Amazon Care jest nieczynny

Zawieszenie

Amazon Care, wirtualna i domowa usługa opieki zdrowotnej, którą początkowo zbudowała dla swoich pracowników, zostanie zamknięta do końca tego roku – zaskakujący ruch, biorąc pod uwagę ostatnie inwestycje firmy w opiekę zdrowotną.

Osoby pracujące dla Amazon Care dowiedziały się o tej wiadomości na spotkaniu w środę, według dwóch osób znających sprawę, które wypowiedziały się pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ podpisały umowy o zachowaniu poufności.

Początkowo uruchomiona jako wewnętrzna oferta opieki zdrowotnej dla pracowników Amazon, Amazon Care jest drugim co do wielkości prywatnym pracodawcą w kraju. Dziś jest dostępny dla pracowników pół tuzina klientów korporacyjnych, w tym Silicon Labs, Precor, należącej do Amazon firmy Whole Foods i Hilton, jej największego partnera, który podpisał umowę z Amazon Care dopiero w grudniu.

Jeden z nich powiedział, że pracownikom powiedziano, że usługa zostanie zamknięta, ponieważ ci klienci nie dostrzegli wartości usługi. Dziesiątki pracowników stracą pracę, a niektórzy odejdą do października, powiedzieli rodzice.

Rzeczniczka Amazona Christina Smith potwierdziła decyzję i opublikowała notatkę informującą o tym w Washington Post.

„Ta decyzja nie została podjęta pochopnie i stała się jasna dopiero po kilku miesiącach starannego rozważenia” – powiedział Neil Lindsey, starszy wiceprezes ds. zdrowia Amazona w e-mailu do pracowników. „Chociaż nasi zarejestrowani członkowie polubili wiele aspektów Amazon Care, nie jest to wystarczająco kompletna oferta dla dużych klientów korporacyjnych, do których kierowaliśmy, i nie będzie działać na dłuższą metę”.

W swoim e-mailu Lindsey powiedział, że pracownicy Amazon Care mogą być przydzielani do innych stanowisk w Amazon i że firma będzie „wspierać pracowników poszukujących pracy poza firmą”.

Założyciel Amazon, Jeff Bezos, jest właścicielem The Post. Amazon najpierw wysłał list zapowiadający zamknięcie GeekWire i Fierce Healthcare.

READ  Kontrakty terminowe w USA rosną po tym, jak S&P 500 wpada w bessy

Czasami ambicje zdrowotne Amazona są sprzeczne z najlepszymi praktykami zdrowotnymi

Decyzja o zamknięciu Amazon Care jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę zaangażowanie dyrektora generalnego Amazon Andy’ego Jassy’ego w rozszerzanie inwestycji w opiekę zdrowotną w Amazon. Dochodzi do tego, że Amazon przejął w zeszłym miesiącu firmę One Medical, która przejęła za 3,9 miliarda dolarów, umowę, która nadal może zostać poddana kontroli antymonopolowej przez Federalną Komisję Handlu.

Amazon Care pozwala pacjentom wirtualnie rozmawiać z dostawcami usług medycznych, organizować wizyty wideo, a w niektórych lokalizacjach prosić świadczeniodawcę o wizytę w ich domu w celu świadczenia usług, takich jak szczepienia i badania kontrolne w przypadku typowych problemów zdrowotnych, takich jak infekcje dróg moczowych. Komfort obsługi był popularny wśród personelu.

W liście do akcjonariuszy z 2021 r. Jassy wymienił Amazon Care jako przykład „rodzaju iteracyjnej innowacji”, która jest „wszechobecna w każdym zespole w Amazon”.

„Decyzja Amazona o rzuceniu ręcznika powinna być uniewinnieniem dla tych, którzy uważają, że biznes opieki zdrowotnej jest zbyt złożony, nawet dla firmy takiej jak Amazon” – powiedział w liście konsultant ds. opieki zdrowotnej Paddy Padmanaban. „To rodzi pytanie, czy każdy może odnieść sukces jako niezależny dostawca podstawowej opieki zdrowotnej w opiece zdrowotnej, czy też trzeba być częścią zintegrowanego systemu opieki zdrowotnej, aby to zadziałało”.

Amazon Care wyrósł z tajnego programu wewnętrznego inkubatora Amazon o nazwie Grand Challenge. Jest on obecnie dostępny w prawie wszystkich częściach kraju, a do końca tego roku miał zostać rozszerzony do 20 miast w zakresie opieki domowej świadczonej przez mobilne pielęgniarki medyczne. Aby osiągnąć tę skalę, firma w coraz większym stopniu polega na zewnętrznych agencjach rekrutacyjnych w celu zapewnienia personelu klinicznego. Personel jest wyzwaniem, przed którym stoją wszystkie organizacje opieki zdrowotnej w obliczu trwającego niedoboru siły roboczej po pandemii koronawirusa.

