Apple obniżyło wersję nowego iPada Air M2, twierdząc, że ma teraz 9-rdzeniowy procesor graficzny zamiast 10-rdzeniowego.

Firma Apple dokonała cichej aktualizacji specyfikacji technicznych M2 iPad Air, który został po raz pierwszy uruchomiony w zeszłym miesiącu. Chociaż początkowo reklamowano, że chip M2 iPada Air ma 10-rdzeniowy procesor graficzny, obecnie firma twierdzi, że ma on 9-rdzeniowy procesor graficzny.

Apple w ogóle nie wyjaśnił tej zmiany. Zamiast tego po prostu Strona specyfikacji technicznych została zaktualizowana Aby nowy iPad Air M2 odzwierciedlał brakujący rdzeń GPU. Z danych archiwalnych wynika, że ​​zmiany dokonano w ciągu ostatnich 10 dni.

the Oryginalna informacja prasowa Jeśli chodzi o premierę iPada Air M2, nadal twierdzi się, że ma on 10-rdzeniowy procesor graficzny To nie zostało jeszcze zaktualizowane Strona wsparcia. Apple nie zaktualizowało również swoich stron ze specyfikacjami technicznymi w krajach poza Stanami Zjednoczonymi.

Są to zmiany dziwne z kilku powodów. Wydaje się to sugerować, że w Apple doszło do skrzyżowania przewodów, co doprowadziło niektórych ludzi do przekonania, że ​​nowy iPad Air M2 ma 10-rdzeniowy procesor graficzny, podczas gdy w rzeczywistości korzysta z 9-rdzeniowego procesora graficznego. Dziwne jest też to, że zmiana nie została jeszcze odzwierciedlona wszędzie na stronie Apple’a.

Warto zauważyć, że jest to także pierwszy przypadek sprzedaży przez Apple chipa M2 w dowolnym urządzeniu z 9-rdzeniowym procesorem graficznym. Na przykład MacBook Air M2 jest dostępny w wariantach z 8-rdzeniowym i 10-rdzeniowym procesorem graficznym. Sugeruje to, że układ M2 zastosowany w iPadzie Air jest uproszczoną wersją wersji 10-rdzeniowej.

Realistycznie rzecz biorąc, większość użytkowników iPada Air M2 nie zauważy różnicy między 9-rdzeniowym a 10-rdzeniowym procesorem graficznym. Miło byłoby jednak uzyskać od Apple wyjaśnienie, co dokładnie się tutaj wydarzyło.

Dziękuję Michaelu Burkhartowi!


Kup nowego iPada Air

11 cali:

13 cali:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *