Biden podpisał ustawę mającą na celu utrzymanie finansowania rządowego i uniknięcie zawieszenia działalności

Prezydent Biden podpisał w sobotę wieczorem ustawę o funduszach tymczasowych, dzięki czemu uniknął zawieszenia działalności rządu przed ostatecznym terminem o północy.

Uchwała ciągła (CR), przyjęta wcześniej tego dnia szerokim marginesem zarówno w Izbie, jak i Senacie, zapewniłaby dalsze finansowanie rządu na obecnym poziomie wydatków do połowy listopada. Obejmuje to 16 miliardów dolarów na pomoc w przypadku klęsk żywiołowych, ale bez pomocy dla Ukrainy i zmian w polityce granicznej.

„Podpisałem ustawę, która utrzymuje działalność rządu przez 47 dni. Jest mnóstwo czasu na przyjęcie ustaw o finansowaniu rządowym na następny rok budżetowy, dlatego gorąco namawiam Kongres, aby natychmiast zabrał się do pracy. Naród amerykański oczekuje od swojego rządu działań. Zadbajmy o to” – Biden Napisał w XDawniej znany jako Twitter.

Dodał: „Amerykanie oczekują od swojego rządu działań. Zapewnimy to.”

Podpisanie ustawy przez Bidena kończy kilka burzliwych tygodni w Kongresie i dzień pełen niespodzianek na Kapitolu.

Ustawodawcy weszli w sobotę rano.

Jednak po tym, jak w piątek Partia Republikańska nie przegłosowała ustawy tymczasowej, spiker Kevin McCarthy (ze stanu Kalifornia) wpadł w sobotę rano na pomysł „czystej” ustawy o wydatkach. Została przyjęta przez Izbę większością głosów 335 do 91.

„Kilka minut temu w Izbie większością głosów przegłosowaliśmy możliwość pozostawienia rządu bez pracy przez następne sześć tygodni” – powiedział McCarthy na konferencji prasowej po głosowaniu.

Przywódca mniejszości w Izbie Reprezentantów Hakeem Jeffries (DNY) pochwalił wysiłki swojej partii na rzecz przyjęcia ustawy.

„Ta ustawa wydatkowa oznacza całkowite i całkowite zwycięstwo narodu amerykańskiego. Całkowita porażka radykalnych republikanów MAGA” – powiedział Jeffries na konferencji prasowej.

Ustawa przeszła większością głosów przez Senat większością 88 do 9.

Uniknięcie zawieszenia działalności miałoby poważny wpływ na działalność rządu i życie setek tysięcy Amerykanów.

READ  Policja twierdzi, że pilot groził zderzeniem z Walmart, Tupelo, Miss

Zapewnia członkom służby wojskowej wynagrodzenie, żaden pracownik federalny nie jest na tymczasowym urlopie, nieprzerwane kontynuowanie programów pomocy żywnościowej, parki narodowe pozostają otwarte i nie ma to wpływu na podróże.

Ta historia została zaktualizowana o 12:07.

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Treści te nie mogą być publikowane, nadawane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *