Atlanta Hawks dokonali największego powrotu w historii franczyzy, zaskakując liderów NBA Boston Celtics

Johna Bazemore’a/AP

Hawks odzyskali 30-punktową przewagę i ogłuszyli Boston.

CNN

W poniedziałek na koniec drugiej kwarty prowadzili różnicą 30 punktów Boston Celtics Wydawał się gotowy to ulepszyć NBA-Najlepszy rekord i przedłuża swoją passę zwycięstw do 10 kolejnych meczów.

Ale Atlanta Hawks mieli inny pomysł.

Pomimo prowadzenia 68-38 nieco ponad cztery minuty przed końcem pierwszej połowy, Hawks zdołali odrobić 30-punktową różnicę i odnieśli niespodziewane zwycięstwo nad Celtics 120-118.

Według NBAoszałamiającym zmartwieniem był największy powrót w historii Hawks (od czasu, gdy dane zostały po raz pierwszy zebrane w sezonie 1997/98) i największy powrót w NBA w tym sezonie.

„Za każdym razem, gdy poczujesz się tak sfrustrowany, musisz mieć coś niezwykłego, aby wrócić do gry”. – powiedział trener Hawks, Quin Snyder. „A kiedy masz grupę znanych Ci ludzi, którzy stoją za Tobą w trudnych i trudnych chwilach, w deszczu czy w słońcu – a wcześnie padało dużo deszczu – odegrali oni ogromną rolę w tym, że dziś wieczorem wyszło słońce”.

Kibice Atlanty musieli przeżyć nerwowy moment w ostatnich sekundach meczu, kiedy napastnik Hawks DeAndre Hunter otrzymał piłkę poza linią trzech punktów po tym, jak Clint Capela skutecznie złapał piłkę w ataku.

Ponieważ Atlanta prowadziła jednym punktem na zaledwie 11 sekund przed końcem, wszystkie protokoły dotyczące koszykówki i trenerstwa stwierdzają, że Hunter powinien był utrzymać piłkę i czekać na faul ze strony Celtics, aby uniknąć odzyskania posiadania piłki, gdy czas wciąż płynął. . Zamiast tego Hunterze Pozwól mu lecieć z zasięgu za trzy punkty i wywierć trzy Zwyciężyć, ku uldze fanów Hawks i członków drużyny.

Kevin C. Cox/Getty Images

Hunter strzela do wszystkich trzech, gdy na zegarze pozostało 11 sekund.

– Jeśli mi to przekażesz, strzelę. – powiedział Hunter po meczu, wyjaśniając scenariusz. „Dostał odbicie, podał mi, a ja strzeliłem”.

READ  Kapitanowie Waszyngtonu zmierzą się przed Jacksonville Jaguarami podczas otwarcia sezonu

Snyder nie miał żadnego problemu z decyzją Huntera.

Dodał: „Nie wahał się”. „Pierwotnie strzelił piłkę i ja mu ufam”.

Powrotne zwycięstwo było jeszcze bardziej imponujące przez fakt, że w drużynie Hawks zabrakło rozgrywającego All-Star Trae Younga i wschodzącej gwiazdy Jalena Johnsona.
Wszystkich pięciu starterów Hawks zdobyło dwucyfrowe punkty, a Hunter był liderem z 24 punktami. Bogdan Bogdanovic strzelił 22 gole, a Dejounte Murray miał 19 punktów i 15 asyst.

Choć zwycięstwo wywołało uśmiech i radość w Atlancie, było zawstydzające dla Bostonu, który pod koniec sezonu zasadniczego poniósł alarmującą porażkę z drużyną o dziewięć miejsc za Celtics w rankingach Konferencji Wschodniej.

Po Zabezpieczenie nasion nr 1 na Wschodzie Mając przewagę na własnym boisku przez cały okres play-offów, w poniedziałek Celtics ogarnęło samozadowolenie, gdy Hawks prowadzili 18-6 na zakończenie pierwszej połowy, a następnie udali się na serię 19-4, zmniejszając prowadzenie Bostonu do zaledwie dwóch. punktuje cztery minuty po rozpoczęciu trzeciej kwarty.

„W drugiej połowie zmoczyliśmy nogi, a oni grali w świetnym rytmie. Odwróciliśmy trochę piłkę i potem zrobiło się gra w piłkę. ” – powiedział po meczu gwiazdor Celtics Jayson Tatum.

„To trudna pigułka do przełknięcia”.

Tatum prowadził tego wieczoru Boston z 37 punktami, ośmioma zbiórkami i pięcioma asystami. Pod nieobecność zarówno Jrue Holidaya, jak i Derricka White'a, Tatum jest nietypowo umieszczany w roli rozgrywającego drużyny.

Kevin C. Cox/Getty Images Ameryka Północna/Getty Images

To był bardzo rozczarowujący wieczór dla Tatuma i Celtics.

Celtics spadli w tym sezonie do 57-15, ale na początku sezonu nadal mieli najlepszy bilans w lidze. Tymczasem Hawks poprawili swój bilans do 32-39 i nadal walczą o miejsce w mistrzostwach play-in.

Boston będzie miał szansę zadośćuczynić w czwartek, kiedy obie drużyny ponownie zmierzą się ze sobą, chociaż Atlanta ma zmierzyć się u siebie z Portland Trail Blazers w środę.

READ  Ognista reakcja Draymonda Greena na jego zawieszenie w grze 3, zwycięstwo Warriors