Były prezydent Trump zaatakował gubernatora Gruzji Kembe w sprawie wyników wyborów w 2020 r.

Były prezydent Donald Trump skrytykował gruzińskiego gubernatora Briana Kempe za odmowę zmiany wyników wyborów w 2020 roku na sobotnim wiecu poparcia głównego rywala Kempa.

„Brian Kemp jest pod klucz, tchórzem i kompletną katastrofą” – powiedział 45. prezydent swoim zwolennikom Republikanów w Gruzji, którzy pomogli go wybrać w 2018 roku.

„Zanim będziemy mogli pokonać demokratów, socjalistów i komunistów … musimy najpierw pokonać czołowych sprzedawców i przegranych RINO tej wiosny” – powiedział Trump tłumowi, odnosząc się do Kembe jako „nominalnego republikanina”.

Trump wspiera byłego senatora Davida Bertou, który jako pierwszy zmierzy się z Kempe 24 maja przed tegorocznymi wyborami w połowie kadencji.

Ponad rok po tym, jak Trump opuścił Biały Dom, Gruzja jest bacznie obserwowana jako pole bitwy, aby ustalić, o ile większy wpływ będzie miał w Partii Republikańskiej.

Były prezydent Donald Trump przemawia na scenie podczas wiecu kandydatów Georgia GOP 26 marca 2022 r. w Banks County Trackway w Gruzji.
AP

Kiedy Trump został pierwszym kandydatem na prezydenta GOP, który stracił państwo od 28 lat, Trump rządził Kempe po wyborach w 2020 roku. Kiedy gubernator postanowił nie wspierać bezpodstawnych zarzutów byłego prezydenta o powszechne oszustwa wyborcze, Trump oskarżył Republikanów o zdradę Kempa i odmówił zwołania specjalnej sesji w celu unieważnienia decyzji.

„Niestety poparłem Briana Kempe w 2018 roku – bardzo źle się czuję, ale nie można mieć wszystkiego. Przegrał, poparłem go, wygrał duże, jak to jest? I nic nie zrobi z oszustwami wyborczymi” Trump powiedział.

„Wybraliśmy klejnot i teraz musimy go wyjąć”.

Wyniki w Gruzji Atestowany Po trzech przeliczeniach, w tym część wykonana ręcznie. Wszyscy potwierdzili sukces Bidena.

Gubernator Gruzji Brian Kemp rozgniewał Donalda Trumpa, gdy został byłym prezydentem jako pierwszy kandydat na prezydenta GOP, który utracił stan Georgia od 28 lat.
Gubernator Gruzji Brian Kemp rozgniewał Donalda Trumpa, gdy został byłym prezydentem jako pierwszy kandydat na prezydenta GOP, który utracił stan Georgia od 28 lat.
AP

Trump ostrzegł Republikanów, że jego zwolennicy nie poprą Kembe w listopadowych wyborach. Kandydat GOP zmierzy się z byłą członkinią Izby Demokratycznej Stacy Abrams z Partii Demokratycznej.

„Jeśli Brian Kemp zostanie ponownie nominowany, podpali urnę wyborczą, ponieważ Stacey mu ją ukradnie i upokorzy” – powiedział Trump.

READ  „Tornado czterostanowe” przemierza cztery stany w cztery godziny, rzadki grudniowy huragan

„Wyborcy Trumpa… nie wyjdą i nie zagłosują na Kemb. Nie będą głosować”.

Były prezydent Donald Trump wymachuje pięścią, schodząc ze sceny podczas wiecu kandydatów Georgia GOP 26 marca 2022 r. w Georgia Business.
Były prezydent Donald Trump wymachuje pięścią, gdy schodzi z podium podczas wiecu kandydatów Georgia GOP w handlu Gruzji 26 marca 2022 r.
AP

Jeden krok Ankieta Fox News została opublikowana w tym miesiącu, Perdue Kembe spadł o 39% do 50%. Gdyby te liczby były dostępne, Kempowi daleko byłoby do uniknięcia głównego zwycięstwa.

Prezydent zapowiedział też, że ponownie będzie kandydował na prezydenta w 2024 roku.

„Prawda jest taka, że ​​biegłem dwa razy, dwa razy wygrałem, za drugim wypadłem lepiej. Teraz musimy to zrobić jeszcze raz” – powiedział.

Z drutami pocztowymi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.