Aktualizacje na żywo z rynków azjatyckich: Dane o japońskim PKB maleją

5 godzin temu

TSMC twierdzi, że po zgłoszeniu eksplozji w fabryce w Arizonie nie doszło do żadnych uszkodzeń

Tajwańska firma produkująca półprzewodniki oświadczyła, że ​​na placu budowy fabryki w Arizonie nie doszło do żadnych uszkodzeń w jej obiektach. Według ReuteraNastąpiło to po doniesieniach o eksplozji w fabryce.

Pracownik fabryki TSMC w Arizonie został hospitalizowany z poważnymi obrażeniami po eksplozji Poinformowała o tym wcześniej Arizona Republicpowołując się na władze.

Jak podaje „The Arizona Republic”, w środę po południu strażacy z wielu wydziałów odpowiedzieli na zgłoszenie dotyczące materiałów niebezpiecznych.

Jak podaje Reuters, firma produkująca chipy podała w oświadczeniu, że żaden z jej pracowników ani budowlańców nie zgłosił żadnych obrażeń.

– Shreyashi Sanyal – Reuters

5 godzin temu

Akcje Tencenta podskoczyły o 4,5% po odnotowaniu najszybszego wzrostu zysków od 3 lat

SZANGHAJ, CHINY – 6 LIPCA 2023 r. – (Plik) Odwiedzający odwiedzają stoisko Tencent na Światowym Kongresie Sztucznej Inteligencji 2023 w Szanghaju, Chiny, 6 lipca 2023 r.

norfoto | norfoto | Obrazy Getty’ego

Notowane w Hongkongu akcje Tencent wzrosły o 4,5% po tym, jak chiński gigant technologiczny przekroczył szacunki analityków dotyczące przychodów i zysków w pierwszym kwartale.

Pod koniec wtorku spółka odnotowała nieco lepszą sprzedaż w swojej podstawowej działalności związanej z grami oraz poprawę rentowności w dziale reklamy i usług biznesowych.

Przychody w wysokości 159,5 miliarda CNY (22 miliardów dolarów) w pierwszym kwartale przekroczyły oczekiwania analityków na poziomie 158,4 miliarda CNY. Zyski przypadające na akcjonariuszy wyniosły 41,9 miliarda juanów wobec oczekiwań na poziomie 36,64 miliarda juanów.

Skorygowany zysk netto spółki wzrósł o 62% rok do roku, co jest najszybszym wzrostem od marca kwartału 2021 roku, wynika z danych LSEG.

Giełdy w Hongkongu wznowiły handel w czwartek po wakacjach.

– Shreyashi Sanyal, Arjun Kharpal

5 godzin temu

Giełdy chińskich nieruchomości wzrosły po raporcie, że rząd planuje kupować niesprzedane domy

Akcje chińskich nieruchomości wzrosły po raporcie, że kraj rozważa zakup milionów niesprzedanych domów od deweloperów borykających się z trudnościami, próbując wesprzeć słabnący rynek nieruchomości.

Indeks nieruchomości Hang Seng na kontynencie w Hongkongu wzrósł o ponad 6%.

Notowane w Hongkongu akcje Logan Group wzrosły o 11,59%, a Longfor Group o 14,63%. Akcje China Vanke wzrosły o 14,78%. Akcje CIVI Holding Private Development podskoczyły o 25%.

READ  Wskaźnik inflacji zasadniczej osiąga dwucyfrowe wartości w lutym

Środa, Wiadomości Bloomberga Doniesiono, że Chińska Rada Stanu zbierała uwagi od agencji rządowych i kilku prowincji na temat lokalnych przedsiębiorstw państwowych, których zadaniem było kupowanie niesprzedanych domów po dużych rabatach przy wykorzystaniu pożyczek udzielanych przez banki państwowe.

-Li Ying Shan

6 godzin temu

Sezonowo wyrównana stopa bezrobocia w Australii wzrosła w kwietniu o 4,1%.

Australia, skorygowana sezonowo Stopa bezrobocia rośnie o 4,1% Według danych Australijskiego Biura Statystycznego w kwietniu.

Oznacza to wzrost o 0,2 punktu procentowego w porównaniu ze skorygowanym odczytem wynoszącym 3,9% w marcu.

„Stosunek zatrudnienia do liczby ludności utrzymał się w kwietniu na stałym poziomie 64,0%, co sugeruje, że niedawny wzrost zatrudnienia jest zasadniczo zgodny ze wzrostem liczby ludności. Sugeruje to, że rynek pracy pozostaje napięty, choć mniej rygorystyczny niż pod koniec 2022 r. i na początku 2022 r.”. 2023” – powiedział Björn. – powiedział Jarvis, szef statystyki pracy w Australijskim Biurze Statystycznym.

– Shreyashi Sanyal

7 godzin temu

Singapore Airlines odnotowują rekordowe zyski za rok finansowy 2023

Wysłane przez Singapore Airlines Standardowy zysk operacyjny na poziomie 2,73 miliarda dolarów australijskich (2,03 miliarda dolarów) za rok finansowy 2023 kończący się 31 marca, co przewyższa poprzedni rekord ustanowiony w ubiegłym roku wynoszący 2,69 miliarda dolarów australijskich.

Zysk netto również osiągnął nowy rekordowy poziom 2,67 miliarda dolarów australijskich, czyli o 24% więcej niż w roku ubiegłym. Całoroczne przychody wzrosły o 7% rok do roku, do 19,01 miliarda dolarów australijskich.

Przewoźnik, który został uznany przez Skytrax za najlepszą linię lotniczą świata w 2023 roku, stwierdził, że na wyniki złożyły się wyższe przychody z pasażerów, pomimo spadku przychodów z przewozów towarowych.

W świetle wyników Rada Dyrektorów SIA zadeklarowała dywidendę w wysokości 38 centów na akcję, co oznacza, że ​​łączna dywidenda za cały rok obrotowy wyniesie 48 centów.

– Lim Hui Ji

8 godzin temu

PKB Japonii skurczył się w pierwszym kwartale o 2% więcej niż oczekiwano

READ  Ceny jaj wzrosły ponad trzykrotnie w niektórych stanach w ciągu ostatniego roku. Dlatego.

Ludzie przechodzący przez ulicę w dzielnicy Ginza w Tokio.

Filip Fung | AFP | Obrazy Getty’ego

Z raportu wynika, że ​​w pierwszym kwartale 2024 roku gospodarka Japonii skurczyła się o 2% rok do roku Oficjalne dane.

Odczyt PKB wykazał większy niż oczekiwano spadek w pierwszym kwartale w porównaniu do oczekiwanego spadku o 1,5% w pierwszym kwartale. Sondaż Reutersa.

Najnowsze dane mogą także zagrozić planom Banku Japonii dotyczącym podwyżki stóp procentowych.

Bank Japonii pozostawił referencyjną stopę procentową na niezmienionym poziomie 0%-0,1% na swoim ostatnim posiedzeniu w sprawie polityki pieniężnej w dniu 26 kwietnia i stwierdził, że jego polityka pieniężna będzie zależeć od przyszłych warunków gospodarczych.

– Shreyashi Sanyal

9 godzin temu

CNBC Pro: Citi wskazuje jedną z niewidocznych akcji, którą warto kupić w oparciu o możliwości sztucznej inteligencji, co daje jej 22% wzrost

Citi niedawno wskazało jedną niewidoczną firmę do zakupu w oparciu o „możliwości związane z danymi i sztuczną inteligencją”.

Firma stwierdziła, że ​​jej całkowity rynek adresowalny potroił się dzięki możliwościom związanym ze sztuczną inteligencją, zauważył Citi.

Abonenci CNBC Pro mogą przeczytać więcej tutaj.

-Weezin Tan

9 godzin temu

CNBC Pro: Inwestor twierdzi, że akcje spółek średniej kapitalizacji w Indiach znajdują się w „bańce” – i podaje nazwę jednej akcji, której jest właścicielem

13 godzin temu

Najlepsze akcje Magnificent 7 w drugim kwartale? To nie Nvidia

Rafael Henrique | Rakieta Lite | Obrazy Getty’ego

Najlepiej radzącą sobie w połowie drugiego kwartału akcję spółki „Siedmiu Wspaniałych” odnotował Alphabet, właściciel Google i YouTube, ze wzrostem o około 14,15%. Akcje Apple zwyżkowały jak dotąd w tym kwartale o około 10,8%, akcje Nvidii wzrosły o 4,8%, a akcje Amazona o 2,4%. Wszystkie cztery spółki radzą sobie lepiej niż S&P 500, który wzrósł o około 2,1%.

Z kolei Microsoft (+0,6%), Tesla (-0,7%) i Meta Platforms (-1%) w drugim kwartale pozostawały w tyle za S&P 500.

Sektorem, który osiągnął najlepsze wyniki w tym kwartale, był indeks S&P 500 Utilities, który wzrósł o 9,9% i ponad dwukrotnie przekroczył wyniki drugiego w kolejności indeksu S&P 500 Communications Utilities, który wzrósł o 3,9%. Indeks S&P 500 IT (+2,8%) również radzi sobie lepiej niż indeks S&P 500.

READ  SEC wnosi o oddalenie pozwu przeciwko Bradowi Garlinghouse’owi i Chrisowi Larsenowi z Ripple

Wszystkie osiem pozostałych sektorów indeksu S&P 500 osiągnęło w tym kwartale wynik gorszy od całego benchmarku, na czele z nieruchomościami, które spadły o 2,1%; Uznaniowe produkty konsumenckie, 2,0% zniżki; i opieka zdrowotna, o 1,5%.

-Scotta Schneppera

13 godzin temu

Hamrick z Bankrate twierdzi, że inflacja pozostaje „niepokojąco wysoka”.

Ponieważ wskaźnik CPI pokazał, że inflacja nieznacznie spadła w kwietniu, „brak złej niespodzianki” był mile widziany w przeciwieństwie do rozczarowujących wysokich odczytów w marcu, powiedział Mark Hamrick, główny ekonomista Bankrate.

Zaznaczył jednak, że stopy procentowe pozostaną wyższe na dłużej.

„Przy zasadniczym wzroście wynoszącym 3,4% rok do roku i 3,6% w zakresie wskaźników podstawowych (z wyłączeniem żywności i energii), stopy te pozostają niepokojąco wysokie” – stwierdził Hamrick. „Sytuacja walki z inflacją wymaga utrzymania stóp procentowych na wysokim poziomie w najbliższej przyszłości”.

– Michelle Fox

14 godzin temu

Raymond James twierdzi, że wzrost zapasów czystej energii w tym tygodniu nie był reakcją na chińskie cła

Pracownicy instalują panele słoneczne podczas instalacji SunPower w domu w Napa w Kalifornii, 17 lipca 2023 r.

David Paul Morris | Bloomberga | Obrazy Getty’ego

W tym tygodniu akcje wielu spółek czystej energii zwyżkowały, w niektórych przypadkach bez wiadomości dotyczących konkretnych spółek, co spowodowało, że niektórzy inwestorzy zastanawiali się, co kryje się za wzrostami.

Wtorkowa podwyżka nie była reakcją na nałożenie przez USA ceł na Chiny, powiedział Pavel Molchanov, analityk giełdowy w Raymond James. Mołczanow powiedział, że część odreagowanych akcji nie ma związku z polityką celną.

Wczorajsze odbicie „było jedynie wzrostem cen akcji, przy czym największe zyski odnotowały akcje, które były najczęściej sprzedawane na krótkich dystansach” – powiedział klientom analityk w środowej notatce badawczej.

Firma zajmująca się fotowoltaiką dla gospodarstw domowych SunPower odnotowała jedne z największych zysków w zakresie czystych technologii, wzrastając o 34% od początku tygodnia.

„Wczoraj inwestorzy zajmujący się czystymi technologiami otrzymali przypomnienie – jeśli było to konieczne – o tym, jak emocjonalnie wpływają na co dzień te akcje” – powiedział Molchanov.

-Spencer Kimball

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *