Android 15 zawiera odnowiony pasek stanu z nowymi ikonami i elementami dotykowymi

Mishal Rahman / Urząd Androida

lira turecka; dr

  • Google może zmienić wygląd ikon na pasku stanu w Androidzie 15.
  • Wygląd tych ikon na pasku stanu nie zmieniał się przez długi czas.
  • Nowy system operacyjny może także dodać dotykowe sprzężenie zwrotne do szybkich ustawień i paneli głośności.

Dzięki dwóm pierwszym zapowiedziom programistów mamy już dobre pojęcie o tym, jakie nowe funkcje może wprowadzić nadchodząca aktualizacja Androida 15. Choć Android 15 najprawdopodobniej wniesie sporo nowych i przydatnych funkcji, to raczej nie przyniesie większych zmian także w interfejsie użytkownika. Nie oznacza to, że nie będzie żadnych zmian w interfejsie użytkownika, ponieważ wcześniej informowaliśmy, że Android 15 może przebudować panel dźwiękowy. Ponadto możemy teraz zgłosić, że Google modernizuje ikony na pasku stanu, a także dodaje informacje dotykowe do większej liczby części systemu.

Pasek stanu to jedna z najbardziej rozpoznawalnych części systemu operacyjnego Android, a jego wygląd nie zmienił się znacząco na przestrzeni lat. Jest to widżet znajdujący się w górnej części ekranu, który wyświetla ikony różnych informacji. Chociaż rozmieszczenie niektórych elementów paska stanu zmieniało się na przestrzeni lat, aby uwzględnić zmiany w wyglądzie telefonu, podstawowy wygląd większości ikon paska stanu nie zmienił się od lat. Siła sygnału Wi-Fi, siła sygnału danych mobilnych i ikony baterii w Androidzie 14 wyglądają bardzo podobnie do ikon z Androida 5.0 Lollipop wydanego w 2014 roku, jeśli możesz w to uwierzyć.

Android 5.0 to czas, kiedy Google wprowadziło pierwszą wersję języka projektowania Material Design, co oznacza, że ​​projekty ikon, które dziś widzimy w Androidzie 14 bazują na starszej wersji języka projektowania Google. Wraz z wprowadzeniem Material You w systemie Android 12 znajdujemy się obecnie w trzeciej głównej wersji języka projektowania Google, ale ikony na pasku stanu nie zmieniły się zbytnio od czasu wprowadzenia Material You, z wyjątkiem Androida 10, w którym na ekranie pojawiły się zarysowane obramowania ikony.

READ  Jak funkcja ochrony skradzionego urządzenia w iOS 17.3 może zaoszczędzić pieniądze i stres

Wraz z nadchodzącą aktualizacją Androida 15 niektóre ikony na pasku stanu mogą ponownie mieć segmentowany wygląd, nawiązujący do ery sprzed Androida 5.0. Co więcej, ikona paska stanu baterii może wreszcie obsługiwać wyświetlanie bieżącego poziomu baterii wewnątrz ikony zamiast po prawej stronie ikony. Poniżej znajdują się zrzuty ekranu przedstawiające nowe projekty ikon na pasku stanu dotyczące siły sygnału Wi-Fi, siły sygnału komórkowej transmisji danych i baterii w systemie Android 15, w trybie jasnym i ciemnym.

Suwak ładowania wyświetlany po podłączeniu urządzenia w celu ładowania również zostanie zaktualizowany, jak pokazano poniżej.

Jeśli nie podoba Ci się poziom naładowania baterii, możesz ją wyłączyć. Oto jak będzie wyglądać w trybach ciemnym i jasnym:

Aktualizowane są także informacje dotykowe

Oprócz tych nowych ikon, Android 15 może także dodać odrobinę dotyku do panelu szybkich ustawień. Po długim naciśnięciu pola szybkich ustawień, takiego jak Bluetooth, telefon zacznie lekko wibrować, gdy okno się rozwinie, otwierając odpowiednią stronę ustawień.

Wreszcie, Android 15 wkrótce doda także dotykowe sprzężenie zwrotne do suwaka głośności, który pojawia się po naciśnięciu dowolnego klawisza głośności. Po przesunięciu suwaka w celu dostosowania bieżącego poziomu strumieniowego przesyłania dźwięku będzie można uzyskać pewne wrażenia dotykowe, podobnie jak teraz podczas dostosowywania poziomu jasności za pomocą suwaka w panelu szybkich ustawień. Niestety te zmiany w dotyku są trudne do uchwycenia na filmie, więc musisz mi po prostu uwierzyć na słowo.

Te zmiany interfejsu użytkownika i dotyku nie są obecnie włączone w publicznej wersji Androida 15 Developer Preview 2, więc musiałem je ręcznie włączyć w tym artykule. Jeśli Google będzie kontynuować wprowadzanie tych zmian, możliwe, że zobaczymy je w pierwszej lub drugiej publicznej wersji beta Androida 15. Będziemy obserwować, czy te zmiany zostaną wprowadzone, ale w międzyczasie daj nam znać w komentarzach, jak to zrobić co myślisz o tych zmianach w projekcie!

READ  Z przecieku wynika, że ​​potwierdzono datę premiery Baldur’s Gate 3 na Xboksie
Masz wskazówkę? porozmawiaj z nami! Wyślij e-mail do naszych pracowników na adres [email protected]. Możesz zachować anonimowość lub uzyskać uznanie za informacje, to Twój wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *