Biden odwołał podróże do Australii i Papui-Nowej Gwinei

(CNN) Prezydent Joe Biden odwołał swoje nadchodzące podróże do Papui-Nowej Gwinei i Australii z powodu trwających negocjacji w sprawie pułapu zadłużenia w Waszyngtonie, potwierdził we wtorek Biały Dom.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała we wtorek, że Biden ogłosi premierowi Australii Anthony’emu Albanese, że „przełoży” podróż i „zaprosi premiera na oficjalną wizytę państwową w uzgodnionym terminie”. Zespołami”. Jean-Pierre dodał, że „zespół prezydenta zaangażował się” w kontakt z premierem Papui-Nowej Gwinei.

W ramach tego Biden od środy uda się do Japonii Miał to być tygodniowy rejs po Pacyfiku Na spotkanie Grupy Siedmiu Liderów.

Albanese potwierdził swoją obecność w Australii we wtorek wieczorem Odwołano szczyt przywódców Quadu Przywódcy USA, Indii, Australii i Japonii mają się spotkać w Sydney w związku z doniesieniami, że Biden się nie pojawi, mimo że premier powiedział, że rozmowy mogą być kontynuowane podczas jego wizyty w Japonii.

Wcześniej we wtorek koordynator ds. komunikacji strategicznej Rady Bezpieczeństwa Narodowego, John Kirby, powiedział dziennikarzom, że Biały Dom „ponownie ocenia” przystanki dla Papui-Nowej Gwinei i Australii.

„To, o czym mogę mówić, to wyjazd do G7 i Hiroszimy. Prezydent nie może się doczekać. Patrzymy na resztę podróży” – powiedział dziennikarzom Kirby.

Wizyta prezydenta została odwołana, ponieważ przywódcy Kongresu spotkali się z Bidenem w Białym Domu, aby omówić pułap zadłużenia. Departament Skarbu ostrzegł, że niewypłacalność rządu może nastąpić już 1 czerwca, a sekretarz skarbu Janet Yellen powiedziała, że ​​niewypłacalność bodziec Globalne spowolnienie gospodarcze.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe aktualizacje.

Angus Watson i Simone McCarthy z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

READ  Prawnicy Trumpa próbują ograniczyć zeznania doradców Pence do 6 stycznia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *