Biały Dom uważa wirusowe klipy Bidena za „dezinformację”

Tytuł Filmu, Biały Dom odrzuca twierdzenie Bidena o „paraliżu”.

  • autor, Sama Cabrala
  • magazyn, BBC News, Waszyngton

Biały Dom oskarżył „prawicowych krytyków” o wybiórcze montowanie filmów w ramach kampanii „dezinformacyjnej” mającej na celu zakwestionowanie stanu psychicznego prezydenta Joe Bidena.

W związku z ostatnim incydentem przeciwnicy Bidena powiedzieli, że doznał on wstrząśnienia mózgu, w wyniku którego Barack Obama musiał zostać eskortowany ze sceny podczas weekendowej zbiórki pieniędzy.

Biały Dom udostępnił inny materiał, na którym Biden zatrzymuje się, by otrzymać brawa.

W miarę jak nabiera się tempa wyścigu o Biały Dom, bystrość umysłu zarówno 81-letniego Bidena, jak i jego 78-letniego odpowiednika Donalda Trumpa została poddana analizie.

Źródło obrazu, Dobre zdjęcia

Tytuł Zdjęcia, W sobotę prezydent Biden uczestniczył w zbiórce pieniędzy z Barackiem Obamą

Jednak sondaż po sondażu sugeruje, że wiek i referencje Bidena cieszą się coraz większym zainteresowaniem wyborców.

„To mówi wszystko, co musimy wiedzieć o tym, jak zdesperowani są tutaj Republikanie” – powiedziała sekretarz prasowa Karine Jean-Pierre na poniedziałkowej konferencji prasowej.

„Te filmy są zmanipulowane” – powiedział reporterom [are] dokonane w złej wierze”.

Rzecznik Białego Domu odpowiedział na pytanie dotyczące wystawy, która odbyła się w sobotę wieczorem w Los Angeles.

Głównymi bohaterami wydarzenia byli George Clooney, Barbra Streisand, Julia Roberts i gospodarz wieczornego programu telewizyjnego Jimmy Kimmel.

Konserwatywne media udostępniły klip przedstawiający Bidena stojącego na scenie, gdy idą razem, zanim Obama sięga po jego dłoń.

„The New York Post” doniósł, że pod koniec wydarzenia Biden „wydawał się zastygnąć w bezruchu” i Obama musiał go „sprowadzić ze sceny”.

Trump udostępnił klip na swojej stronie Truth Social: „Czy naprawdę chcesz być swoim prezydentem?”

Jednak doradcy prezydenta wskazali na długie klipy przedstawiające uśmiechniętego Bidena i otrzymującego aplauz publiczności.

Jean-Pierre powiedziała, że ​​incydent pokazał, że Obama i Biden „mają związek. Są przyjaciółmi. Są dla siebie jak rodzina”.

Rzecznik Białego Domu skrytykował także niedawne oprawienie przez „Post” innego klipu z Bidenem.

W zeszłym tygodniu gazeta doniosła, że ​​w czwartek prezydent „zabłądził podczas demonstracji skoków spadochronowych” we Włoszech, a inni przywódcy G7 „musieli zwrócić mu uwagę”.

Jednak brytyjski premier Rishi Sunak powiedział „The Telegraph”, że amerykański prezydent był „bardzo uprzejmy i chodził po okolicy i rozmawiał ze wszystkimi”. [the parachute jumpers] Osobno” – wszyscy ustawią się w kolejce do uścisku dłoni, zanim powie mu o tym premier Włoch Giorgia Meloni.

Nagraniu interakcji, które było szeroko udostępniane na platformie X, dawniej Twitterze, towarzyszyła notatka społecznościowa wskazująca, że ​​film został wycięty.

Tymczasem sojusznicy Bidena wykorzystują wirusowe klipy przedstawiające Trumpa i argumentują, że kandydat Partii Republikańskiej jest niezrównoważony psychicznie.

Demokrata Biden przygotowuje się do spotkania z Trumpem podczas pierwszej telewizyjnej debaty w tym roku jeszcze w tym miesiącu. Wybory do Białego Domu w listopadzie.

READ  Zanieczyszczenie powietrza w Nowym Jorku należy do najgorszych na świecie, ponieważ dym z kanadyjskich pożarów pokrywa północny wschód

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *