Bluesky zaczyna przypominać Twittera

Bluesky może być jak Twitter, na którego czekaliśmy.

Tak, wiem, że to wciąż tylko zaproszenie. Tak, wiem, że w tej chwili na platformie są tylko tysiące ludzi. Tak, wiem, że nadal brakuje funkcji stołów bukmacherskich, takich jak przesyłanie filmów i bezpośrednie wiadomości.

Jednak zaczynam mieć wrażenie, że Bluesky jest tam, gdzie jest.

Stało się to w ciągu ostatnich kilku dni. Bluesky — zdecentralizowana alternatywa dla Twittera stworzona przez samego Twittera — została nagle wypełniona mediami technologicznymi i innymi osobami, które śledzę na Twitterze. Od czasu do czasu sprawdzałem Twittera i widziałem, jak ktoś błaga o zaproszenie do Bluesky, a trochę później ta osoba pojawiała się na horyzoncie Bluesky (oś czasu) i jeździła na sankach (tweet). Chociaż oznacza to, że mogę używać Bluesky do faktycznego zbierania wiadomości, na których bardzo polegam na Twitterze, byłem bardzo szczęśliwy, widząc, jak zdecydowana większość psów i byłych nerdów z Twittera publikuje surową, chaotyczną kartę. nie widziałem bardzo długo.

W ciągu jednego dnia Bluesky osiągnął wirusową prędkość wybuchu

Następnie w czwartek usługa osiągnęła wirusową prędkość ucieczki, której szuka każda nowa platforma społecznościowa, gdy wskoczyły niektóre z największych nazwisk w Internecie. Wiertarka dołączyła. Następnie AOC. WeRateDogs, serwis oceniający psy. Darth, Lord Sithów Czerwonej Pandy. Do diabła, znalazłem nawet konto „Czwartek! Co za koncepcja!” dysk twardysatyryczna publikacja gier wideo.

W środku tego pracowitego dnia Bluesky uciekł przed przestojem. Tuż przed godziną 17:30 czasu wschodniego w czwartek oficjalne konto Bluesky poinformowało, że usługa musi zaktualizować swoje bazy danych po zaobserwowaniu „największego jednodniowego skoku liczby nowych użytkowników, jaki widzieliśmy”. Przestój trwał 20 minut lub więcej z oczekiwanych pięciu minut, ale Horizon w końcu powrócił, a wszyscy odetchnęli z ulgą. Nieudany wieloryb Twittera z początków platformy wciąż jest legendarny, więc to dobry znak, że ludzie nie mogą się doczekać jego powrotu.

READ  Unia Europejska przywraca zyski firmom energetycznym zamiast ograniczać cenę rosyjskiego gazu

O tym, jak dobrze bawiłem się na Bluesky już pisałem. Ale pomyślałem, że platforma, przynajmniej na krótką metę, nadal będzie odpowiednią małą rzeczą, na której tylko super-idioci tacy jak ja mogliby spędzać czas i publikować zdjęcia kotów. Jest wyraźnie niekompletny – na przykład Bluesky zaleca korzystanie z usługi w sieci Link do „inscenizacji” w adresie URL — i myślałem, że mały zespół programistów będzie się bawił, zanim wrota się otworzą.

Nie spodziewałem się, że Darth, Daryl i AOC dołączą do Bluesky w tym samym dniu Mniej niż dwa tygodnie po opublikowaniu tego. W Bluesky jest teraz prawdziwa energia.

Nie mogę jeszcze całkowicie wyjść z Twittera. Nadal bardzo polegam na aplikacji Bird, jeśli chodzi o najnowsze wiadomości. Nie wszyscy, których chcę obserwować, są na Bluesky. Naprawdę chciałbym, żeby były takie rzeczy jak bezpośrednie wiadomości i wideo.

A nastrój nie jest tak dobry jak wtedy, gdy dołączyłem dwa tygodnie temu – co jest chyba najbardziej wymownym znakiem, że może to być Twitter 2.0. Widzę więcej występów niż jestem przyzwyczajony, ludzi szukających wpływu. Niektóre posty były wręcz wredne – podobnie jak użytkownicy zagrozić Uderzył pisarza Matthew Yglesiasa młotami. Nie najlepiej!

Mam jednak nadzieję, że niezbędne funkcje zostaną wkrótce dodane. Wszystko to może pomóc Bluesky utrzymać swój obecny rozmach i nie przekształcić się w kolejną aplikację Flash-in-the-pan, taką jak Peach lub Ello. Obiecane zdecentralizowane funkcje, takie jak przenoszenie kont, mogą sprawić, że Bluesky będzie atrakcyjny dla większej liczby osób.

Zachęca mnie również aktywność zespołu Bluesky na samej platformie i doceniam bezpośredni kontakt z ludźmi, którzy faktycznie tworzą produkt, gdy pojawiają się problemy. W piątek powiedzieli „wyczyściliśmy nasze kalendarze”, aby na przykład zakaz, na który było duże zapotrzebowanie przez cały tydzień, został wysłany w Internecie tego dnia. (Oczekuje się, że zakaz pojawi się wkrótce w aplikacjach mobilnych, jeśli jeszcze go nie ma w momencie, gdy to czytasz).

READ  Akcje SQM i Albemarle spadają, ponieważ Chile dąży do kontroli państwa nad litem

Zacząłem czwartek od opublikowania zdjęcia kota na Bluesky. Nie spodziewałem się, że w końcu będę myślał o naturze skeeta. Bluesky ma przed sobą długą drogę, aby całkowicie zastąpić Twittera, ale na razie myślę, że naprawdę może.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *