Buickers pomagają UConn pokonać G'town i zdobyć 22. tytuł w turnieju BIG EAST

UNCASVILLE, Connecticut — Po roku nieobecności z powodu kontuzji Paige Buekers powraca, aby dopilnować, aby drużyna UConn Huskies zakończyła kolejny bieg na BIG EAST.

Bukers zdobyli 27 punktów i mieli pięć bloków, prowadząc drużynę Husky z numerem 10 do 22. tytułu w turnieju BIG EAST po zwycięstwie 78-42 nad Georgetown w poniedziałkowy wieczór.

„Rok temu zrobiłbym wszystko, żeby mieć na sobie buty do koszykówki zamiast ulicznych ubrań i zagrać w najważniejszym miesiącu w koszykówce” – powiedział Beukers, który odsunął się na bok ze względu na zerwanie więzadła krzyżowego przedniego (ACL). „Chciałem po prostu to wykorzystać i dobrze się bawić. Jestem bardzo wdzięczny i szczęśliwy, że mogę grać w koszykówkę”.

W sumie był to 29. tytuł drużyny Huskies, która nie przegrała żadnego meczu o mistrzostwo konferencji od 2013 roku, kiedy Notre Dame pokonała ich w walce o tytuł Wielkiego Wschodu.

UConn (29-5), który wystąpił w 20 kolejnych meczach o mistrzostwo w turniejach konferencyjnych i zdobył wszystkie cztery tytuły od czasu powrotu do Wielkiego Wschodu w sezonie 2020–2021, w ciągu swojej kadencji siedmiokrotnie zdobywał tytuł American Athletic Conference.

Trener Geno Auriemma powiedział, że wszystkie psy husky miały w tym sezonie wspaniały sezon, a pięć psów husky wypadło z gry z powodu kontuzji.

„Nie sądzę, że którykolwiek z nich stanowi zbyt duże wyzwanie dla tego zespołu i tych dzieciaków” – powiedziała Auriemma.

Georgetown po raz pierwszy w historii szkoły wystąpił w meczu o mistrzostwo.

„Ten zespół to legenda” – powiedział trener Georgetown Darnell Haney. „Oni zrobili to pierwsi”.

Hoyas (22-11) mają już na swoim koncie najwięcej zwycięstw od czasu, gdy drużyna z sezonu 2011-2012 odniosła 23 zwycięstwa. To był ostatni raz, kiedy szkoła grała w turnieju NCAA. Nawet jeśli uda im się zdobyć tytuł, mają niewielkie szanse na dostanie się do ligi NCAA przy bardzo słabym harmonogramie konferencji.

READ  Salman Rushdie jest nadal hospitalizowany, ponieważ podejrzany o atak jest niewinny

„Nigdy nie myślałem, że będziemy rywalizować w Big East Championship (po sezonie)” – powiedział Grayson Bennett, który prowadził Hoyas z 12 punktami.

Personel Georgetown ubrał się na różowo podczas meczu o mistrzostwo na cześć trenerki Hoyas, Tashy Butts, która 23 października zmarła na raka piersi. W niedzielę przypadałyby jego 42. urodziny.

UConn podczas zawodów spisał się znakomicie w obronie. Husky utrzymali Marquette bez punktu w końcowym zwycięstwie półfinału z czasem 14:49. Georgetown nie zdobyło gola przez pierwsze 4:09 i prowadził 11-0, zanim znalazł się na szachownicy.

Nie poszło dobrze Hoyom. Puekers, który po raz drugi został wybrany MVP turnieju, w pierwszej kwarcie na 1:24 przed końcem miał cztery punkty i dał UConn prowadzenie 25-9.

Przy kolejnym posiadaniu student pierwszego roku K.K. Huskies poprowadzili piłkę po całym obwodzie, a pięciu zawodników ją dotknęło, zanim Arnold trafił za trzy punkty z rzutu rożnego. Po jednej kwarcie UConn prowadził 28-11.

W połowie drugiej kwarty drużyna Husky powiększyła prowadzenie do 44-15, a w ciągu następnych czterech minut Hoyas zdobyła 10 punktów.

Ashlyn Shade w końcu zakończyła passę Huskies rzutem za trzy punkty ze skrzydła, a UConn do przerwy prowadził 47-25.

Georgetown tak naprawdę nigdy nie zagroziło zmniejszeniem przewagi w drugiej połowie.

Przypadkowy strzał w twarz Bukersa przerwał na krótko grę w trzeciej kwarcie. Krwawiło jej z nosa, a kiedy wróciła, przyłożyła ghee do lewego nozdrza, aby zatamować krwawienie, i grała przez kilka minut. Nos Bennetta również był pokryty gazą w wyniku krwawienia z nosa przed przerwą.

Obu zawodnikom brakuje swoich zawodników. Aaliyah Edwards, która złamała nos w ćwierćfinale meczu z Providence, została odsunięta na bok w drugim meczu z rzędu. Georgetown grało bez Briany Scott, która doznała kontuzji kolana na 1:13 przed końcem w półfinałowym zwycięstwie nad Creighton. Poruszała się o kulach, a na prawym kolanie miała dużą ortezę.

READ  Boris Johnson, lider angielskiej Partii Konserwatywnej i następny premier, wycofał się z wyścigu