Ashleigh Barty przechodzi na emeryturę: numer jeden na świecie ogłasza jej odejście z profesjonalnego tenisa

25-letni Australijczyk powiedział w komentarzu Post na Instagramie w środę.

„Jestem bardzo wdzięczny za wszystko, co dał mi ten sport i sprawia, że ​​czuję się tak dumny i spełniony. Dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierali po drodze, zawsze będę wdzięczny za wspomnienia na całe życie, które razem stworzyliśmy”.

Post zawierał klip wideo nakręcony z emerytowaną australijską tenisistką Casey Delacqua, w którym Barty dalej wyjaśnia swoją decyzję.

„Nastąpiła zmiana w mojej perspektywie w drugiej fazie mojej kariery, że moje szczęście nie zależało od wyników, a sukcesem dla mnie jest świadomość, że dałam absolutnie wszystko, co mogłam” – powiedziała.

„Wiem, ile pracy potrzeba, aby wydobyć z ciebie to, co najlepsze. Tyle razy mówiłem to mojemu zespołowi, że już tego we mnie nie mam. Nie mam fizycznego popędu, emocjonalnego pragnienia chcieć i wystarczy, by rzucić sobie wyzwanie na najwyższym poziomie, wiem tylko tyle, ile wydałem. Wiem tylko fizycznie, nie mam nic do dania. To dla mnie sukces.

Dodała, że ​​”od dłuższego czasu” rozważała przejście na emeryturę, a decyzja została wzmocniona po tym, jak w zeszłym roku wygrała Wimbledon, a w tym roku Australian Open. Powiedziała, że ​​te zwycięstwa były „moim idealnym sposobem na uczczenie niesamowitej podróży, jaką była moja tenisowa kariera”.

Powiedziała, że ​​decyzja była trudna, ale czuła się dobrze. „Ash Barty, osoba, ma wiele marzeń, za którymi chce podążać, a które niekoniecznie dotyczą podróżowania po świecie, przebywania z dala od rodziny, przebywania z dala od domu, w którym zawsze chciałem być ”.

Stowarzyszenie Tenisa Kobiet (WTA) potwierdziło jej przejście na emeryturę W komunikacie prasowym.

„Ash Barty ze swoim charakterystycznym bekhendem, dopełnianym przez to, że jest najlepszą rywalką, zawsze dawała przykład profesjonalizmem i niezachwianą sportową postawą w każdej grze” – powiedział w oświadczeniu prezes i dyrektor generalny WTA Steve Simon.

READ  Playoffy MLB 2023: scenariusze play-offów, drabinka, harmonogram

„Dzięki swoim osiągnięciom w głównych turniejach i finałach WTA oraz osiągnięciu najwyższego miejsca w rankingu nr 1 na świecie, wyraźnie ugruntowała swoją pozycję jednego z wielkich mistrzów WTA”.

Barty zdobyła trzy główne tytuły singlowe – French Open 2019, Wimbledon 2021 i Australian Open 2022. W sumie wygrała 15 tytułów singlowych i 12 podwójnych tytułów na WTA Tour i była pierwszą Australijką, która wygrała singiel Australian Open tytuł w roku 1978.

Jest dopiero drugą w rankingu światowym numerem jeden w rozgrywkach kobiet, która przeszła na emeryturę na szczycie, po Justine Henin, która odeszła na emeryturę w 2008 roku.

Barty, która rozpoczęła karierę zawodową w tenisie w 2010 roku, zrobiła sobie przerwę od sportu w latach 2014-2016, mówiąc, że „było za szybko”, zgodnie z komunikatem WTA. Miała wtedy zaledwie 18 lat i chciała „doświadczyć życia jako normalna nastolatka” – powiedziała.

Wróciła do tenisa na pełny etat w 2017 roku – i nadal dominuje w tym sporcie, wygrywając 25 z ostatnich 26 meczów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *