Aktualizacje na żywo Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022: ostatnia liczba medali i wiadomości z Pekinu

kredyt…Gabriela Bhaskar/The New York Times

Elaine Jo przeszła do historii w tym tygodniu, kiedy została pierwszą łyżwiarką freestyle, która zdobyła trzy medale na jednej olimpiadzie, uwieńcząc wspaniały występ w Pekinie z Złoto w Half Pipe dla Pań Czwartek.

Gu, 18-latek z Kalifornii, który rywalizuje z Chinami, Zdobyła swój pierwszy złoty medal Igrzysk na otwarciu głównych zawodów łyżwiarskich kobiet, które zostały zaprezentowane w ramach wysiłków MKOl na rzecz osiągnięcia parytetu płci na Igrzyskach. Ona też wygrała Srebrny medal w slopestyle w tym tygodniu.

ten Igrzyska w Pekiniektóry kończy się w niedzielę, był Opisany przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski jako najbardziej „zrównoważony płciowo” Historia Igrzysk Zimowych, gdzie kobiety stanowiły rekordowe 45 procent sportowców. ten Wzrost z 41 procent Na Igrzyskach w Pyeongchang 2018 – i 4,3 procent na Igrzyskach 1924 w Chamonix we Francji.

ten Wielkie wydarzenie lotnicze kobiet Jest to jeden z siedmiu konkursów dodanych do programu olimpijskiego w Pekinie. Dodanie mieszanego formatu drużynowego – gdzie mężczyźni i kobiety rywalizują razem – do zawodów w łyżwiarstwie szybkim na krótkich torach, snowboardzie, aerobiku i przekraczaniu lodu jest kolejną częścią wysiłków MKOl na rzecz promowania równości płci. W inauguracyjnym konkursie monobob startowała tylko przez kobiety.

Wysiłki zmierzające do osiągnięcia parytetu płci idą w pewnym sensie we właściwym kierunku, powiedziała Nicole M. Lavoye, dyrektor Tucker Center for Research on Girls and Women in Sports na Uniwersytecie Minnesota.

„Możliwość zaprezentowania swoich talentów wraz z męskimi rówieśnikami to dobry ruch” – powiedział Lavoie o olimpijkach.

Ale liczba kobiet biorących udział w igrzyskach nie jest jedyną miarą, za pomocą której można mierzyć równość, a kobiety nadal „konkurują w systemie, w którym nie czują się bezpieczne, cenione ani wspierane” – powiedziała.

READ  Odell Beckham Jr. został wykluczony z gry Ravens z powodu kontuzji kostki

Założyciel nowoczesnych igrzysk olimpijskich, baron Pierre de Coubertin, zabronił kobietom udziału w inauguracyjnych igrzyskach w 1896 r. W 1900 r. 22 kobiety wzięły udział w pięciu imprezach – w tym w krykiecie – podczas gdy 975 mężczyzn rywalizowało we wszystkim, od lekkoatletyki po kajakarstwo;

Od tego czasu liczba kobiet biorących udział w igrzyskach stopniowo rosła, ale dopiero w 2014 roku Agenda planowania MKOl Zawierała ona zalecenie, aby komisja pracowała „w celu osiągnięcia 50-procentowego udziału kobiet w igrzyskach olimpijskich”.

Chociaż różnica się zmniejsza, nadal istnieje niewiele obszarów dostępu dla kobiet w porównaniu z mężczyznami lub nie ma ich wcale.

Kombinacja nordycka, czyli sport łączący narciarstwo biegowe i snowboard, który od 1924 roku jest w programie olimpijskim, jest jedynym sportem zimowym, w którym kobiety nie biorą udziału. (Oczekuje się, że kobiety wkrótce będą mogły konkurować, Może do 2026.)

Nawet jeśli sport jest dostępny zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, często jest znacznie mniej miejsc do rywalizacji dla kobiet niż dla mężczyzn. W tym tygodniu łyżwiarka i sportowiec szkieletu Semedel Adigbo, która w 2018 roku została pierwszą czarną kobietą, która rywalizowała w szkielecie na igrzyskach olimpijskich, wysłała list do zarządu, ponieważ jej sport twierdzi, że dyskryminacja ze względu na płeć uniemożliwiła jej udział w tegorocznych igrzyskach . . W wiadomości, że Wcześniej zgłoszone przez ReutersPrawnicy Adeagbo powiedzieli, że została wykluczona z imprezy monobobu w Pekinie z powodu „zgubnej i celowej dysproporcji płci w liczbie miejsc do jazdy na łyżwach dostępnych dla mężczyzn i kobiet”.

Mężczyźni mają przewagę miejsc: 28 miejsc dla mężczyzn w konkursie bobslejowym dla czterech osób i 30 miejsc dla konkurencji dla dwóch osób. 20 miejsc zarezerwowanych jest dla pań w monopopie i 20 miejsc w bobslejach dwuosobowych.

Na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich występują różnice w innych dyscyplinach sportowych. Narciarstwo biegowe, narciarstwo alpejskie, biathlon i narciarstwo szybkie na długich trasach mają imprezy dla mężczyzn, które pokonują większe odległości niż kobiety. Jeśli mężczyźni rywalizują w wydarzeniach postrzeganych jako „więksi” niż kobiety, powiedział Lavoie, rzuca to cień na wydarzenia kobiet, które mogą być „uznawane za drugorzędne lub mniej”.

READ  Colts, Kenny Moore zgadza się na 3-letni kontrakt o wartości 30 milionów dolarów

Skok w łyżwiarstwie figurowym, do którego dodano sekcję kobiet w 2014 roku, był również krótki. Chociaż do programu olimpijskiego w Pekinie dodano mieszaną imprezę drużynową, dając kobietom kolejną szansę na zdobycie medali, mężczyźni wciąż mają większe szanse na wspięcie się na podium. Anna Hoffman ze Stanów Zjednoczonych, która zadebiutowała na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie, opublikowała na TikTok wideo, w którym podkreśla, że ​​impreza snowboardowa pokazująca dużą skocznię, która ma prawie 450 stóp wysokości, wyklucza kobiety z igrzysk, chociaż kobiety mogą Zrób to. Teraz rywalizuj na dużych skoczniach w innych międzynarodowych zawodach, W tym mistrzostwa świata.

Hoffman powiedział, że rywalizacja na dużej skoczni w grze kobiet była wyjątkowa, ale pomimo osiągnięć w ostatnich latach, „wciąż mówi się nam, żebyśmy byli cierpliwi i czekali”, jeśli chodzi o programy olimpijskie.

„Nie powinniśmy o to walczyć” – powiedziała, dodając później, że problemem nie było zapewnienie równych wyników kobiet i mężczyzn w różnych dyscyplinach sportowych.

„Chodzi o możliwości i właśnie o to prosimy” – powiedział Hoffman.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *