Bezpośrednie zapowiedzi: Rosja okupuje Ukrainę

15 lutego po lewej stronie Kremla w Moskwie w Rosji znajduje się Wieża Spaska i Cerkiew Wasyla Błogosławionego. (Andrei Rudakov / Bloomberg / Getty Images)

Po nieustannej okupacji Ukrainy przez Rosję organizacje międzynarodowe nadal wycofują się z Rosji. W jej skład wchodzą cztery największe światowe firmy konsultingowe: Deloitte, Ernst & Young, KPMG i PricewaterhouseCoopers.

Deloitte 7 marca poinformował o zaprzestaniu działalności w Rosji i na Białorusi.

Firma powiedziała:

Nawet gdybyśmy wiedzieli, że to słuszna decyzja, to i tak miałoby to wpływ na Deloitte [approximately] 3000 specjalistów w Rosji i na Białorusi. Jak wszyscy wiemy, że nasi koledzy w Rosji i na Białorusi nie mają głosu w działaniach swojego rządu.”

„Będziemy wspierać wszystkich współpracowników dotkniętych tym przejściem i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby im pomóc w tym trudnym czasie”.

EYInaczej znana jako Ernst & Young, usunęłaby swoją rosyjską praktykę z oficjalnej globalnej sieci, ale „pozwoliłaby jej kontynuować współpracę z klientami jako niezależna grupa firm audytorskich i konsultingowych”.

„W Rosji EY to zespół 4700 profesjonalistów pracujących w 9 miastach w całym kraju. Firma działa na rynku rosyjskim od ponad 30 lat ”- powiedział.

Firma doradcza i księgowa KPMG Międzynarodowy Jej „rosyjskie i białoruskie firmy opuszczą sieć KPMG”.

„KPMG ma 4500 osób w Rosji i na Białorusi i niezwykle trudno jest zakończyć naszą współpracę z nimi, z których wielu jest częścią KPMG od dziesięcioleci” – powiedziała firma.

„Ta decyzja nie dotyczy ich – to efekt działań rosyjskiego rządu.

PricewaterhouseCoopers (PwC) Planuje również wycofanie się z rosyjskiego handlu.

„W wyniku inwazji rosyjskiego rządu na Ukrainę zdecydowaliśmy, że w tych okolicznościach PwC nie powinno mieć spółki członkowskiej w Rosji, a w rezultacie PwC Rosja powinna opuścić sieć” – powiedział panel doradczy „Wielkiej Czwórki”. . Raport.

„Naszym głównym celem w PwC jest robienie wszystkiego, co w naszej mocy, aby pomóc naszym ukraińskim odpowiednikom i wspierać wysiłki humanitarne” – dodał.

„W PWC Rosja zobowiązujemy się do systematycznych zmian w biznesie z naszymi kolegami i skoncentrowania się na dobrym samopoczuciu naszych 3700 kolegów w PwC Rosja”.

READ  Istnieje obawa, że ​​ponad 20 osób zginęło po tym, jak autobus spadł z mostu w Wenecji – DW – 10.03.2023

Kolejna duża firma, Accenture, Jest Zatrzymuje się Powiedział, że jego interesy w Rosji „stoją z narodem Ukrainy”.

Firma ogłosiła akcję w zeszłym tygodniu RaportPodziękował tam „prawie 2300 kolegom w Rosji za ich wieloletnie oddanie i służbę dla Accenture”.

„Będziemy nadal wspierać naszych rosyjskich kolegów” – dodała firma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *