Biden zakazuje importu rosyjskiej ropy i gazu ziemnego

Stany Zjednoczone zakazy Rosyjski import ropyPrezydent Biden powiedział, że jego celem jest siła napędowa gospodarki Moskwy, gdy Zachód wzmaga presję na rosyjskiego prezydenta Władimira Putina w sprawie jego rządów. Inwazja na Ukrainę.

„Rosyjska ropa nie będzie już akceptowana w amerykańskich portach, a naród amerykański zada kolejny potężny cios machinie wojennej Putina” – powiedział Biden we wtorek w Białym Domu.

Zakaz USA wchodzi w życie natychmiast i dotyczy nowego importu rosyjskiej ropy naftowej, niektórych produktów naftowych, skroplonego gazu ziemnego i węgla, zgodnie z zarządzeniem podpisanym we wtorek przez Bidena. Wysoki rangą urzędnik administracji Bidena powiedział, że Stany Zjednoczone dadzą firmom 45 dni na rozwiązanie istniejących kontraktów na dostawy rosyjskiej energii. Zamówienie zapobiega też nowym inwestycjom USA w rosyjską energetykę, a Amerykanom nie pozwala na finansowanie zagranicznych firm inwestujących w tym sektorze.

Biden przyznał, że wielu europejskich sojuszników Stanów Zjednoczonych nie będzie w stanie natychmiast podjąć podobnych działań z ich powodu Duża zależność od rosyjskiej energii. „Możemy podjąć ten krok, gdy inni nie” – powiedział, dodając, że Stany Zjednoczone pracują z Europą nad długoterminową strategią pozbycia się rosyjskiej energii.

Rozważania administracji dotyczące nałożenia zakazu nasiliły się, gdy prawodawcy z obu stron, w tym przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi, wezwali do podjęcia działań w tej sprawie.

Cena benzyny w Stanach Zjednoczonych osiągnęła rekordowy poziom, śledząc wzrost na światowych rynkach energetycznych.


Zdjęcie:

Manuel Palsci Cinita/The Associated Press

Rosyjska ropa stanowi niewielki procent ropy importowanej przez Stany Zjednoczone. Stany Zjednoczone czerpią większość swojego importu ropy z Kanady, Meksyku i Arabii Saudyjskiej.

Stany Zjednoczone i ich sojusznicy w Europie uwolnieni fala kar przeciwko Rosji w odpowiedzi na jej inwazję na Ukrainę, ale do tej pory w dużej mierze jej unikali Celowanie w krajowy sektor naftowy, obawiając się, że ograniczenie sprzedaży ropy doprowadzi do wzrostu cen ropy naftowej na świecie. ceny oleju Już wzrosła 58% Od początku roku, w poniedziałek, zbliżył się do 140 dolarów za baryłkę.

Brytyjski rząd zapowiedział we wtorek, że do końca 2022 roku wycofa rosyjski import ropy. Obecnie import rosyjskiej ropy stanowi 8% brytyjskiego popytu. Rząd analizuje również możliwości całkowitego zakończenia importu rosyjskiego gazu.

Unia Europejska zapowiedziała we wtorek, że do końca tego roku zamierza zredukować import rosyjskiego gazu ziemnego o dwie trzecie.

Niektórzy zachodni urzędnicy rządowi namawiają Grupę Siedmiu do współpracy, aby pomóc krajom europejskim pozbyć się rosyjskiej ropy i gazu. Będzie to obejmować pomoc krajom w budowaniu większej ilości Stacje LNGPrzekierowywanie dostaw z innych krajów i współpraca z krajami Bliskiego Wschodu w celu zwiększenia produkcji. Jednak urzędnicy uważają, że taka zmiana może zająć lata, biorąc pod uwagę wysoki poziom zależności i długoterminowe kontrakty gazowe, które eksporterzy już podpisali.

Pan Biden powiedział, że chce zrobić wszystko, co w jego mocy, aby odizolować Amerykanów od ciągłej ropy i Wzrost cen benzynyOstrzegł jednak, że kryzys na Ukrainie może mieć koszty wewnętrzne. Wezwał firmy, aby nie narzucały nadmiernych podwyżek cen w odpowiedzi na zakaz.

Osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały, że urzędnicy administracji Bidena i inni sojusznicy Białego Domu prywatnie obawiali się, że wzrost cen benzyny wynikający z embarga może być polityczną odpowiedzialnością dla Demokratów, zauważając, że Republikanie już od miesięcy krytykują prezydenta za ceny. AAA poinformowało we wtorek, że średnia cena zwykłej benzyny w Stanach Zjednoczonych wyniosła 4 173 USD za galon, co stanowi rekord.

W ostatnich dniach kontynuowała także Rosja atak na Ukrainę Wzrosła presja ze strony najwyższych ukraińskich urzędników i członków Kongresu, a administracja poważniej podeszła do zakazu, mówili ludzie zaznajomieni z wewnętrznymi dyskusjami.

Podczas sobotniej rozmowy wideo ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski bezpośrednio zaapelował do amerykańskich prawodawców o wsparcie Zakaz importu rosyjskiej ropy. Ustawodawstwo ponadpartyjne w Izbie i Senacie ma poparcie dziesiątek prawodawców.

Pani Pelosi (D., Kalifornia) powiedziała w liście do swojego klubu, że Izba Reprezentantów zagłosuje we wtorek za zakazem importu rosyjskiej ropy naftowej i produktów energetycznych do Stanów Zjednoczonych, a także dokona przeglądu przybycia Rosji Światowa Organizacja Handlu. Izba planuje również odnowić ustawę Magnitsky Global Human Rights Accountability Act, aby Stany Zjednoczone mogły nałożyć więcej sankcji na Rosję. „Mam nadzieję, że będziemy mieli mocne głosowanie ponadpartyjne” – napisała pani Pelosi.


Ukraińcy szukają bezpieczeństwa, gdy Rosja prowadzi ofensywę

Na Ukrainie kontynuowano masowe ucieczki z walk, gdy siły rosyjskie atakowały miasta i cele wojskowe.

Mieszkańcy uciekli przed walkami w ukraińskim mieście Irbin, niedaleko linii frontu na obrzeżach Kijowa, w poniedziałek.

Roman Bilibili/Shutterstock

1 z 11


Biały Dom starał się w ostatnich dniach przekonać Demokratów, by nie postępowali z ustawodawstwem, ponieważ według osób zaznajomionych z tą sprawą planowali podjąć działania wykonawcze.

Według danych US Energy Information Administration Rosja jest trzecim co do wielkości producentem ropy naftowej na świecie i odpowiada za ponad 10% światowych dostaw. Według analityków jej eksport stanowi 7% światowego rynku, z czego połowa trafia do Europy.

Zależność Europy od rosyjskiej ropy sprawia, że ​​każda decyzja o zakazie importu Rosji na kontynent jest szczególnie skomplikowana. Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że podczas omawiania zakazu utrzymywali regularne kontakty z sojusznikami w Europie.

Prezydent Biden wygłasza we wtorek w Białym Domu przemówienia dotyczące kryzysu na Ukrainie.


Zdjęcie:

Kevin Lamarck/Reuters

Analitycy naftowi twierdzą, że wcześniejsze sankcje wobec Rosji zniechęciły już banki i firmy naftowe do zakupu ropy, a gwałtowny wzrost cen ropy w ostatnich dniach jest sygnałem, że rynek spodziewa się większych zawirowań. Exxon Mobil Corp., BP PLC i Shell PLC ogłosiły swoje plany Wyrwać się z rosyjskich operacji zeszły tydzień. Shell poszedł dalej we wtorek, mówiąc, że tak: Zatrzymaj wszelkie spotowe zakupy ropy naftowej od państwa i stopniowo wycofywać inne transakcje handlowe i handlowe.

Chociaż Stany Zjednoczone są największym światowym producentem ropy, nadal importują miliony baryłek dziennie z innych części świata, ponieważ kraj zużywa znacznie więcej ropy niż firmy wydobywające w kraju.

Według danych Energy Information Administration około 8% amerykańskiego importu ropy i produktów rafineryjnych, czyli około 672 tysięcy baryłek dziennie, pochodziło z Rosji w zeszłym roku. Z tego rosyjska ropa stanowiła prawie 3% importu tego kraju, około 200 000 baryłek dziennie.

Republikańscy ustawodawcy wezwali Bidena do zwiększenia krajowej produkcji ropy w odpowiedzi na kryzys na Ukrainie. „Wyzwaniem jest to, że prezydent Biden nadal nie mówi „tak” amerykańskiej energii, ponieważ zastąpienie rosyjskiej ropy jest naprawdę krytycznym krokiem” – powiedział House Republican Webb Steve Scales. „Odpowiedź jest tuż pod naszymi stopami”.

Prezydent zaznaczył we wtorek, że nie ma planów zmiany kursu ze swoich wysiłków na rzecz przestawienia Stanów Zjednoczonych na niskoemisyjne źródła energii w nadchodzących latach.

„Ten kryzys jest wyraźnym przypomnieniem: aby chronić naszą gospodarkę w dłuższej perspektywie, musimy stać się niezależni energetycznie”, powiedział Biden, dodając później: „Złagodzenie przepisów dotyczących ochrony środowiska lub wycofanie się z inwestycji w czystą energię nie obniży cen energii dla rodzin ”. Pan Biden powiedział, że firmy energetyczne muszą wydobywać niewykorzystane federalne dzierżawy, które już mają.

Wkrótce po objęciu urzędu Biden cofnął pozwolenie na Rurociąg naftowy Keystone XL Zatrzymał dzierżawę ropy i gazu na ziemiach federalnych. Administracja Bidena wznowiła sprzedaż czynszów po tym, jak sędzia federalny wstrzymał próby ich powstrzymania.

Wydano administrację Bidena Więcej pozwoleń na poszukiwanie ropy i gazu według Centrum Różnorodności Biologicznej, które oparło swoją analizę na danych federalnych. Później, za kadencji Trumpa, produkcja ropy w USA przekroczyła pierwszy rok Bidena, chociaż według danych federalnych spadła w wyniku pandemii koronawirusa.

Napisz do Andrew Restuccia pod adresem [email protected], Justin Scheck pod adresem [email protected] i Vivian Salama pod adresem [email protected]

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. wszystkie prawa są zachowane. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

READ  Kapitan łodzi dwukrotnie napadnięty przez orki mówi, że „wiedzieli dokładnie, co robią”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *