Asteroida wielkości ciężarówki zbliży się do Ziemi 26 stycznia

2023 BU przeleci nad południowym krańcem Ameryki Południowej 26 stycznia.
Wyjaśnienie: NASA/JPL-Caltech

Asteroida zmierza w kierunku Ziemi, ale nie martw się…Wynik to Nie Tutaj. Asteroida, nazwana 2023 BU, ma rozmiar pudełka Nie przewiduje się, aby ciężarówka i Jowisz miały wpływ na naszą planetę podczas przelotu. Jednakże to „Jedno z najbliższych zarejestrowanych zbliżeń obiektu bliskiego Ziemi.Według naukowca z NASA.

Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA a oswobodzenie W środę Tot 2023 BU ma około 11,5 do 28 stóp (3,5 do 8,5 metra) średnicy i jest na tyle mały, że najprawdopodobniej spłonąłby w naszej atmosferze, gdyby w nas uderzył.. Ale NASA nie spodziewa się uderzenia BU w planetę w 2023 roku; Zamiast tego asteroida minie 2200 mil (3600 kilometrów) od południowego krańca Ameryki Południowej w czwartek, 26 stycznia. 16:32 PST. NASA była w stanie obliczyć na podstawie pozycji i trajektorii asteroidy Zwiadowca asteroidy bliskiej ZiemiA System oceny ryzyka.

„Skaut szybko odrzucił 2023 BU jako uderzenie, ale pomimo bardzo niewielu obserwacji był w stanie przewidzieć, że asteroida zbliży się do Ziemi niezwykle blisko” – powiedział David Farnocchia. Inżynier nawigacji w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA, opracował Scouta. „W rzeczywistości jest to jedno z najbliższych zbliżeń obiektu bliskiego Ziemi, jakie kiedykolwiek zarejestrowano”.

2023 BU zbliża się do niektórych satelitów krążących wokół naszej planety, a przyciąganie grawitacyjne Ziemi sprawia, że ​​tor asteroidy wokół Słońca jeszcze bardziej oddala się od orbity. Była asteroida Odkryty przez Giennadija Borysowa w Marko Laboratory w Nouchny na Krymie 21 stycznia. Od tego czasu obserwatoria na całej planecie wykryły 2023 BU, co doprowadziło do powstania solidnych modeli asteroidy.trasa i potencjalne niebezpieczeństwo.

Wykrycie 2023 BU i natychmiastowe badanie przez astronomów przedstawia Tak solidny jest proces wykrywania asteroid przez ludzkość. Ostatecznie nasza zdolność do ochrony naszej planety wciąż się rozwija Pomyślny test DART zadanie odwrócić uwagę Asteroida Po Październik.

READ  Dochodzenia i skargi skierowane do Jorge Santosa mogą przynieść wysokie grzywny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.