Anglia wygrała swój pierwszy główny turniej kobiet, pokonując Niemcy 2:1 na Euro 2022

Rekordowy tłum 87 192 fanów na finał Mistrzostw Europy – mężczyzn lub kobiet – obejrzał pierwszy międzynarodowy gol Chloe Kelly, który poprowadził Lwice do zwycięstwa nad ośmiokrotnym zwycięzcą.

Po trzech porażkach na ostatniej przeszkodzie, gole Kelly i Elli Tone wykluczyły gola Liny Magul i spełniły marzenie pod koniec mistrzostw dzięki niesamowitemu wyścigowi. Droga do finału obejmowała strzelenie 22 bramek w Mistrzostwach Europy i strzelenie zaledwie dwóch, pokonując zajmującą 11. pozycję na świecie Norwegię 8:0 i likwidując Szwecję 4-0 jako numer dwa na świecie.

I chociaż Niemcy zostali pokonani tylko dwa razy w poprzednich 27 spotkaniach, piłkarze Wegmanna walczyli o ciężkie zwycięstwo, aby poszerzyć znakomitą passę Holendra i wywołać sceny czystej, nieokiełznanej radości na angielskim boisku piłkarskim.

Tę euforię podsumowały ceremonie kawalera, który zaprezentował jeden z Świetne wywiady po meczu, kiedy rozmawiałem z BBC. Kelly skakał, krzyczał, tańczył i śpiewał widzom do zatwierdzonego hymnu Anglii, klasycznej „Sweet Caroline” Neila Diamonda, zanim biegał z mikrofonem.

Po powrocie napastnik Manchesteru City – po kontuzji w Lidze Mistrzów AFC w maju zeszłego roku – wspomniał o kulminacyjnym momencie ostatniego powrotu.

„Szczerze, to niesamowite” – powiedziała. „Z tego właśnie powstają sny. Jako młoda dziewczyna oglądająca kobiecy futbol, ​​to jest niesamowite. Dziękuję wszystkim, którzy odegrali rolę w moim odwyku. Zawsze myślałem, że tu będę”.

Kapitan Leah Williamson dodał: „Nie mogę przestać płakać.

„Dziedzictwem tego turnieju jest zmiana w społeczeństwie. Dziedzictwem tego zespołu są zwycięzcy, a to jest podróż. Kocham każdego z was i jestem bardzo dumny, że jestem Anglikiem.”

Zwycięstwo było punktem kulminacyjnym 13-letniego okresu odkupienia pomocnicy Jill Scott, jedynej członkini Lioness, która wystąpiła w ciosie 6-2, którego Niemcy doznali w finale w 2009 roku.

Zastąpiony pod koniec regulaminowego czasu, 35-latek został pierwszym angielskim graczem, który zagrał w dwóch ważnych międzynarodowych finałach.

– Właściwie to nie wierzę – powiedział Scott. „Mamy niesamowitą grupę pracowników. Co za dzień. Młodzi gracze byli fantastyczni, bardzo wdzięczni za każdą chwilę w tym zespole.

READ  Ryan Fitzpatrick opowiada historię swojego zdjęcia bez koszulki podczas playoffów Bills | Buffalo Rachunki Aktualności | NFL

„Nie sądzę, że będę spać w tym tygodniu!”

Gdy gratulacje pojawiły się w mediach społecznościowych, kapitan mężczyzn Harry Kane napisał na Twitterze swoje uznanie, ze specjalnym hołdem dla Tony’ego, który dzięki świetnemu finiszowi dał Anglię prowadzenie w drugiej połowie.

„Absolutnie nierealistyczne sceny na Wembley! Ogromne gratulacje dla niesamowitych kaczek” Kane Powiedział. „Ella Ton również kłania się temu zakończeniu”.

Była też wiadomość gratulacyjna od królowej Elżbiety II, która chwaliła zespół za inspirowanie kolejnego pokolenia.

„Turnieje i twój występ w nich są naprawdę godne pochwały” – powiedziała Powiedział. „Jednak twój sukces znacznie przewyższa zasłużone trofeum.

„Wszyscy daliście przykład, który zainspiruje dziewczęta i kobiety dzisiaj i dla przyszłych pokoleń. Mam nadzieję, że będziecie tak samo dumne z wpływu, jaki wywarliście na swój sport, jak z dzisiejszego wyniku.”

Agonia zranienia Boba

Niemcy doznały tragicznego ciosu na chwilę przed rozpoczęciem meczu, kiedy gwiazda Alexandra Pope, najlepsza strzelec turnieju z sześcioma golami, doznała kontuzji mięśnia podczas rozgrzewki.

Początkowo został zastąpiony przez Leah Schuller, co oznaczało druzgocący koniec intymnej historii odkupienia dla 31-latka. Bob, który stracił poprzednie dwa euro z powodu kontuzji, zdecydowanie nadrobił stracony czas, pobijając rekord najlepszego wyniku turnieju – ustanowiony przez rodaka Enkę Gringsa w 2009 roku – utrzymując grę.

Widoczny ból Boba, gdy opuszczała boisko, był wyraźnym kontrastem do radosnej atmosfery całego sprzedanego stadionu Wembley, gdy zbliżał się początek meczu, gdy wokaliści Becky Hill, Stiflon Dawn i Ultra Nati przenieśli się do środkowego kręgu, aby zorganizować poprzedni mecz. Pokaż mecz.

Ponieważ teren wokół boiska tętnił fanami i flagami na kilka godzin przed rozpoczęciem, było to odpowiednie zakończenie rekordowego turnieju na długo przed podniesieniem trofeum.

Łącznie 487 683 kibiców wzięło udział w meczach przed finałem, ponad dwukrotnie więcej niż poprzedni rekord frekwencji na Euro 2017 w Holandii.

I to było przed podniesieniem historycznego rekordu na Wembley, który pobił obecny rekord w finale Mistrzostw Europy mężczyzn i kobiet na Santiago Bernabeu w Madrycie w 1964 roku.

To była rekordowa frekwencja w niedzielnym finale Mistrzostw Europy - mężczyzn i kobiet - na Wembley.

Na fali wsparcia krajowego Anglia zaczęła się rozwijać. Fran Kirby wykorzystał okazję wcześnie, pokonując ekscytujące podanie do Ellen White z tylnego słupka, ale napastnik Manchesteru City mógł tylko trafić w ramiona Merle Froms.

READ  FAU Vladislav Goldin Wrestling Center wywodzi się z Rosji. Teraz jest w Final Four

Będzie to pierwsza seria szans White w pierwszej połowie z kilku wspaniałych okazji, a obaj obrońcy kontynuują formę żelaznej pięści, dzięki której dotarli do Wembley, tracąc tylko raz we wszystkich turniejach.

Frustracja, zaostrzona przez szybką zmianę żółtych kartek na Georgię Stanway i White, szybko przerodziła się w strach o Anglię, gdy rzut rożny wywołał masakrę na linii bramkowej. Piłka odbiła się kilka centymetrów od linii i wydawało się, że jej przeznaczeniem jest usiąść w siatce, zanim angielska bramkarz Mary Earps z wdzięcznością się nią zakrztusi.

Rozprawienie się ze skargami graczy przygotowało grunt pod pracowity dzień dla sędziny Katriny Monzol, która otrzymała sześć żółtych kartek i została zawieszona za 36 fauli podczas wyczerpującego meczu.

Najlepszą szansę Anglii w pierwszej połowie nadarzyła się na pięć minut przed przerwą, kiedy Beth Mead posłał White w pole karne, ale koślawa 33-latka nie była w stanie utrzymać swojego strzału.

trans

Po wznowieniu gry przyszła kolej na Niemców. Tapia Wassmouth omal nie ukarała Millie Bright za nieporozumienie zaledwie dwie minuty po przerwie. Ale po strzeleniu daleko w lewo Wassmuth mógł strzelać tylko bezpośrednio w Earpsa.

Wegmann zatrzasnął zmiany, gdy Niemcy kontynuowali swój szybki start, a Kirby i White ustąpili miejsca Tony’emu i Alicii Russo. Z czterema golami – wszystkie z ławki – Russo był nieoficjalną „złotą” alternatywą dla półfinału, ale to Toon ukradł koronę na Wembley.

Po perfekcyjnie mocnej, długiej piłce Keiry Walsh, która podzieliła obronę Niemców, napastnik Manchesteru United znalazł się na czystej pozycji, mierząc się z impulsywnym stylem Frohmsa. Jaka jest jej odpowiedź? Najbardziej luksusowe żetony, które zostały podbite nad bramkarzem i w środku.

Kelly strzelił gola dla Anglii zdobywcy mistrzostwa Europy w finale przeciwko Niemcom na stadionie Wembley 31 lipca.

Jeśli finisz był genialny, reakcja była niczym innym, jak Wembley wybuchł w euforycznych scenach, których nie widziano pod łukiem od czasu gola Luke’a Shawa, który wystrzelił drużynę mężczyzn na wczesne prowadzenie na przeciwległym końcu pola nieco ponad rok temu.

READ  Zimowe Igrzyska Paraolimpijskie mają rozpocząć się w Pekinie po wykluczeniu Rosji i Białorusi

Jak wiele wcześniejszych mistrzostw Anglii, ta historia zakończyła się łzami, a kolejny bolesny rozdział na trajektorii wydawał się być napisany, gdy Magul strzelił zasłużonym wyrównaniem 10 minut przed czasem.

Gdy podopieczni Wiegmana cofali się głębiej, by chronić swoją przewagę, presja w końcu pękła, gdy dobrze wykonany ruch sprawił, że Wassmuth wślizgnął się do pomocnika Bayernu Monachium na bliskim słupku, który sprytnie pchnął czapkę netto do poziomu.

Magull ponownie zbliżył się do normalnego czasu, gdyż radosna atmosfera zaledwie kilka minut wcześniej została zastąpiona nerwowym napięciem, przerwanym na chwilę ekscytującym przyjęciem prezentacji Scotta.

Niemieccy gracze świętują wyrównanie Magul.

Powrót

Napięcia wybuchły podczas nerwowej dogrywki, która przyniosła niewiele okazji i wiele luźnych obron, gdy Scott wdał się w wściekłą wymianę z Sidneyem Le Mans po tym, jak Niemiec się załamał.

Mając zmęczone nogi i zaokrąglone rzuty karne, Anglia wymusiła rzut rożny 10 minut przed rozpoczęciem gry. Lucy Bronze rzuciła piłkę w stronę Kelly, która po chybieniu przełożyła piłkę nad linię, aby w najbardziej odpowiednim momencie strzelić swojego pierwszego gola w reprezentacji.

Cue czysty nonsens, przerwany, ponieważ Kelly zatrzymała się, aby sprawdzić u sędziego Munzolla, czy jej gol się liczył. Jej koszula została zerwana z okazji świętowania, a 24-latka otrzymała z pewnością najbardziej serdeczną żółtą kartkę, jaką kiedykolwiek otrzymała w swojej karierze.

Niestrudzone wysiłki, aby utrzymać piłkę w rogu, trwały przez całą godzinę, gdy fani Wembley nalegali, aby ich zawodnicy przekroczyli linię, a ostatni gwizdek Monzola zabrzmiał jak największy ryk.

W samą porę przez głośniki stadionu przeleciał „Trzy lwy”. Po 56 latach psot, piłka nożna nareszcie wróciła do domu.