Big Sur ogląda pożar z Palo Colorado Canyon

Ponad 500 mieszkańców zamieszkujących obszar Big Sur w Kalifornii zostało ewakuowanych w piątek wieczorem, gdy pożar rozprzestrzenił się na górzysty obszar znany z krętych zakrętów i dramatycznych klifów.

Według National Weather Service pożar był „uparcie aktywny w nocy”, ponieważ w stromych dolinach tego obszaru wiały nieregularnie silne, silne wiatry o prędkości do 50 mil na godzinę. Sobotni poranek, ogień – Nazywany Colorado Fire – W rejonie kanionu Palo Colorado wzrosła do 1000 akrów wkrótce po 17:00 w piątek. W sobotę spłonął budynek. Przyczyna pożaru, który zgasł 20 procent pożaru w sobotni wieczór, jest badana.

Według National Weather Service pożar rozprzestrzenił się na obszar o niewielkiej lub żadnej historii pożarów. „Obrazy w mediach społecznościowych sugerują piękne, surrealistyczne zachowania związane z ogniem podczas mokrego października i grudnia, które zaobserwowano w całym regionie” – powiedział na Twitterze National Weather Service.

National Weather Service powiedział, że „długotrwała susza wydaje się działać jako choroba przewlekła, a ostatnie deszcze i mroźna zimowa pogoda” nie pomagają zapobiegać pożarom”.

Chociaż pożary w Kalifornii zwykle osiągają szczyt latem, w ostatnich latach miały miejsce poważne pożary w grudniu i styczniu.

„Wszyscy mówią, że w Kalifornii przez cały rok jest sezon pożarowy” – powiedział George Nunes, kapitan stanowej straży pożarnej Cal Firewin. „To tylko część tego”.

Piątkowa noc, Biuro Szeryfa Hrabstwa Monterey Wydano nakaz eksmisji Ponad 500 osób w strefie przybrzeżnej na południe od małego nadmorskiego miasteczka Carmel-by-the-Sea. Odcinek Route 1 został zamknięty z powodu pożaru na słynnej Beach Highway, zasłaniając dymem dramatyczne mosty na drodze.

Filmy opublikowane w mediach społecznościowych pokazywały czerwone światło widoczne z odległości 60 mil na Santa Cruz. Według National Weather Service, wiatry zmierzające w kierunku Półwyspu Monterrey i miasta Salinas w sobotę mają pchać na północ.

W piątek i sobotę na miejscu zdarzenia było 120 strażaków. powiedział Nuñez. Jednak silne wiatry i stromy teren utrudniały personelowi ugaszenie pożaru. Powiedział, że mgła, która zwykle wieczorem toczyła się po plaży, była niezwykle lekka.

READ  Cecily Strong kończy Saturday Night Live Run po 11 sezonach – Rolling Stone

„Zazwyczaj leczysz się w ciągu nocy i sprawy toczą się powoli, ale nie dostaliśmy tego zeszłej nocy” – powiedział. powiedział Nunes.

Poza sezonem zmniejszono liczbę personelu, co utrudniło kontrolę ognia.

W czasie wielkich pożarów pan. Powiedział, że dywizja Nunisa ma 17 wozów strażackich z pełnym personelem. Ale kiedy 3 stycznia zakończył się oficjalny sezon pożarowy, liczba ta spadła do dwóch. Ponad 100 sezonowych strażaków zostało zwolnionych na trzy miesiące.

„Fundusze są dostępne tylko przez ograniczony czas i nie możemy prowadzić planu sezonowego przez długi czas” – powiedział. powiedział Nuni.

Jednak wraz z przedłużającą się suszą kalendarz finansowania nie odpowiadał rzeczywistości sezonu pożarów gruntowych.

„Niektóre jednostki, które są zamykane na sezon pożarowy, skończą ze śniegiem przez długi czas, a to już się nie stanie” – Mr. powiedział Nuni.

Przy ograniczonych zasobach, w ramach programu dzielenia się zasobami o nazwie „Wzajemna pomoc”, pan. Oddział Nunis poszukuje dodatkowego personelu i sprzętu od innych firm przeciwpożarowych.

Powiedział, że ma nadzieję, że personel będzie w stanie opanować pożar, gdy w sobotę wiał lekki wiatr. Ale region nie spodziewał się deszczu do końca lutego, więc warunki były gotowe do pożaru, powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *