Były członek muzeum atakuje 2 pracowników – NBC New York

Co musisz wiedzieć

  • Dwie pracownice MoMA zostały w sobotę dźgnięte nożem w Muzeum Manhattan
  • Policja powiedziała, że ​​podejrzany był byłym członkiem muzeum, który odmówił pozwolenia, wszedł do recepcji i zaatakował pracowników
  • Obaj pracownicy zostali zabrani do pobliskiego szpitala na leczenie z powodu urazów zagrażających życiu, podała policja

Dwóch pracowników pracujących w Muzeum Sztuki Nowoczesnej zostało dźgniętych nożem w sobotę po południu, co skłoniło Muzeum Midtown Manhattan do ewakuacji i poszukiwania podejrzanego napastnika.

Śledczy z NYPD twierdzą, że wiedzą, kim jest podejrzany: 60-letni mężczyzna i były członek muzeum. Został oskarżony o próbę uzyskania dostępu do muzeum w celu obejrzenia filmu, ale odmówiono mu, ponieważ jego członkostwo zostało anulowane dzień wcześniej z powodu ponownego zakłócenia, poinformowali urzędnicy na konferencji prasowej policji.

Nie mogąc przejść przez wejście do muzeum, wskoczył na recepcję o 16:15 i kilkakrotnie dźgnął nożem dwóch pracowników – 24-letnią kobietę i 24-letniego mężczyznę. .

Pracownicy służb ratunkowych pospiesznie przewieźli dwie ofiary do szpitala Bellevue, gdzie leczono je z powodu urazów zagrażających życiu, poinformowali policjanci i strażacy.

Nagranie pokazało mężczyznę wychodzącego z budynku, a policja wiedziała, w którym kierunku uciekł. Został opisany przez policję jako bywalca muzeum i dobrze znany personelowi. Powiedzieli również, że miał na sobie czarną kurtkę i niebieską maskę chirurgiczną.

Dziesiątki osób opuściło muzeum, gdy władze zaczęły kontrolować wyświetlanie filmów zamieszczanych w mediach społecznościowych.

Muzeum było pełne zwiedzających podczas zimowej zamieci w późną sobotę, kiedy miał miejsce atak. Wśród osób w środku był David Dujerko, gość z Chicago.

„Nagle powiedzieli »muzeum jest zamknięte« i ludzie zaczęli biec. Na schodach ruchomych pojawiła się panika, a potem zaczęli krzyczeć »wynoś się, wynoś się dla własnego bezpieczeństwa«” – powiedział Dujergo.

READ  Siły izraelskie ścierają się z palestyńskimi bandytami w Jenin, zabijając dziewięciu, co oznacza najbardziej śmiercionośny dzień na Zachodnim Brzegu w ciągu roku

Rzecznik burmistrza Erica Adamsa napisał na Twitterze dwie godziny po dźgnięciu nożem, ogłaszając, że został opisany jako „wydaje się być odizolowanym przestępcą”.

Ludziom doradzono, aby unikali obszaru w pobliżu West 53rd Street i 6th Avenue, podczas gdy policja zareagowała i zamknęła miejsce zdarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *