CDC zaleca szczepionki przeciwko Covid-19 dla dzieci poniżej piątego roku życia: Aktualizacje na żywo i wiadomości

przypisane mu…Meredith Kohut dla The New York Times

Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom w sobotę zaleciło szczepionki przeciwko Covid dla dzieci w wieku poniżej 6 miesięcy, które były jednymi z ostatnich Amerykanów kwalifikujących się do szczepień. Rodzice powinni móc rozpocząć szczepienie swoich małych dzieci już we wtorek.

Federalne organy regulacyjne dopuściły teraz szczepionkę Moderna dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat oraz szczepionkę Pfizer-BioNTech dla dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat. (Szczepionka Pfizer-BioNTech jest dostępna dla dzieci w wieku 5 lat i starszych od listopada.)

Wszystkie dzieci w wieku 6 miesięcy i starsze, w tym te, które już zaraziły się koronawirusem, powinny otrzymać szczepionkę Covid, powiedziała w oświadczeniu dr Rochelle B. Walinsky, dyrektor CDC.

„Razem, z flagą wiodącą na wodzy, wzięliśmyKolejny ważny krokprostoW walce naszego narodu z Covid-19. „Wiemy, że miliony rodziców i opiekunów chcą zaszczepić swoje małe dzieci, a dzięki dzisiejszej decyzji mogą to zrobić”.   

Po spotkaniach w piątek i sobotę doradcy naukowi agencji zdecydowanie poparli szczepionki, pomimo zastrzeżeń co do niedostatku danych, zwłaszcza dotyczących skuteczności szczepionki Pfizer-BioNTech.

CDC . panel Słyszałem dowody Wspierając skuteczność szczepionek u młodszych dzieci, firma Pfizer wielokrotnie forsowała swoje szacunki i wskazywała na potrzebę trzech dawek tej szczepionki, w porównaniu do dwóch dawek szczepionki Moderna.

Obie szczepionki są bezpieczne i obie wytwarzają poziomy przeciwciał podobne do tych obserwowanych u dorosłych. Jednak doradcy CDC zmagali się z trudnością zalecenia dwóch bardzo różnych szczepionek dla tej samej populacji.

„Wdrożenie tych dwóch propozycji będzie bardzo trudne” – powiedziała Catelyn Getelina, ekspert ds. zdrowia publicznego i autorka poczytnego biuletynu.Twój lokalny epidemiolog. „

„Musi być dużo proaktywnej komunikacji na temat różnicy między tymi dwoma i implikacji przejęcia jednego nad drugim” – powiedziała.

READ  Rosja zaczyna odcinać gaz do Holandii po tym, jak jej rząd odmówił zapłaty w rublach

W swoich badaniach klinicznych Moderna odkryła, że ​​dwa strzały szczepionki, każdy ¼ dawki dla dorosłych, wytworzyły poziomy przeciwciał co najmniej tak wysokie, jak te obserwowane u dorosłych.

Firma oszacowała skuteczność szczepionki przeciw objawowym zakażeniom na około 51 procent wśród dzieci w wieku od 6 do 24 miesięcy i 37 procent wśród dzieci w wieku od 2 do 5 lat.

Skutki uboczne były niewielkie, chociaż około co piąte dziecko miało gorączkę. Zakłada się, że skuteczność w walce z ciężkimi chorobami i śmiercią jest wyższa, podobnie jak efekty obserwowane u dorosłych.

Na podstawie tych danych Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła dwie dawki szczepionki Moderna w odstępie czterech tygodni.

Szczepionka Pfizer-BioNTech również wywołała silną odpowiedź immunologiczną, ale po zaledwie trzech dawkach urzędnicy firmy powiedzieli w piątek doradcom naukowym.

Powiedzieli, że dwie dawki szczepionki nie wystarczą – uzasadniając decyzję Agencji ds. Żywności i Leków z lutego o opóźnieniu licencjonowania szczepionki do czasu, gdy organy regulacyjne będą miały dane na temat trzech dawek. Niektórzy konsultanci stwierdzili, że dwie dawki mogą nie wystarczyć, ponieważ firma podawała dzieciom tylko jedną dziesiątą dawki dla dorosłych w każdej dawce.

W piątek naukowcy Pfizer stwierdzili, że szczepionka ma ogólną skuteczność 80 procent u dzieci poniżej piątego roku życia. Ale to konto było oparte na Doradcy Center for Disease Control and Prevention zauważają, że tylko troje dzieci w grupie zaszczepionej i siedmioro otrzymało placebo, co czyni to niewiarygodnym środkiem.

„Powinniśmy po prostu założyć, że nie mamy danych dotyczących skuteczności” – powiedziała dr Sarah Long, ekspert ds. chorób zakaźnych z Drexel University School of Medicine. Ale dr Long powiedziała, że ​​jest „wystarczająco komfortowa” z innymi danymi potwierdzającymi skuteczność szczepionki.

Trzy dawki szczepionki firmy Pfizer wytworzyły poziomy przeciwciał podobne do tych obserwowanych u dorosłych, co wskazuje, że prawdopodobnie będzie ona równie skuteczna.

READ  Elon Musk poważnie rozważa zbudowanie nowej platformy mediów społecznościowych

„Pfizer to seria trzech dawek, ale jako seria trzech dawek jest bardzo skuteczna” – powiedział dr William Towner, który prowadził próby szczepionek zarówno dla Moderna, jak i Pfizer w Kaiser Permanente w Południowej Kalifornii.

Dr Towner dodał, że każda szczepionka byłaby lepsza niż żadna. Przewidywał, że niektórzy rodzice mogą wybrać Modernę, ponieważ łatwiej jest zabrać dzieci do pediatry na dwa zastrzyki niż zorganizować trzy.

Szczepionka Pfizer została zatwierdzona dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat w listopadzie, ale mniej niż 30 procent w tej grupie wiekowej otrzymało dwie dawki. W sondażach CDC około połowa rodziców powiedziała w lutym, że zaszczepiłaby swoje dzieci, ale do maja tylko jedna trzecia rodziców stwierdziła, że ​​zamierza to zrobić.

Doradcy dyskutowali, czy szczepienia wzmacniają ochronę przed ciężkimi chorobami u dzieci, które już są zakażone. Niewiele jest dostępnych informacji dotyczących dzieci w wieku od 5 do 11 lat z powodu słabego przyjmowania szczepionek w tej grupie wiekowej.

Jednak u dorosłych infekcja poprzednią odmianą Omicron sama w sobie nie wystarczyła do ochrony przed późniejszymi wersjami.

Eksperci doszli do wniosku, że szczepionki będą nadal niezbędne, aby chronić dzieci przed przyszłymi zmianami. „Ta połączona ochrona jest naprawdę najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza” – powiedziała dr Sarah Oliver, naukowiec CDC, która prowadziła dyskusję w sobotę.

Rodzice małych dzieci mogą być bardziej skłonni do wyboru szczepionki przeciw Covid, jeśli można ją zaoferować wraz z innymi rutynowymi szczepieniami, powiedział dr Towner.

„To jest obszar, o którym wielu ludzi w tej chwili nie wie” – powiedział. „Mam nadzieję, że znajdą się jakieś wskazówki na ten temat”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.