Bobby Riddle, piosenkarz i rodowity Filadelfia, najbardziej znany z piosenki Wildwood Days, zmarł w wieku 79 lat

Filadelfia (WPVI) Jeden z największych wczesnych rock’n’rollowców, Bobby Riddell, zmarł we wtorek.

Riddle zmarł z powodu powikłań po zapaleniu płuc w Jefferson Hospital, zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Marię Novi, jego koordynatorkę ds. marketingu i wydarzeń.

Riddell, któremu w 2012 roku przypisuje się przedłużenie swojego życia, miał 79 lat.

Wraz z Jamesem Darrenem, Fabianem i Frankiem Avalon, Riddell należał do fali użytecznych idoli nastolatków, którzy pojawili się po Elvisie Presleyu i przed powstaniem Beatlesów.

W latach 1959-1964 miał prawie trzydzieści singli, w tym „Wild One”, „Volare”, „Wildwood Days”, „Cha-Cha-Cha” i „Forget Him”, piosenkę pocieszenia dla znienawidzonej dziewczyny. klasyk Beatlesów „Ona cię kocha”.

Miał powtarzające się role w „The Red Skelton Show” i innych programach telewizyjnych, a także przepisał „Bye Bye Birdie” w 1963 roku, aby dać Rydellowi główną rolę jako chłopak Ann-Margret. Nie chciał jednak przeprowadzać się do Hollywood, a „Ptak” stał się jego jedyną znaczącą rolą filmową – mimo że jego imieniem nazwano szkolny hit w popularnym lirycznym Grease z lat 70.

Riddle nigdy nie odszedł od swoich filadelfijskich korzeni, ponieważ mieszkał w tej okolicy przez większość swojego życia. Blok 11th Street, w którym dorastał Bobby Riddle Boulevard, został ochrzczony przez jego rodzinne miasto w 1995 roku.

Robert Ridarelli urodził się w dzielnicy Południowej Filadelfii, która produkowała także nastoletnich idoli Darrena, Fabiana i Avalon. Znali się jako dzieci – Riddell grał na perkusji z Avalonem na trąbkach w grupie Rocco and the Saints.

Zanim zaczął zdobić okładki magazynów i ekrany filmów dla nastolatków, Riddle dorastał jako młodzieniec w klubach w Filadelfii.

Zadebiutował jako 7-letni perkusista, a nie piosenkarz. Jego pierwszy zestaw perkusyjny był prezentem od ojca, Al Ridarelli, który zainspirował syna do wyboru instrumentu, zabierając go na występ Gene’a Krupy.

READ  Jussie Smollett został zwolniony z więzienia w oczekiwaniu na odwołanie od wyroku skazującego

W wieku dziewięciu lat zadebiutował w amatorskim programie telewizyjnym i przez trzy lata stał się regularnym perkusistą.

Rydell odniósł wielki przełom w 1959 roku w programie „American Bandstand”, który pierwotnie był nadawany z Filadelfii. Wkrótce pojawił się jego pierwszy hit, „Cissing Time”, a smukły 17-latek z fryzurą uczesaną w fryzurę uczesaną w fryzurę unosił się do sławy. Rydell i koledzy z Filadelfii byli idealni dla gospodarza „Bandstand” Dicka Clarka, który starał się, aby rock and roll był przyjemny dla młodych i starszych. Występował także na żywo w całym kraju na trasie zorganizowanej przez Clarke.

Zmieniające się gusta muzyczne głoszone przez Beatlesów i resztę brytyjskiej inwazji przerwały udane kariery Riddella i jego rodaków, a on kontynuował wykonywanie i nagrywanie muzyki z ograniczonym powodzeniem w późnych latach 60. i 70. XX wieku. Ale w 1985 roku dołączył do swoich starych przyjaciół Avalona i Fabiana, kilka razy, o czym myśleli. Nazywając się „Złoci Chłopcy z Bandstand”, występy odniosły tak wielki sukces, że trio zakończyło trasę koncertową przez trzy lata i miało 300 koncertów w całym kraju.

„Wildwood Days” 1963 to hymn narodowy popularnego miasta South Jersey. Wildwood do dziś gra piosenkę Rydella, aby witać gości w nadmorskiej miejscowości.

„Miałem przyjemność kilkakrotnie spotkać Bobby’ego Riddle’a. Genialny artysta i co najważniejsze prawdziwy dżentelmen. Mimo sukcesu nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. Naprawdę kochał Wildwood. – powiedział burmistrz Wildwood Pete Byron we wtorek wieczorem. – Spoczywaj w pokoju, ulubiony syn Wildwooda.

Ci, którzy znali Riddle’a osobiście, mówią, że nigdy nie zapomniał, skąd pochodzi i zawsze oddawał się swojej społeczności.

„Zawsze był bardzo hojny w swoim czasie i zgłosił się na ochotnika do wielu organizacji charytatywnych” – powiedział burmistrz Filadelfii Jim Kenny.

Ann Catania z kwiaciarni Ten Pennies była przyjaciółką rodziny Rydellów. Zaprojektowała nawet kwiaty na ślub jego córki.

READ  Zwycięzcy nagrody BAFTA 2022: pełna lista

„Nigdy nie zapomnę jego muzyki, jego miłości czy przyjaźni. Przykro mi, że straciliśmy kogoś takiego jak on” – powiedziała.

Od ponad 30 lat wokalista Rydell występował w setkach koncertów w całym kraju. Miał wystąpić w czerwcu na Golden Nugget w Atlantic City.
Jerry Blavat, znany również jako The Geator with the Heater, na przestrzeni lat zagrał wiele piosenek Rydella.

„To był dźwięk przed Kenny Gamble i Leonem Huffem”, powiedział Plavat. „Rock and roll był u szczytu rock and rolla. Bobby był doświadczonym wykonawcą”.

Dziewczyna i pierwsza żona Riddle’a, Camille, zmarła w 2003 roku.

Pozostawił swoją drugą żonę, Lindę Hoffman, którą poślubił w 2009 roku z synem Robertem Ridarellim, córką Jennifer Doolin i pięciorgiem wnucząt.

Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu.

Copyright © 2022 WPVI-TV. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.