READ  Akcje spadły, a dolar rósł, gdy rosły obawy przed twardym lądowaniem

W środę Amazon opublikował 20 ofert pracy w Amazon Care.

One Medical to najnowocześniejsza oferta zdrowotna, która łączy wirtualną opiekę z tradycyjnymi klinikami w miastach takich jak Boston, Chicago DC i San Francisco, gdzie firma ma siedzibę. Chociaż firma w dużej mierze skoncentrowała się na młodej i miejskiej bazie użytkowników, która przypada na 2021 r Obsesja Iora Health rozszerzyła swój zasięg na rosnący i potencjalnie wysoce dochodowy rynek dla pacjentów Medicare w wieku 65 lat i starszych.

Wraz z przejęciem One Medical, Amazon zyska pracowników, powierzchnię handlową i bogactwo danych dotyczących zdrowia konsumentów. Niektórzy obrońcy prywatności mają obawy dotyczące sposobu, w jaki Amazon obsługuje te informacje, a niektórzy klienci One Medical sprzeciwiali się pomysłowi, że ich opieką medyczną zarządza gigant e-commerce.

Nie było od razu jasne, czy nakładanie się One Medical, który służy bezpośrednio konsumentom, i Amazon Care, świadczenia pracowniczego, którego celem jest częściowo pomoc firmom w obniżeniu kosztów opieki zdrowotnej, doprowadziło do decyzji Amazon o zakończeniu programu.

W zeszłym tygodniu The Post doniósł o napięciach między Amazon Care a personelem medycznym, który firma sprowadziła do leczenia pacjentów. Ci specjaliści medyczni pracują dla niezależnej firmy Care Medical, która również jest zamknięta. Sześciu byłych pracowników powiedziało The Post, że obie strony nie zgadzają się co do szybkiego i oszczędnego podejścia Amazona do rozszerzenia AmazonCare, które zdaniem niektórych byłych pracowników ma pierwszeństwo przed najlepszymi praktykami medycznymi.

Amazon cię teraz zobaczy: gigant technologiczny kupuje sieć opieki zdrowotnej za 3,9 miliarda dolarów

Były dyrektor AmazonCare powiedział wtedy The Post, że Amazon spróbuje zrobić to, co robi w każdej innej dziedzinie działalności: spróbują uczynić ją lepszą niż wszyscy inni, obniżyć koszty i uzyskać szalone kredyty z powodu wygoda. Ale opieka zdrowotna jest inna. Trudny.”

READ  Pasażerowie wyjechali godzinami w samolotach w Reagan National po burzach

W odpowiedzi Smith z Amazon powiedział The Post w e-mailu, że Amazon nadał priorytet bezpieczeństwu pacjentów i pracowników oraz że „AmazonCare ewoluował i poprawiał się zarówno dla pacjentów, jak i klinicystów od czasów naszego programu pilotażowego”.

Lindsay – weteran Amazonii przejąć Nowy dział usług zdrowotnych firmy w grudniu 2021 r. – W swoim liście podkreśla, że ​​Amazon pozostaje zaangażowany w biznes opieki zdrowotnej.

Naszą wizją jest ułatwienie ludziom dostępu do produktów i usług opieki zdrowotnej, których potrzebują, aby uzyskać i zachować zdrowie. Wiemy, że osiągnięcie tego nie będzie łatwe ani szybkie, ale uważamy, że jest to ważne”.

To druga poważna inwestycja w opiekę zdrowotną, w którą upadł Amazon. Przedsięwzięcie ubezpieczeń zdrowotnych o nazwie Haven, które współtworzyłem z funduszami Berkshire Hathaway i JPMorgan Chase, zostało zamknięte w zeszłym roku.

Projekt opieki zdrowotnej na wysokim szczeblu wspierany przez żaluzje Amazon, JPMorgan i Berkshire Hathaway

Firma nadal prowadzi Amazon Pharmacy, usługę zamawiania recept i dostawy, która wyrosła z przejęcia Pillpack w 2018 roku. Dział przetwarzania w chmurze, Amazon Web Services, ma znaczącą pozycję w obszarze opieki zdrowotnej, wykorzystując uczenie maszynowe do analizy danych dotyczących opieki zdrowotnej między innymi dla dużych organizacji opieki zdrowotnej.

Na początku tego miesiąca Amazon Care ogłosił, że to Będzie to partnerstwo z Ginger, wirtualna firma rozpoczynająca terapię, zapewniająca wirtualne usługi w zakresie zdrowia psychicznego. Amazon oferuje również wirtualną opiekę zdrowotną za pośrednictwem Alexy w ramach partnerstwa z Teladoc.

W ciągu roku od objęcia stanowiska CEO Jassy próbował skoncentrować się na biznesie Amazona, zamykając niektóre operacje detaliczne i spowalniając rozwój pionu logistycznego. To zakłócenie nie jest rzadkością w przypadku Amazona, który kładzie nacisk na elastyczność i szybko usuwa projekty, które nie działają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.