksplodowała zatyczka w drzwiach Boeinga 737 MAX.

Calhoun powiedział, że prace nad firmą są już prawie ukończone Planuj na 90 dni Aby naprawić problemy produkcyjne – raport wymagany przez FAA po eksplozji zatyczki do drzwi.

Prezes dodał, że spółka cały czas pracuje nad sfinalizowaniem przejęcia głównego dostawcy Systemy spirytusoweNie określił jednak ostatecznego terminu zakończenia. Firma Spirit produkuje kadłuby samolotów MAX i jest źródłem wad produkcyjnych.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy odbyło się w Internecie i zostało szczegółowo sfilmowane. Jeden z moderatorów zadał akcjonariuszom zestaw pytań, które Calhoun i Steven Mollenkopf, nowy prezes zarządu Boeinga, najwyraźniej zadali, czytając ich odpowiedzi. Żadne z pytań nie było zbyt konkretne.

Akcjonariusze zatwierdzili działanie doradcze w sprawie wynagrodzeń kadry kierowniczej większością 64–36% – prawie wszyscy Zarobki Calhouna Za rok 2023 zasiadał w nagrodach giełdowych – odrzucając uchwały akcjonariuszy poruszające takie tematy, jak różnice w wynagrodzeniach kobiet i osób kolorowych oraz powiązania firmy z Chinami.

Na członków Zarządu zatwierdzono wszystkich 11 kandydatów. Calhoun uzyskał drugą najniższą ocenę poparcia na poziomie 78%, a były dyrektor generalny GE Aviation David Joyce zajął ostatnie miejsce z 67%.

Straciłem firmę Ponad 23 miliardy dolarów – w tym 2,2 miliarda dolarów w zeszłym roku – od czasu objęcia przez Calhouna stanowiska dyrektora generalnego w styczniu 2020 r., większość z nich dotyczyła dwóch śmiertelnych wypadków 737 MAX, które miały miejsce w Indonezji i Etiopii, gdy był on członkiem zarządu, ale zanim został dyrektorem generalnym.

W czwartek akcje spółki spadły o 27% od czasu incydentu z uszczelką w drzwiach podczas lotu liniami Alaska Airlines nad Oregonem.

READ  Dane pokazują, że aktywność chińskich fabryk ponownie spadła w maju

„Nasz dyrektor generalny pobrał w ubiegłym roku 33 miliony dolarów z powodu niepowodzenia” – powiedział James MacRitchie z CorpGov.net, akcjonariusz-aktywista, który podczas piątkowego spotkania internetowego złożył niepowiązaną uchwałę.

Calhoun ogłosił to w marcu Ustąpi Pod koniec roku. Inny akcjonariusz powiedział, że Calhoun powinien natychmiast opuścić spółkę.

Boeing był przedmiotem wielu dochodzeń po eksplozji zatyczki do drzwi. Można się z tym również spotkać Proces karny Za rzekome naruszenie warunków ugody z Departamentem Sprawiedliwości po katastrofach MAX w 2018 i 2019 r., w których zginęło 346 osób. Firma ma Bardzo się cofnąłem europejski konkurent Airbus – drugi na świecie duży producent dużych samolotów pasażerskich – w zakresie sprzedaży i dostaw.

Mollenkopf powiedział, że nadchodzące miesiące i lata będą kluczowe, „ponieważ podejmiemy niezbędne kroki w celu przywrócenia niedawno utraconego zaufania”.

„Świat potrzebuje zdrowego, bezpiecznego i odnoszącego sukcesy Boeinga, a zarząd dopilnuje, aby tak się stało” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *