Bylsma został trenerem Krakena, zastępując Hakstola

We wtorek Dan Bylsma został głównym trenerem Seattle Kraken.

53-latek, który jako trener drużyny Pittsburgh Penguins w 2009 roku zdobył Puchar Stanleya, zastępuje Dave’a Hakstola i jest drugim trenerem Krakena, odkąd dołączyli oni do NHL jako zespół ekspansyjny na sezon 2021–2022.

Bylsma po raz pierwszy od sezonu 2016/2017 będzie trenować NHL w Buffalo Sabres. W każdym ze swoich dwóch sezonów prowadził drużynę stowarzyszoną z American Hockey League w Coachella Valley w Seattle do finałów Konferencji Zachodniej w fazie play-off Calder Cup, a jego bilans 320-190-55 w 565 meczach NHL był trenerem drużyn Pittsburgh Penguins i Sabres.

Będzie nadal trenował Coachella Valley podczas play-offów Calder Cup. Pierwszy mecz finałów Konferencji Zachodniej zostanie rozegrany w środę w Palm Springs.

„Znam wielu graczy i personelu tutaj i myślę, że mamy okazję wspólnie zbudować coś wyjątkowego” – powiedziała Bylsma. „Chciałbym podziękować wszystkim w Coachella Valley Firebirds za powitanie mnie i mojej żony z otwartymi ramionami, a także Samantha Holloway i całej grupie właścicieli Krakena, a także Ronowi Francisowi za zaufanie i danie mi tej możliwości. „

Kraken (34-35-3) zwolnił Hakstola 29 kwietnia. Nie udało im się przejść do play-offów Pucharu Stanleya, zajmując szóste miejsce w Pacific Division, jeden sezon po awansie do drugiej rundy Konferencji Zachodniej, przegrywając siedem meczów z Dallas. gwiazdy.

Bylsma była asystentką trenera Charlotte, mistrzyni sezonu zasadniczego 2021–2022, związanej z Kraken i Florida Panthers. Trenował Penguins do mistrzostw Pucharu Stanleya w 2009 roku po zastąpieniu Michela Therriena 15 lutego, uzyskując bilans 18-3-4. Mający 38 lat Bylsma był wówczas najmłodszym trenerem w NHL. Dwa sezony później zdobył nagrodę Jacka Adamsa i został wybrany Trenerem Roku NHL, gdy Penguins osiągnęli bilans 49-25-8 pomimo przegranych 350 meczów z powodu kontuzji i braku napastników Sidneya Crosby’ego i Evgeniego Malkina w ostatnich 35 sezonach zasadniczych. Gry.

READ  Caitlin Clark z Iowa State jest druga na liście wszechczasów

„Dan jest zwycięzcą z udokumentowanym doświadczeniem w rozwijaniu młodych i doświadczonych talentów, a jego przywództwo pomoże naszemu zespołowi w dalszym rozwoju” – powiedział dyrektor generalny Kraken Ron Francis. „Odnosił sukcesy na każdym poziomie, zdobywając Puchar Stanleya w 2009 roku, zdobywając nagrodę Jacka Adamsa jako Trener Roku NHL w 2011 roku i prowadząc Firebirds do siódmego meczu finałów Pucharu Caldera w zeszłym roku w pierwszym sezonie zespołu. Zna naszą franczyzę i swoją pracę. Podobnie jak wielu naszych graczy NHL, jesteśmy podekscytowani, że możemy go mieć na ławce rezerwowych i kierować naszym zespołem w przyszłym sezonie.

Bylsma był trenerem reprezentacji Stanów Zjednoczonych na Igrzyskach Olimpijskich w Soczi w 2014 roku i prowadził drużynę Sabres przez dwa sezony (2015–2017). Przez trzy sezony był asystentem Detroit Red Wings, zanim dołączył do grupy rozwoju zawodników Krakena na sezon 2021–22. Był także asystentem AHL drużyn Cincinnati, Wilkes/Barry Scranton i New York Islanders, zanim został trenerem Wilkes/Barry Scranton w sezonie 2008-09.

Rozegrał 429 meczów w NHL jako napastnik Los Angeles Kings i Mighty Ducks of Anaheim po tym, jak został wybrany w szóstej rundzie (nr 109) przez Winnipeg Jets w drafcie NHL w 1989 roku. Zdobył przydomek „Disco Dan” podczas gry w Phoenix w Międzynarodowej Lidze Hokejowej od 1994 do 1996.

San Jose Sharks są jedyną drużyną bez trenera. Po zakończeniu sezonu zasadniczego Sabres zatrudnili Lindy Ruff 22 kwietnia, Travis Green dołączył do Ottawa Senators 7 maja, Toronto Maple Leafs zatrudnili Craiga Berube na stanowisko 17 maja, a Sheldon Keefe został zatrudniony przez New Jersey Diabły 23 maja. Następnego dnia Scott Arnell został trenerem Winnipeg Jets.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *