Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Według Rhetta, użycie przez Rosję irańskich samolotów „kamikaze” do ataku na Ukrainę pokazuje, że jej wojsku brakuje sprzętu i personelu. Generał porucznik Mark Hertling, były głównodowodzący armii amerykańskiej w Europie.

W poniedziałek Rosja rozmieściła irańskie drony Shahed-136, aby zaatakować Kijów, zabijając cztery osoby, w tym kobietę w ciąży i jej partnera, według ukraińskich urzędników.

„Armia Putina jest teraz pusta” – powiedział Hertling Erin Burnett z CNN. Tak bardzo, że muszą udać się do innych krajów, takich jak Iran, aby zdobyć drony Shahid-136, a teraz pociski zastępujące system, który właśnie się wyczerpał”.

Iran zaprzeczył dostarczaniu Rosji broni, ale dowody sugerują, że jest inaczej.

Według ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego Rosja zamówiła wcześniej 2400 bezzałogowych statków powietrznych Shahed-136 z Iranu. Drony są w stanie przenosić precyzyjnie naprowadzane pociski o udźwigu około 50 kilogramów (110 funtów).

„Bardzo ważne jest to, że większość pocisków, i to z dużym prawdopodobieństwem, które Rosja dostanie z Iranu, nie będzie kierowana i pozostaną bronią terrorystyczną, taką jak te, których Putin już użył przeciwko obywatelom Ukrainy. – powiedział Hertling.

READ  Ukraina wznowi eksport zboża pomimo rosyjskiego strajku w Odessie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.