Brock Purdy pokornie zastanawia się nad pobiciem rekordu liczby karnetów na jeden sezon 49ers – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Wydaje się, że Brock Purdy przechodzi do historii za każdym razem, gdy wchodzi na boisko.

Jego ostatnie osiągnięcie, jakim było zwycięstwo San Francisco w 17. tygodniu 27-10 nad Washington Leaders w niedzielę na stadionie FedExField, było niewątpliwie jego największym osiągnięciem w dotychczasowej historii.

W czwartej kwarcie niedzielnego zwycięstwa Purdy wyprzedził byłego rozgrywającego 49ers Jeffa Garcię (4278 jardów) i uzyskał najwięcej podań w historii klubu. Po podaniu 230 jardów w meczu z Leaders Purdy ma obecnie 4280 podań w sezonie NFL 2023, co może zwiększyć jego rekord, jeśli on i inni starterzy zagrają w pojedynku w 18. tygodniu z Los Angeles Rams na stadionie Levi's.

W rozmowie z reporterami po meczu Purdy podsumował dotychczasowe osiągnięcia i pokornie przyznał, że sukces w tym sezonie zawdzięcza swoim kolegom z drużyny i organizacji.

„To zaszczyt móc dołączyć do organizacji, która ma bogatą historię tego miejsca i oczywiście móc pobić taki rekord” – powiedział Purdy. „Dla mnie aspekt ludzki jest niesamowity. Byłem tylko małym dzieckiem marzącym o grze w NFL i możliwości zrobienia czegoś takiego… Kurczę, muszę przyznać, że to dowód na to”. Zespół wokół mnie, ludzie, którym rzucam piłkę, obrońcy, drużyny specjalne, nasi trenerzy, organizacja.

„Wszystko było dla mnie bardzo dobre i pozwolili mi odnieść sukces. Jest to więc świadectwo dla wszystkich wokół mnie i jestem bardzo wdzięczny”.

Podania Purdy'ego w meczu przeciwko Chiefs dały mu 31 punktów w sezonie, co plasuje go na czwartym miejscu w historii klubu z Joe Montaną i Jeffem Garcią. Steve Young jest rekordzistą oraz pierwszym i drugim miejscem z wynikami 36 i 35 odpowiednio w 1998 i 1994 r. Garcia zajął trzecie miejsce z 32 w 2001 roku.

San Francisco zajmie pierwsze miejsce w niedzielnych play-offach NFC, okaże się, czy Purdy i większość zawodników 49ers zagra w finale sezonu zasadniczego przeciwko Rams w przyszły weekend.

Jeśli Purdy zagra, będzie miał szansę zbliżyć się do kolejnego rekordu.

Pobierz i śledź podcast 49ers Talk

READ  Pakowacze vs. Wikingowie: aktualizacje na żywo, statystyki gier, skróty i analiza pojedynków NFC North

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *