Aktualizacje na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Według ukraińskiego premiera Ukraina otrzymała dodatkowe doraźne finansowanie z Międzynarodowego Funduszu Walutowego.

„Ukraina otrzymała dodatkowe wsparcie finansowe w sytuacjach nadzwyczajnych z Międzynarodowego Funduszu Walutowego w wysokości 1,3 mld USD. Środki zostaną wykorzystane na sfinansowanie priorytetowych potrzeb: wzmocnienia zdolności obronnych, wypłaty emerytur i programów socjalnych oraz wsparcia gospodarki” – powiedział Denis Szmyal.

„W sumie MFW przekazał naszemu krajowi 2,7 miliarda dolarów od początku wojny totalnej” – powiedział.

7 października Zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego zatwierdził dodatkowe środki „w ramach okna szoku żywnościowego Instrumentu Szybkiego Finansowania (RFI) w celu zaspokojenia pilnych potrzeb bilansu płatniczego na Ukrainie”.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy stwierdził w komunikacie prasowym z zeszłego tygodnia, że ​​„skala i intensywność wojny Rosji z Ukrainą, która rozpoczęła się ponad siedem miesięcy temu, spowodowała ogromne cierpienia ludzkie i ból ekonomiczny”.

„Wypłata ta w ramach wniosku o finansowanie (stanowi równowartość 50 proc. kwoty Ukrainy w MFW) pomoże zaspokoić pilne potrzeby bilansu płatniczego, w tym z powodu znacznego niedoboru w eksporcie zboża, pełniąc jednocześnie rolę katalityczną dla dalszych wsparcie finansowe od wierzycieli i darczyńców Ukraińcy dodali MFW.

READ  Biden nazywa Putina „morderczym dyktatorem” i mówi, że Rosja „prowadzi niemoralną wojnę” - US Politics na żywo | Wiadomości z USA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.