Amerykańska drużyna piłkarska kobiet osiągnęła historyczną ugodę w wysokości 24 milionów dolarów w walce o równe wynagrodzenie | Reprezentacja USA kobiet w piłce nożnej

Członkinie amerykańskiej reprezentacji kobiet w piłce nożnej osiągnęły historyczne porozumienie z ich zarządem, aby zakończyć trwającą sześć lat batalię o sprawiedliwość płacową. Umowa obiecuje im 24 miliony dolarów premii, a także nagrody podobne do tych, które mają mężczyźni.

Futbol amerykański i zawodnicy ogłosili we wtorek porozumienie w sprawie podziału zawodników o 22 miliony dolarów, około jednej trzeciej tego, czego żądali za odszkodowanie. US Soccer zgodził się również na utworzenie funduszu o wartości 2 milionów dolarów dla graczy w ich karierze po piłce nożnej i działaniach charytatywnych mających na celu wspieranie sportu kobiet.

Futbol amerykański zobowiązał się do zapewnienia równego wynagrodzenia dla reprezentacji kobiet i mężczyzn, w tym premii za mistrzostwa świata, z zastrzeżeniem układów zbiorowych ze związkami, które reprezentują kobiety i mężczyzn oddzielnie.

„Dla naszego pokolenia wiedząc, że wyjdziemy z gry w znacznie lepszym miejscu, niż wtedy, gdy odkryliśmy, że to wszystko” – powiedziała amerykańska pomocniczka Megan Rapinoe. „To dlatego, że, szczerze mówiąc, nie ma w tym wszystkim sprawiedliwości, jeśli nie upewnimy się, że to się nie powtórzy”.

Osada była zwycięstwem graczy, Kto zainspirował fanów do intonowania? „Równa płaca!” kiedy oni Zdobyli Puchar Świata po raz drugi z rzędu we Francji w 2019 roku. Był to sukces prezydenta USA Cindy Barlow Kohn, byłej zawodniczki, która przejęła przewodnictwo w Federacji w marcu 2020 roku.

Stożek zastąpił Carlosa Cordero, kto odszedł? Po tym, jak związek złożył akta prawne, w których twierdził, że kobiety mają mniej sprawności fizycznej i odpowiedzialności niż ich męscy odpowiednicy.

„To tylko jeden krok w kierunku odbudowania relacji z zespołem kobiet. Myślę, że to wspaniałe osiągnięcie i jestem podekscytowany przyszłością i współpracą z nimi” – powiedział Kuhn. „Możemy teraz skupić się na innych rzeczach i, co najważniejsze, rozwijaj grę na wszystkich poziomach i zwiększaj możliwości dla dziewcząt i kobiet.”

READ  Tony Vitiello zaczął krzyczeć, gdy baseball z Tennessee dostał się do CWS 2024

Pięć gwiazd USWNT, kierowanych przez Rapinoe i napastnika Alexa Morgana, rozpoczęło wyzwanie od skargi do Federalnej Komisji Równych Szans Zatrudnienia w kwietniu 2016 roku. ustawa o prawach obywatelskich.

Obie strony ustaliły część dotyczącą warunków pracy W grudniu 2020 zajmuję się sprawami takimi jak loty czarterowe, zakwaterowanie i powierzchnie do gry. Mieli 7 marca wystąpić do Sądu Apelacyjnego o przywrócenie równej części wynagrodzenia do poprzedniego stanu Pierwotnie został zwolniony przez sędziego.

„Ogłoszone dziś porozumienie jest ważnym krokiem w naprawie wielu błędów z przeszłości” – powiedział w oświadczeniu związek reprezentacji kobiet.

Chociaż umowa o pracę nie została jeszcze znaleziona i ratyfikowana, aby zastąpić umowę, która wygasa 31 marca, ugoda jest ogromnym krokiem.

„To satysfakcjonujące, że możemy zacząć naprawiać relacje z US Soccer, które zostały zerwane przez tyle lat z powodu dyskryminacji, z którą mieliśmy do czynienia” – powiedział Morgan. „Aby w końcu dotrzeć do tego momentu, wydaje się, że możemy prawie odetchnąć z ulgą”.

Zawodnicy byli w stanie odłożyć na bok prawne zakłócenia, aby dalej odnosić sukcesy na boisku.

„Dodatkowe godziny, stres, presje zewnętrzne, dyskryminacja, z którą się spotykamy, to znaczy czasami myślisz, dlaczego urodziłam kobietę?” powiedział Morgan. „Czasami myślisz, jak cudownie jest móc walczyć o coś, w co naprawdę wierzysz i stać przy tych kobietach… było coś więcej niż tylko wchodzenie na boisko i chęć bycia starterem lub chęć zdobywania bramek lub chęć wygrania lub chęć zdobycia chwały”.

22 miliony dolarów zostaną podzielone na poszczególne kwoty zaproponowane przez graczy, pod warunkiem uzyskania zgody sądu.

Kuhn powiedział, że podejście federacji do równania nagród Pucharu Świata nie zostało jeszcze ustalone. Federacja do tej pory ma premie od FIFA, która przeznaczyła 400 milionów dolarów na turniej mężczyzn w 2018 roku, w tym 38 milionów na mistrzostwa Francji i 30 milionów dolarów na turniej kobiet w 2019 roku, w tym 4 miliony na zwycięską drużynę USA. USWNT wygrał cztery Puchary Świata od początku programu w 1985 roku. Mężczyźni nie dotarli do półfinałów od 1930 roku.

READ  Pingwiny upadły pod koniec trzeciej tercji, przegrywając z Kings

Męska drużyna USA gra na warunkach CBA, które wygasły w grudniu 2018 roku.

Rapinoe skrytykował zarówno Cordero, jak i jego poprzednika, Sunila Gulatiego, który przewodniczył futbolowi amerykańskiemu w latach 2006-2018. Cordero chce odzyskać swoją pracę Kto będzie w wyborach w przyszłym miesiącu.

„To, co zrobiła Cindy, to przyznać się do tego, co było nie tak i przeprosić za to, co było nie tak” – powiedział Rapinoe. „To było w zakresie zdolności Sunila do niedyskryminowania i płacenia nam uczciwie i równo. Był dobry w Carlosie, który był w stanie to zrobić, a oni dokonali wyborów, aby nie… Myślę, że Cindy wykazała się w tym dużą siłą i myślę, że szczerze mówiąc, pozostali dwaj wykazali się dużą wrażliwością i naprawdę pokazali swoje prawdziwe oblicze, pozwalając, aby działo się to tak długo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *