Były szef sztabu Trumpa powiedział, że podarł dokumenty na pół

  • Były szef sztabu Białego Domu powiedział CNN, że widział, jak Donald Trump niszczył oficjalne dokumenty.
  • „Nie powinieneś tego robić, ale jest sposób, aby to naprawić” – powiedział Mick Mulvaney.
  • Doradcy powiedzieli, że Trump ma charakterystyczny styl wyrywania łez, który znają, gdy niszczy dokument.

Były szef sztabu Białego Domu, Mick Mulvaney, mówi, że był świadkiem, jak były prezydent Donald Trump niszczył dokumenty podczas sprawowania urzędu.

„Widziałem, jak prezydent rozdarł dokumenty na pół. Nie tajne dokumenty, ale dokumenty robocze. Nie powinieneś tego robić, ale jest sposób, aby to naprawić” – powiedział w wywiadzie. CNN. „W tym miejscu znajdujesz kawałki i sklejasz je razem.”

„Zawsze podrywałem dokumenty w sektorze prywatnym” – kontynuował. „To nie jest oznaka złych zamiarów”.

Dochodzenie w sprawie zachowania dokumentów pod administracją Trumpa rozpoczęło się na początku tego roku, częściowo po reporterce New York Times, Maggie Haberman. ujawnił W nadchodzącej książce prezydent spłukuje i zatyka toaletę Podarte kawałki papieru poniżej.

Trump w tym czasie odrzucony Raport uznał to za „fałszywą historię”. „Promowanie książki w większości fikcyjnej było całkowicie fałszywe przez reportera” – powiedział Trump.

Ale relacje byłych doradców – w tym Mulvaney – różniły się od tego, co powiedział Trump.

Byli doradcy administracji Trumpa natychmiast dowiedzieli się, że dokument został podarty przez byłego prezydenta, wcześniej Insidera zgłoszone.

Trump ma unikalny styl zgrywania, który znają jego doradcy. Każdy dokument rozdzierał dwukrotnie — raz poziomo na środku, raz pionowo — pozostawiając papier w czterech ćwiartkach. Kiedy doradcy zobaczyli, że dokumenty są rozdarte w ten sposób, od razu wiedzieli, że Trump to zrobił, według The Post.

Były prezydent rozrzucił później dokumenty na biurkach i koszach na śmieci w całym Białym Domu. Dokumenty były porozrzucane na piętrach, a pomocnicy znaleźli je w Gabinecie Owalnym i Air Force One.

READ  Dwóch przyjaciół przebywało w basenie przez wiele godzin, zanim uciekli przed pożarami Maui

W tym miesiącu FBI przeprowadziło śledztwo w sprawie byłego prezydenta Mar-a-Lago Według akt sądowych upublicznionych w piątek, odzyskano mieszkańca Florydy i 11 pudełek zawierających 11 pudełek. Niektóre z pudełek były wyraźnie oznaczone jako „Ściśle tajne”, mówi Sonam Sheth . z Insider zgłoszone.

pod Ustawa o rejestracji prezydenckiejPowinien był oddać akta agencji, kiedy opuszczał biuro.

Ale w wywiadzie dla CNN Mulvaney twierdził, że istnieje system, który temu zapobiega.

„Pracownicy muszą być zaangażowani” – powiedział. „Jeśli pod koniec spotkania na biurku prezydenta znajdują się tajne materiały, jest to możliwe… przed następnym spotkaniem personel przychodzi, aby upewnić się, że wszystkie te rzeczy zniknęły”.

– Nie możesz kontrolować prezydenta – kontynuował Mulvaney. „Prezydent zrobi to, co zamierza zrobić prezydent. Ale w każdym prawidłowo funkcjonującym skrzydle zachodnim istnieją mechanizmy zapewniające przestrzeganie prawa, ochronę dokumentów i traktowanie informacji niejawnych jako informacji niejawnych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *