Arsenal 3:2 Bournemouth: zwycięzca Reissa Nelsona w 97. minucie zobaczył bramkę gości w ciągu 10 sekund.

Pierwszy gol Philipa Billinga był drugim najszybszym golem w historii Premier League

Reiss Nelson strzelił gola w 97. minucie, gdy lider Premier League Arsenal pokonał Bournemouth dwoma bramkami.

Bournemouth objęło prowadzenie na 9,11 sekundy przed końcem dzięki Philippe’owi Billingowi, a Marco Senesi podwyższył na 2:0 po uderzeniu głową.

Jednak zanim Nelson strzelił gola, Arsenal wyrównał po bramkach Thomasa Parteya i Bena White’a.

Skrzydłowy, który pojawił się po raz pierwszy od 12 listopada, trafił z 25 metrów w siódmej minucie doliczonego czasu gry.

Prowadzenie Arsenalu w Premier League zostało przywrócone do pięciu punktów po pokonaniu Newcastle w pierwszym meczu po tym, jak wydawało się, że zejdą do Manchesteru City.

Tymczasem Bournemouth pozostaje w strefie spadkowej po groźbie poważnego zdenerwowania – i zaczął w szybkim tempie.

Gol Billingsa był drugim najszybszym golem w historii Premier League – tylko Shane Long strzelił gola dla Southampton po 7,69 sekundy na meczu z Watford w kwietniu 2019 roku.

To Nelson Coloch ograbił Arsenal ze zwycięstwa

Nelson rozegrał w tym sezonie zaledwie 64 minuty w Premier League – zmagając się z problemami ze ścięgnem podkolanowym – zanim w drugiej połowie został wyrzucony jako rezerwowy przez Mikela Artetę.

Jednak rodzimy talent okazał się nieoczekiwanym bohaterem, zdobywając częściowo oczyszczony róg poza polem karnym i podkręcając wspaniały strzał obok bramkarza Bournemouth, Neto.

Wylew emocji, który nastąpił, był ogromny; Ławka Arsenalu otrzymała zielone światło, ponieważ prawie wszyscy gracze i pracownicy rzucili się, by świętować ze zwycięzcą meczu.

Nelson wcześniej asystował White’owi w zdobyciu pierwszego gola Arsenalu w celu wyrównania, praktycznie po pierwszym kontakcie w Premier League w 2023 roku.

White, wprowadzony w 45. minucie jako rezerwowy przez Takehiro Tomiyazu, po raz pierwszy wykonał głębokie dośrodkowanie Nelsona.

Co istotne, jest wysoce nieprawdopodobne, by Nelson pojawił się na boisku, gdyby trafił do Arsenalu zgodnie z planem. W pierwszej połowie zastąpiła Emily Smith Rowe i kontuzjowanego Leandro Trassarda.

Jednak tytuły często zdobywa się dzięki nieoczekiwanym zwrotom akcji, niezwykłym momentom i niewiarygodnym golom.

Rakieta Billinga zaczyna marnować się na wiśnie

Arteta będzie chciał, aby jego drużyna szybko zaczęła, aby przywrócić przewagę nad City. Otrzymał coś dokładnie przeciwnego.

READ  Amy Schneider, „Niebezpieczeństwo!” mistrz, kończy imponującą passę zwycięstw

Od rozpoczęcia meczu Joe Rothwell podał szeroko do Antoine’a Semenyo, którego niska piłka w poprzek pola karnego została zbita przez Dominica Solange i chybiona przez Gabriela, który wpuścił ją pod swoje ćwieki. Billing uniknął lekkiego śladu Williama Saliby i zakończył pod Aaronem Ramsdale.

Forma, która uczyniła Gary’ego O’Neilla stałym fotelem menedżera, to odległe wspomnienie, teraz tylko jedno zwycięstwo w ostatnich 12 meczach, zwycięstwo – a nawet punkt – dałoby Bournemouth prawdziwy impuls w walce o uniknięcie degradacji. .

Jednak, podobnie jak Arsenal, ich obrona jest ich słabością. Strajk Nelsona był ich 35. w tym sezonie.

Większe szkody mogą być jednak psychologiczne, ponieważ gracze, fani i O’Neill są sfrustrowani późnym sukcesem.

Przez długi czas Bournemouth broniło swojej wczesnej przewagi z nieustępliwością i opanowaniem, dobrze walczył z bramkarzem-kapitanem Neto, który wykonał genialną podwójną interwencję Martina Odegaarda i Bukayo Saki chwilę po otwarciu Billingsa.

Bournemouth z radością zaatakowało w przerwie i powinno było prowadzić dwa razy przed przerwą, a Ramsdale wykonał doskonały plusk, by odrzucić Tango Wutarę, gdy goście zmierzyli się z Arsenalem z rzutu rożnego.

Jednak wraz z postępem gry spadały coraz głębiej – aż do decydującego ciosu w ostatnich sekundach.

Impreza rozpoczyna późną imprezę

Podczas gdy Arsenal nadal prowadzi do pierwszego tytułu w Premier League od 19 lat, ma również wyraźne niedociągnięcia w obronie – teraz mają tylko trzy czyste konto w ostatnich 18 meczach ligowych u siebie.

Arteta mógł pomyśleć, że powrót Partii na środkowego pomocnika, jego pierwszy start od trzech tygodni, zapewni wzmocnienie defensywy. Ale Ghańczyk, grając przed swoim trenerem reprezentacji Chrisem Hughtonem, popełnił drugi błąd Bournemouth.

Partey stracił swojego człowieka Seneciego z rzutu rożnego w 57. minucie, pozwalając włoskiemu obrońcy na strzał głową obok Ramsdale.

Zaczął godzić się z pierwszym golem Arsenalu.