Britney Greiner: Ambasada USA w Moskwie uznała koszykarza „w dobrej formie” po uzyskaniu dostępu do konsulatu

Według Price’a we wtorek wpuszczono urzędnika ambasady do Grenier, pierwszy oficjalny rządowy dostęp do Grenier od czasu, gdy Rosja przetrzymywała ją od połowy lutego.

„Byliśmy w stanie zweryfikować jej sprawę i będziemy nadal ściśle współpracować z jej zespołem prawnym, z jej szerszą siecią, aby zapewnić jej sprawiedliwe traktowanie”, powiedział Price Bobby’emu Harlowowi z CNN.

„Nasz urzędnik znalazł Britney Grenier w dobrym stanie i nadal będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić jej sprawiedliwe traktowanie podczas tej próby”.

Grenier, dwukrotny złoty medalista olimpijski i zawodnik drużyny WBNA Phoenix Mercury, został aresztowany w lutym na moskiewskim lotnisku i oskarżony przez rosyjskie władze o przemyt dużej ilości substancji odurzającej. Przestępstwo zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Sąd w Moskwie w zeszłym tygodniu Przedłużenie aresztu Greniera Do 19 maja, według rosyjskiej agencji informacyjnej TASS.
Źródło bliskie sytuacji powiedziało, że śledztwo jest w toku, a termin rozprawy nie został wyznaczony CNN w zeszłym tygodniu.
bardziej zielony Zespół prawny miał do niego dostęp Mogła się z nią widywać kilka razy w tygodniu podczas jej przetrzymywania w Rosji.

Wcześniej w tym tygodniu ambasador USA w Rosji John Sullivan spotkał się w poniedziałek z rosyjskim ministerstwem spraw zagranicznych i „zażądał, aby rosyjski rząd przestrzegał prawa międzynarodowego i podstawowej moralności, aby umożliwić dostęp konsularny wszystkim obywatelom USA przetrzymywanym w Rosji, w tym tym, którzy byli wcześniej w Rosji”. opiekę.” „.

Rosyjska agencja państwowa TASS poinformowała, że ​​konsul USA nie odwiedził Grenier, mimo gotowości władz rosyjskich do „stworzenia wszystkich warunków” wizyty.

Ale ambasada USA w Moskwie powiedziała, że ​​„wielokrotnie prosiła” konsulat o pozwolenie na odwiedzenie Greinera i innych zatrzymanych obywateli USA „i od kilku miesięcy konsekwentnie i niewłaściwie jej odmawiano dostępu”. Obywatele USA, Paul Whelan i Trevor Reid, są również przetrzymywani w Rosji.

READ  Stephen Strasbourg wraca na listę kontuzjowanych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *