Celine Dion mówi, że cierpi na syndrom sztywnej osoby, odwołuje i przekłada daty koncertów na 2023 rok

Celine Dion ujawnić Więcej wiadomości zdrowotnych Wpłynie to na daty jej światowych tras koncertowych.

Piosenkarka wyznała, że ​​cierpi na syndrom sztywnej osoby W emocjonalnym wideo na Instagramie w czwartek Dodając, że objawy były przyczyną jej poważnych skurczów mięśni w przeszłości.

„Skurcze wpływają na każdy aspekt mojego codziennego życia, czasami powodując trudności podczas chodzenia i nie pozwalając mi używać strun głosowych do śpiewania tak, jak kiedyś” – powiedział Dion. „Muszę przyznać, że to była walka. Wszystko, co umiem, to śpiewać i tym zajmowałem się przez całe życie”.

Zespół sztywnej osoby lub SPS to choroba, która powoduje „postępującą sztywność mięśni i bolesne skurcze” wywołane czynnikami środowiskowymi, takimi jak „nagły ruch, niska temperatura lub nieoczekiwany głośny hałas”. Według Johns Hopkins Medicine.

Choroba jest rzadka i dotyka tylko jedną osobę na milion.

Celine Dion ujawniła, że ​​zdiagnozowano u niej zespół sztywnej osoby i będzie musiała odwołać swoje koncerty w Europie.

Dion dodała, że ​​diagnoza oznacza, że ​​europejska część jej trasy koncertowej nie będzie mogła zostać wznowiona w lutym. Pokazy zaplanowane na wiosnę przesunięte na 2024 r., Podczas gdy pokazy, które planowała na lato, zostały odwołane.

„Mam wspaniały zespół lekarzy, którzy pracują razem ze mną, aby pomóc mi wyzdrowieć” – powiedział Dion. „Codziennie współpracuję z moim terapeutą medycyny sportowej, aby odbudować moją siłę i zdolność do ponownego występu”.

Wywiad z Celine Dion:Singer opowiada o swoim pobycie w Las Vegas i o tym, jak zainspirowało to „zaskakującą” wysoką notę ​​Whitney Houston

Kanadyjska francuska piosenkarka Noga w Ameryce Północnej odwołana z „Courage World Tour” w styczniu z powodu „poważnych i uporczywych skurczów mięśni”. Północnoamerykańska część trasy została początkowo przełożona z powodu pandemii.

jeszcze: Celine Dion odwołuje trasę po Ameryce Północnej, aby wyleczyć się z „poważnych i uporczywych skurczów mięśni”

READ  BTS ogłasza koncerty „Permission to Dance on Stage” w Las Vegas

Jej rezydencja w Las Vegas w październiku 2021 roku została odwołana po tym, jak piosenkarka „My Heart Will Go On” powiedziała, że ​​​​skurcze wpływają na jej trening.

Powrót Dion do Las Vegas był postrzegany jako powrót piosenkarza, który zmienił krajobraz kultury rezydencji muzycznych w mieście debiutem „A New Day…” w 2003 roku w specjalnie zaprojektowanym Koloseum w Caesars Palace.

Carrie Underwood otworzyła dla Dionne teatr na 5000 miejsc w grudniu 2021 r. swoim programem Reflection – Las Vegas Residency.

Ten artykuł pierwotnie ukazał się w USA TODAY: Celine Dion ujawnia diagnozę zespołu sztywnej osoby, odwołuje trasę koncertową w 2023 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *